Tajemnica Yeti została rozwiązana? Nepalski badacz przekonuje, że zna całą prawdę o mitycznym potworze

Tajemnica Yeti została rozwiązana? Nepalski naukowiec Madhu Chetri twierdzi, że to koniec domysłów. Przekonuje, że udało mu się zrobić zdjęcie "potwora" i rozwiać wszelkie wątpliwości co istnienia Yeti.

Yeti to jeden z najbardziej znanych mitycznych stworów. Według legend żyje na odludziu - na wysokogórskich terenach Himalajów. Wyglądem przypominać ma niedźwiedzia, człowieka, a nawet małpę. Wiara w Yeti wśród mieszkańców okolicznych terenów jest powszechna, choć nauka wątpi w jego istnienie. Jaka jest więc prawda o istnieniu Yeti? 

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Tajemnica Yeti została rozwiązana? Niewykluczone

Nepalski naukowiec Madhu Chetri, który od 15 lat zajmuje się tematem Yeti, twierdzi, że odkrył prawdę o mitycznym stworze. W 2013 roku zamontował w górach sieć pułapek fotograficznych, które przybliżyły go do odkrycia tajemnicy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Miejscowi ludzie pokazywali mi kilkakrotnie próbki włosów i ślady, mówiąc, że należą one do yeti. Wydawało mi się, że należą raczej do tybetańskich niedźwiedzi brunatnych. A teraz fotopułapki potwierdziły to

- mówi, cytowany przez "The Mirror", Madhu Chetri, badacz z nepalskiego National Trust for Nature Conservation.

Badacz, zapytany o to, dlaczego na śniegu odnajdywano ślady dwóch łap, a nie czterech, wyjaśnił, że rozwiązanie jest niezwykle proste. Okazuje się, że brunatne niedźwiedzie tybetańskie po prostu potrafią poruszać się na dwóch nogach.

Yeti a niedźwiedź tybetański - skąd pomyłka?

Nepalski badacz wskazuje, że w Nepalu istnieje niewielka populacja tybetańskich niedźwiedzi brunatnych, więc stąd to przekonanie mieszkańców o pojawianiu się mistycznej istoty. Jak podaje "The Mirror", lista zagrożonych zwierząt w Nepalu z 2011 roku oszacowała populację tego niedźwiedzia na zaledwie 20 osobników.

Więcej o: