Google Maps ma ukrytą funkcję, o której nie każdy wie. Tiktokerka pokazała trik ułatwiający podróżowanie

Tiktokerka podzieliła się z widzami swoim trikiem na planowanie podróży. Jak się okazuje, Google Maps ma wiele przydatnych narzędzi, o których nie każdy wie. "To uratowało mój mózg i czas" - czytamy w komentarzach.

Tiktokerka podpisana jako @jessicawantsanap w jednym ze swoich filmów pokazuje, jak planuje wakacyjne zwiedzanie. Jej sposób pozwala zobaczyć wszystkie zaplanowane punkty bez zbędnego przemieszczania się. Jedynym narzędziem, którego używa w tym celu jest aplikacja Google Maps.

Tiktokerka pokazuje, jak planuje swoją podróż. Trik pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu

Na filmiku widzimy jak Jessica otwiera stronę Google My Maps i klika w znajdujący się w lewym górnym rogu przycisk "utwórz nową mapę". Następnie oznacza punkty do zobaczenia, zaznaczając je na mapie. Żeby znaleźć więcej miejsc, wystarczy wyszukać ich nazwę w polu tekstowym.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Pinezki na mapie można dowolnie grupować i oznaczać kolorami, na przykład "jedzenie" na żółto, "aktywności" na niebiesko, a "atrakcje" - na zielono. Dzięki temu trikowi nie trzeba każdorazowo wyszukiwać ciekawych miejsc na mapie. Pozwoli on także uniknąć niepotrzebnego kręcenia się w kółko podczas zwiedzania.

Jest to bardzo pomocne, ponieważ czasami spacerujemy i odbiegamy od planu podróży. Możemy wyciągnąć wtedy mapę w dowolnym momencie, by zobaczyć, gdzie jesteśmy i jak blisko mamy do zaznaczonych na niej punktów, by następnie się do nich udać

- opowiada tiktokerka.

Komentujący zachwyceni. "Najbardziej praktyczna rada podróżnicza"

Filmik tiktokerki spotkał się z bardzo ciepłymi reakcjami. Komentujący chwalą trik i dodają, że na pewno skorzystają z niego przy okazji następnej podróży.

Jest to najlepsza, najbardziej praktyczna rada podróżnicza, jaką znalazłam w tej aplikacji.

Samolot Stare OleśnoWrak samolotu nad brzegiem polskiego jeziora. Skąd się tam wziął?

Przygotowujemy się do zaplanowania dużej rodzinnej wycieczki (zarówno mojej, jak i chłopaka), to po prostu uratowało mi mózg i czas.
Planuję wyjazd do Japonii na wspinaczkę na Fudżi! Zdecydowanie z tego skorzystam.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najmniej bezpieczne linie lotniczeNajmniej bezpieczne linie lotnicze. To oni mieli najwięcej katastrof

Więcej o: