Najpiękniejsze miejsca w Polsce - najbardziej urzekające zakątki kraju

Najpiękniejsze miejsca w Polsce? Jest kilka zakątków na mapie naszego kraju, które naprawdę warto odwiedzić! Zobacz, że nie musisz opuszczać granic swojego państwa, by zwiedzać zachwycające budowle i cieszyć oczy urokami niezwykłej przyrody.

Miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć!

Miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć, urzekają wyjątkowym klimatem, pozwalają poczuć ducha historii i wzbudzają podziw majestatycznym pięknem. Wspaniałe, zabytkowe budowle, imponujące góry, urokliwe miasta, jak i prawdziwe skarby przyrody potrafią zrobić wrażenie. Jeśli planujesz podróż po Polsce, sprawdź, gdzie warto pojechać.

 • Jaskinia Raj w Górach Świętokrzyskich

Zapierająca dech w piersiach Jaskinia Raj, zlokalizowana w Górach Świętokrzyskich, to jedna z największych jaskiń krasowych, jakie można zobaczyć w Polsce. Główną atrakcją tego miejsca są skupiska stalaktytów, wyróżniające się unikatowym zagęszczeniem. Jaskinia możliwa jest do zwiedzania wyłącznie z przewodnikiem. Jej przejście nie wymaga jednak żadnych specjalnych umiejętności, dlatego idealnie nadaje się jako miejsce, które można zobaczyć wspólnie z rodziną.

 • Kopalnia soli w Wieliczce

Tajemnicze miejsca, zachwycające naturalnym pięknem i sekretami? Jednym z nich jest kopalnia soli w Wieliczce – idealna na zwiedzanie wraz z całą rodziną. Znajdująca się pod ziemią kopalnia zaskakuje zwiedzających wyjątkowymi jeziorami solankowymi i podziemnymi komorami, wśród których znajduje się Kaplica św. Kingi. Podczas zwiedzania można również zobaczyć dawne maszyny oraz narzędzia, używane podczas wydobywania, a także transportu soli.

 • Dolina Pięciu Stawów w Tatrach

Miłośnicy piękna przyrody i imponujących swą majestatycznością gór, nie mogą przegapić okazji, by odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów w Tatrach Wysokich. By móc rozkoszować się możliwością podziwiania niezwykłych widoków, jakie oferuje to niezwykłe miejsce, należy włożyć nieco wysiłku – spacer po dolinie, umożliwiający zobaczenie wszystkich jej stawów, wymaga od zwiedzających chociaż minimum wysiłku i kondycji. Podjęcie trudu jest jednak całkowicie opłacalne. Zachwycające widoki, jakie oferuje to urokliwe miejsce, są warte poświęcenia.

 • Kolorowe Jeziorka (Rudawy Janowickie)

Wśród najpiękniejszych miejsc, na które można natknąć się w Polsce, należy wymienić pełne uroku Kolorowe Jeziorka, położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Jedna z licznych atrakcji, na jakie można natrafić podczas zwiedzania Dolnego Śląska, przyciąga uwagę czterema jeziorami, zaskakującymi turystów niecodzienną barwą. Zobacz wyjątkowe zbiorniki wodne, które oczarują Cię niezwykłą barwą żółci, błękitu, purpury i zieleni.

 • Zamek Moszna

Rozglądając się za najpiękniejszymi miejscami w Polsce, nie możesz pominąć najwspanialszych zamków. Wzniesione przed laty majestatyczne budowle, olśniewające wspaniałą architekturą i drzemiącą w swych wnętrzach tajemnicą z całą pewnością zasługują na uwagę. Jednym z najpiękniejszych polskich zamków jest imponująca budowla położona w województwie opolskim - Zamek w Mosznie, bo o nim właśnie tu mowa, został wybudowany w na przełomie XIX i XX wieku i pełni obecnie funkcję hotelu. Nie wyklucza to jednak możliwości zwiedzania tego niezwykłego obiektu, w którym aż roi się od niezwykłych atrakcji. 

 • Kazimierz Dolny

Najpiękniejsze polskie miasta, które trzeba zobaczyć? Wśród nich nie sposób pominąć zabytkowego Gdańska czy Torunia. Tymczasem, w województwie lubelskim, znajduje się równie urokliwe miejsce – położony nad Wisłą Kazimierz Dolny, zachwycający pięknem i wyjątkowym klimatem, który poczuje każdy, kto tylko zdecyduje się w nim zawitać. Kazimierz Dolny czaruje zwiedzających starymi budowlami, wśród których największą uwagę przyciągają kamienice Przybyłów, a także zachwyca urokliwym rynkiem z renesansowym placem i licznymi straganami. Jeśli planujesz odwiedzić Kazimierz Dolny, nie przegap okazji do zobaczenia Kościoła Farny, Góry Trzech Krzyży, jak i usytuowanych na szczycie wzgórza ruin zamku, wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku. Daj się też oczarować malowniczym wąwozom, wśród których największą atrakcję stanowi Korzeniowy Dół. O zachodzie słońca pozwól sobie na chwilę wytchnienia i skorzystaj z okazji, aby wybrać się na przechadzkę po Bulwarze Nadwiślańskim.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę?

Top 20: lista najpiękniejszych miejsc w Polsce

Lista pięknych miejsc w Polsce, które wzbudzają zachwyt i czarują magicznym klimatem, jest całkiem długa. Planując wycieczkę po swoim kraju, warto sprawdzić, gdzie jechać, by cieszyć się wspaniałymi wspomnieniami i zyskać możliwość uchwycenia na fotografiach zapierających dech w piersi widoków. Oto top lista 20 najpiękniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć w Polsce!

 1. Zamek w Łańcucie
 2. Biskupin
 3. Rzeka Czarna Hańcza
 4. Morskie Oko
 5. Biebrzański Park Narodowy
 6. Błędne Skały (Góry Stołowe)
 7. Jaskinia Raj w Górach Świętokrzyskich
 8. Kaplica czaszek w Kudowie w Czermnej
 9. Dolina Pięciu Stawów w Tatrach
 10. Zamek Książ w Wałbrzychu
 11. Zamek Moszna
 12. Bieszczady
 13. Kolorowe Jeziorka (Rudawy Janowickie)
 14. Zamek Krzyżtopór w Ujeździe
 15. Kopalnia soli w Wieliczce
 16. Dolina Prądnika
 17. Roztoczańskie Szumy
 18. Kościół Mariacki w Gdańsku
 19. Katedra w Gnieźnie
 20. Kazimierz Dolny
Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami
Więcej o: