Najpiękniejsze miejsca na świecie - TOP 6

Tego typu rankingi cieszą się ostatnio ogromną popularnością. I mimo że oglądamy je głównie dla przyjemności, wspaniałe widoki mogą okazać się znakomitą inspiracją turystyczną. Nie wiesz, gdzie wybrać się w najlepszą podróż w życiu? Poznaj najpiękniejsze miejsca na świecie.
Bora-Bora to jedna z najpiękniejszych wysp na Oceanie Spokojnym. Bora-Bora to jedna z najpiękniejszych wysp na Oceanie Spokojnym. istock

Najpiękniejsze miejsca na świecie - pozycja 6: Bora-Bora, Polinezja Francuska

Tego typu rankingi cieszą się ogromną popularnością. I mimo że oglądamy je głównie dla przyjemności, wspaniałe widoki mogą okazać się znakomitą inspiracją turystyczną. Nie wiesz, gdzie wybrać się w najlepszą podróż w  życiu? Poznaj najpiękniejsze miejsca na świecie.

Bora-Bora to jedna z najpopularniejszych wysp wśród turystów na Oceanie Spokojnym. Miejsce to ma opinię bardzo luksusowej wyspy dla najbogatszych, przez wielu nazywana jest rajem na ziemi.

Powierzchnia wyspy zajmuje zaledwie 44 km kwadratowe. Co ciekawe, zamieszkuje ją jedynie około 9 tys. osób. Jednak jest tam niezwykle tłoczno - turyści z całego świata są obecni na wyspie przez cały rok.

Kiedy najlepiej podróżować na Bora-Bora? Można to zrobić o każdej porze roku. Jednak najbardziej spodoba nam się tam w okresie od czerwca do października. Latem (listopad-kwiecień) na wyspie jest bardzo parno i gorąco.

Mimo że Bora-Bora liczy sobie ponad 7 milionów lat, miejsce odkryto dopiero w 1722 roku. Od XIX wieku wyspa jest częścią Polinezji Francuskiej. Zamieszkują ją rodowici Polinezyjczycy.

Co spakować na wakacje i wyjazd?

Co można zabrać do samolotu?

Zachód słońca na Santorini/ Fot. Shutterstock Zachód słońca na Santorini/ Fot. Shutterstock Zachód słońca na Santorini/ Fot. Shutterstock

Najpiękniejsze miejsca na świecie - pozycja 5: Santorini, Grecja

Santorini jest jedną z najsłynniejszych greckich atrakcji. To wulkaniczna wyspa na Morzu Egejskim, położona około 175 km na południowy wschód od wybrzeża Grecji. Wybór tego miejsca to nie tylko gwarancja pięknych widoków. Wyspa słynie także ze znakomitego wina lokalnej produkcji, głównie odmiany assyrtiko.

Wielki Kanion Kolorado USA / shutterstock Wielki Kanion Kolorado USA / shutterstock Wielki Kanion Kolorado USA / shutterstock

Najpiękniejsze miejsca na świecie - pozycja 4: Wielki Kanion Kolorado, USA

Wielki Kanion Kolorado to jeden z najsłynniejszych amerykańskich krajobrazów. Jest największym przełomem rzeki na świecie (ale nie najgłębszym). Obecnie ma około 446 km długości, a jego głębokość wynosi aż 1600 metrów! Na tym obszarze został ustanowiony park narodowy - Grand Canyon National Park.

Kapadocja, balony nad Goreme Kapadocja, balony nad Goreme Fot. silverjohn / shutterstock.com

Najpiękniejsze miejsca na świecie - pozycja 3: Kapadocja, Turcja

Kapadocja to słynna kraina historyczna położona w środkowej części Turcji. Kiedyś był to ważny ośrodek chrześcijaństwa - to tutaj powstała idea życia klasztornego. Rejon ten słynie ze specyficznych form tufowych, które tworzą księżycowy krajobraz oraz z budynków wykutych w tufowych skałach.

Nowa Zelandia - Park Narodowy Fiordland.
Największy park narodowy w Nowej Zelandii, znajduje się na Wyspie Południowej. Chroni fiordy, z których najsłynniejszy nosi nazwę Fiordu Milforda. Fiord ma 19 kilometrów długości i początek bierze w malowniczej Zatoce Milforda.
Nowa Zelandia - Park Narodowy Fiordland. Największy park narodowy w Nowej Zelandii, znajduje się na Wyspie Południowej. Chroni fiordy, z których najsłynniejszy nosi nazwę Fiordu Milforda. Fiord ma 19 kilometrów długości i początek bierze w malowniczej Zatoce Milforda. Nowa Zelandia - Park Narodowy Fiordland / Zatoka Milforda / Flickr.com / Paul Bica

Najpiękniejsze miejsca na świecie - pozycja 2: Park Narodowy Fiordland, Nowa Zelandia

To największy i najbardziej znany na świecie park narodowy Nowej Zelandii. Słynie ze spektakularnych fiordów oraz dzikich wodospadów. Kręcono tu m.in "Hobbita" oraz niektóre ujęcia z "Władcy Pierścieni".

Machu Picchu/ Fot. Shutterstock Machu Picchu/ Fot. Shutterstock Machu Picchu/ Fot. Shutterstock

Najpiękniejsze miejsca na świecie - pozycja 1: Machu Picchu, Peru

Ten niesamowity widok robi wrażenie na całym świecie. Jest jednym z najczęstszych liderów rankingów na najpiękniejsze miejsca.

Machu Picchu to obecnie najlepiej zachowane miasto Inków. Zostało wybudowane w XV wieku, jednak mieszkańcy opuścili je w 1572 roku. Przyczyny tej ucieczki do dzisiaj nie są znane. Odkryto je dopiero w 1911 roku.

Więcej o: