Najciekawsze wycieczki

  • 'Żądło' poleci z Londynu do Nowego Jorku w 80 minut. 'Era lotów naddźwiękowych tuż za rogiem'
  • UFO na Marsie? Kamera NASA uchwyciła 'niewielki fragment obcych obiektów'
  • Zakopane. Nocą nie kupimy alkoholu. Prohibicja stała się faktem

    Zakopane. Nocą nie kupimy alkoholu. Prohibicja stała się faktem

    Wybieracie się do Zakopanego? Zapoznajcie się z nowymi zasadami. W życie weszła uchwała przegłosowana przez radnych, która wprowadza nocny zakaz sprzedaży alkoholu w stolicy Podhala. - Liczymy na to, że uchwała pozwoli działać przedsiębiorcom, ale wprowadzi także ograniczenia, które pozytywnie wpłyną na komfort życia mieszkańców - powiedział "Rzeczpospolitej" burmistrz miasta, Leszek Dorula.

    Urszula Abucewicz,
  • Monachium. 'Goście wypili prawie 6 mln litrów piwa'

    Monachium. "Goście wypili prawie 6 mln litrów piwa"

    W Monachium zakończył się największy na świecie festiwal piwa, Oktoberfest. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, ludzie tłumnie ruszyli w kierunku namiotów i stolików, aby na nowo wspólnie świętować. Jakie zyski przyniósł tegoroczny festiwal?

    Wiktoria Szydło,
  • Nietypowa obsesja Hitlera. 'Mógł wpatrywać się w nią godzinami'

    Nietypowa obsesja Hitlera. "Mógł wpatrywać się w nią godzinami"

    Untersberg. Niezwykła góra na granicy Niemiec i Austrii, przez miejscowych została okrzyknięta Magiczną Górą lub Górą Cudów. Nie bez powodu. Od lat mówi się o tajemniczych zaginięciach, nieznanych postaciach i obsesji, którą Adolf Hitler miał na punkcie tego miejsca.

    Wiktoria Szydło,