Ile kosztują święta i sylwester 2022 w górach? Ceny poszły w górę, ale miejsca i tak znikają

Ile kosztują święta i sylwester 2022 w górach? Jeżeli jeszcze nie zarezerwowałeś noclegu, musisz się spieszyć - mimo że ceny wyraźnie poszły w górę, to chętnych nie brakuje. Sprawdzamy, ile kosztuje świąteczny wyjazd dla czteroosobowej rodziny.

Święta i sylwester w górach to dla niektórych tradycja. Niestety, takie problemy, jak galopująca inflacja i rosnące koszty prowadzenia działalności mogą wpłynąć na ceny wypoczynku. Sprawdzamy, na jakie wydatki musi przygotować się czteroosobowa rodzina planująca wyjazd do najpopularniejszych zimowych kurortów. 

Święta i sylwester 2022 w Zakopanem. Ile kosztuje rodzinny wyjazd?

Na pierwszy ogień porównaliśmy ceny w zimowej stolicy Polski - Zakopanem. W kryteriach wyszukiwania wybraliśmy termin od 23 grudnia do 1 stycznia oraz dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci. Wyniki pokazują, że najtańszy obiekt kosztuje 3 238 zł, a najdroższy - nawet powyżej 40 tysięcy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Zakopane - najtańsze noclegi na święta i sylwestraZakopane - najtańsze noclegi na święta i sylwestra fot. Booking (screen)

Zakopane - najdroższe noclegiZakopane - najdroższe noclegi fot. Booking (screen)

Ile kosztują święta w Karpaczu? Jest taniej niż w Zakopanem, ale i mniej opcji

Wyszukując noclegów w Karpaczu (używając tych samych kryteriów co wcześniej) widać, że noclegi tam są tańsze niż pod Giewontem, jednak nie aż tak dużo. Najtańszy obiekt kosztuje 3 312 zł za dziewięć noclegów, a najdroższy - 22 401 zł. Wolnych miejsc jest również mniej niż w przypadku Zakopanego.

Karpacz - najtańszy noclegKarpacz - najtańszy nocleg fot. Booking (screen)

Karpacz - najdroższe noclegiKarpacz - najdroższe noclegi fot. Booking (screen)

Gdzie na święta w górach? Szczawnica oferuje tańsze noclegi, ale jest ich najmniej

Wyszukując noclegów warto sprawdzić również miejscowości znajdujące się w innych miejscach niż Tatry czy Karkonosze. Chociaż uzdrowisko Szczawnica bez wątpienia cieszy się popularnością wśród turystów, to nie jest aż tak oblegana, jak dwa poprzednie kurorty. Ceny również wydają się bardziej przystępne - pobyt czteroosobowej rodziny w okresie od 23 grudnia do 1 stycznia kosztuje od 2 207 zł do 12 978 zł. Warto jednak podkreślić, że wolnych obiektów jest coraz mniej.

Szczawnica - najtańsze noclegiSzczawnica - najtańsze noclegi fot. Booking (screen)

Szczawnica - najdroższe noclegiSzczawnica - najdroższe noclegi fot. Booking (screen)

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: