Internauta znalazł "czarną dziurę" na środku oceanu. Tajemnicza wyspa jest śmiertelną pułapką dla zwierząt

Jeden z internautów wirtualnie podróżujących po Google Maps natknął się niedawno na tajemniczą ciemną plamę na środku Oceanu Atlantyckiego. Swoim "odkryciem" podzielił się w serwisie Reddit. Jak się okazało, zdjęcie przedstawia niezwykle niebezpieczną wyspę.

Google Maps to nie tylko pomocne narzędzie, dzięki któremu możemy bez problemu dotrzeć do celu, ale także... sposób na nudę. Wielu użytkowników internetu przemierza zakamarki świata na ekranach komputerów i smartfonów, rozglądając się na mapie za ciekawymi lokalizacjami. Dzięki zdjęciom satelitarnym oraz panoramicznym ujęciom z ulic w krótkiej chwili możemy znaleźć się w Seulu, Nowym Jorku czy Paryżu. Podczas tego typu podróży czasami można jednak natknąć się na tajemnicze miejsca, którymi internauci dzielą się w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo 'Bramę do piekła' przypadkiem stworzyli naukowcy z ZSRR

"Czarna dziura" na Oceanie Spokojnym

Jeden z użytkowników serwisu Reddit niedawno odkrywał zakamarki świata za pośrednictwem Google Maps. W pewnym momencie natknął się na tajemniczą "czarną dziurę" zlokalizowaną na Oceanie Atlantyckim. Zdziwienie autora posta oraz komentujących wynikało z nietypowego wyglądu wyspy - była całkowicie pokryta czarną plamą. 

Internauci zaczęli spekulować na temat tajemniczego znaleziska. Niektórzy uważali, że jest to krater wulkanu. Zdaniem fanów teorii spiskowych mógł to być ściśle tajny obiekt maskowany przez Google lub... wejście do wnętrza Ziemi. 

Moją pierwszą myślą było, że to miejsce jest ocenzurowane. Nie miałoby sensu, aby naturalna formacja była tak czarna na tak płytkiej, małej wyspie

- pisał jeden z komentujących. 

Myślałem, że to dziura w skórzanym siedzeniu 

- zażartował inny użytkownik. 

Tajemnicza wyspa Wostok jest niebezpieczna dla ptaków

"Odkrycie" internauty to w rzeczywistości wyspa Wostok, która stanowi część państwa Kiribati. Czym jest więc tajemnicza ciemna plama? Lokalizacja zawdzięcza barwę gęstemu, ciemnemu lasowi, którzy pokrywa jej całą powierzchnię. Tworzą go niezwykle okrutne drzewa o nazwie pisonia. 

Pisonia jest gatunkiem roślin śmiertelnie niebezpiecznych dla ptaków. Wytwarzają one lepiące strąki, które chwytają owady, a następnie zwabiają przelatujące zwierzęta. Przyklejają się do pokrytych lepką mazią drzew i nie są w stanie się z nich wydostać. W związku z tym te przerażające rośliny oraz okolice, w których rosną, są pokryte kośćmi lub gnijącymi ciałami ptaków. 

Czarna plama na Atlantyku, czyli wyspa Wostok

Wyspa została odkryta przez rosyjskiego admirała, Fabiana Gottlieb von Bellingshausena w 1820 roku. Nazwał ją Wostok, co oznacza "wschód". W 1856 roku lokalizacja została zajęta przez Stany Zjednoczone, jednak obecnie należy do wyspiarskiego państwa Kiribati. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: