Wakacje w Polsce
-
Wakacje na Mazurach. Poznajcie kilka wyjątkowych miejsc na urlop w królestwie jezior
Wakacje na Mazurach to ciekawy pomysł na spędzenie czasu. Rejon ten kusi nas lasami i jeziorami. Tutaj możemy wylegiwać się na plaży i spędzać aktywnie czas. Przedstawiamy wam kilka miejsc, w których się zakochacie.
-
Turyści anulowali niemal 40 proc. rezerwacji w Polsce. Boją się przyjeżdżać
Zdaniem wielu turystów zwiedzanie Polski nie jest bezpieczne. Fakt, że za naszymi granicami rozgrywa się ogromny ludzki dramat sprawił, że prawie 40 proc. osób anulowało rezerwacje w hotelach lub noclegowniach. Dane przedstawił wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.
-
Najwyższy wodospad w Polsce. Poznaj Siklawę i szlaki, które do niej prowadzą
Podczas spaceru po Tatrach warto zobaczyć Wielką Siklawę, czyli najwyższy wodospad w Polsce. Jakim szlakiem możemy do niej dotrzeć? Które miejsca zobaczymy po drodze?
-
Hotele z PRL- zaplanuj podróż do przeszłości
Hotele z PRL to bardzo szerokie pojęcie, które łączy w sobie zarówno kultowe lokalizacje jak i obiekty, których sława przeminęła wraz z epoką. Marzy Ci się podróż do przeszłości? Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić.
-
Luxtorpeda. Polskie Pendolino owiane legendą. "Ludzie przystawali na jej widok"
Dokładnie 57 lat temu w przededniu olimpiady w Tokio uruchomiono pierwszą na świecie linię kolejową dużej prędkości. Sunęła 210 km na godzinę i wydawać by się mogło, że zrewolucjonizowała rynek kolejowy. Gdy tymczasem w Polsce, gdy u nas raczkowało wolne państwo, z zawrotną prędkością po torach pędziła Luxtorpeda.
-
Ceper odkrywa Zakopane. Jak "lud na pół dziki, chytry i chciwy" rozkochał w sobie Polaków
Kiedy siada w bibliotece i zaczyna wertować stare XIX-wieczne pozycje, ma wrażenie, że znika cały świat. Mówi, że jest to dla niej najpiękniejszy rodzaj podróży - podróż w czasie. Agnieszka Lisak, autorka książki "Sielankowanie pod Tatrami" zabiera nas do XIX-wiecznego Zakopanego. Jacy byli górale? Dlaczego czytano im Słowackiego, a obowiązkowym gadżetem w walizkach podróżnych był proszek perski?
-
Ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku. Jakie atrakcje kryje w sobie ten region?
Ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku są niezwykle różnorodne. Dolny Śląsk to nie tylko punkt przeznaczony dla miłośników historii, architektury czy dzieł sztuki. Wytchnienie znajdą tu, także osoby, które cenią sobie obcowanie z naturą.
-
Co warto zobaczyć w Gdańsku? Ciekawe miejsca i atrakcje
Ciekawe miejsca w Gdańsku zachwycają przepiękną architekturą i dają okazję do doskonałej zabawy podczas korzystania z lokalnych atrakcji. Odwiedź koniecznie to nadmorskie miasto, aby móc odkryć jego uroki.
-
Ferie w Zakopanem. Coraz mniej turystów z Warszawy. Początek kryzysu?
Zdaniem przedsiębiorców z Zakopanego, pod Tatry przyjeżdża coraz mniej turystów z Warszawy. - Zastanawiamy się, czy to nie jest jednak początek jakiegoś kryzysu gospodarczego. Widzimy, jak wszystko podrożało - alarmują.
-
Specjalista od niedźwiedzi o akcji odłowienia niedźwiadka: "Lepiej zostawić niż męczyć zwierzę przez lata"
Odłowienie niedźwiadka w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne poruszyło opinię publiczną. Teraz Ada, bo tak otrzymał na imię, nabiera sił w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Jednak przyrodnicy krytykują zachowanie leśników. Uważają, że zwierzę już na zawsze zostanie skażone kontaktem z człowiekiem i postulują podjęcie innych kroków. - Gdyby Lasom Państwowym naprawdę zależało na niedźwiedziach, to zaprzestałyby wycinki drzew w miejscu gawrowania niedźwiedzi w Karpatach, zwłaszcza starodrzewu w Bieszczadach czy na terenie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego - mówi w rozmowie z Podróże Gazeta.pl dr Robert Maślak z Uniwersytetu Wrocławskiego, badacz zajmujący się niedźwiedziami.
-
Wakacje na Mazurach. Poznajcie kilka wyjątkowych miejsc na urlop w królestwie jezior
-
Algarve co roku podbija serca turystów. Poznaj pięć powodów, dlaczego jest tak cenione
-
Wakacje w 2022 r. rekordowo drogie. Będzie tylko gorzej. Szef TUI Poland: Ceny wyższe nawet o 25 proc.
-
Bydgoszcz. Usłyszał dziwne trzaski pod łyżką maszyny. Niecodzienne odkrycie sprzed 2 tys. lat
-
To ten kierunek będzie modny latem 2022! Mnóstwo słońca, przejrzysta woda i nieziemskie widoki!
- Bieszczady. Majster Bieda, najsłynniejszy zakapior, zostanie uhonorowany własną ławeczką
- Najgorsze zachowania w samolocie. Z czego słyną Polacy? Część jest naszą narodową specjalnością
- Wczasowicz chciał zdobyć Tatry po pijaku. Skończył śpiąc na krawężniku obok szlaku
- Te zabytki są przereklamowane, a przynajmniej tak sądzą o nich niektórzy turyści. Znasz je wszystkie?
- Podróż z zemsty - nowa moda wśród turystów. Na czym polega? Wbrew pozorom nie jest negatywnym zjawiskiem
-
Termy w Polsce: uzdrawiająca moc wód termalnych na wyciągnięcie ręki
Termy w Polsce to coraz częściej wybierane miejsca na odpoczynek. Kąpiele w termach pozwalają zarówno na relaks, jak i pomagają zadbać o zdrowie. Dawniej, by skorzystać z dobrodziejstw term, trzeba było udać się na Słowację lub Węgry, dziś Polska dorównuje tym krajom pod względem ilości i jakości term. Sprawdzamy, gdzie skorzystać z dobrodziejstw wody termalnej.
-
Przyjęła pod swój dach uchodźcę. Mieszkał u niej dwa lata. "Akil stał się dziadkiem dla moich córek"
Od czterech miesięcy przy granicy polsko-białoruskiej trwa kryzys humanitarny. Stan pseudo wyjątkowy w strefie przygranicznej wciąż jest utrzymany, uchodźcy wciąż są przepychani z jednej strony granicy na drugą. Oficjalnie mówi się o dwudziestu ofiarach śmiertelnych. Wolontariusze działający w Grupie Granica mówią, że może być ich znacznie więcej. Rozmawiamy z Anną Alboth, inicjatorką marszu do Aleppo, który nominowany był do Pokojowej Nagrody Nobla, wolontariuszką grupy Granica, która pomaga uchodźcom na Podlasiu.
-
Tradycje bożonarodzeniowe w różnych regionach Polski. Jak obchodzimy święta naszym kraju?
Polska bardzo mocno związana jest z tradycją i dużą wagę przywiązujemy do obchodów święta Bożego Narodzenia. Każdy region naszego kraju może poszczycić się nieco innymi tradycjami oraz potrawami serwowanymi na świątecznych stołach. Jak wygląda Boże Narodzenie na Mazowszu, a jak na Śląsku?
-
Czy choinka to pogański zwyczaj? Kościół przez długi czas zajmował takie stanowisko
Współcześnie wiele osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki. Jednak mało kto wie, że początkowo Kościół nie popierał zwyczaju ozdabiania drzewek. Podejście duchownych do tej kwestii musiało jednak z czasem ulec zmianie, gdyż z biegiem lat obrzęd zyskiwał coraz większą popularność.
-
Szczyrk nie może pobierać opłaty klimatycznej. Jest wyrok sądu! "Radość przez łzy"
Patryk Białas wybrał się z dziećmi do Szczyrku. Jednak wieczorny spacer okazał się koszmarem. Powietrze było gęste od smogu. Postanowił zaskarżyć zasadność pobierania opłaty klimatycznej, a Naczelny Sąd Administracyjny właśnie przyznał turyście rację.