Radosław Wieteska

 • Największe zoo w Europie. Zoo Tierpark Berlin na czele rankingu
 • Odpoczynek nad jeziorem. Jakie atrakcje wybrać? Ruciane-Nidę, czyli oazę spokoju czy aktywny wypoczynek w Giżycku?

  Odpoczynek nad jeziorem. Jakie atrakcje wybrać? Ruciane-Nidę, czyli oazę spokoju czy aktywny wypoczynek w Giżycku?

  Odpoczynek nad jeziorem to sposób na spędzenie wakacji preferowany przez tysiące osób w naszym kraju. Trudno się jednak dziwić skoro mamy takie piękne krajobrazy na naszych Mazurach, a atrakcji tam też nie brakuje. Jako iż sezon urlopowy trwa w najlepsze, warto zastanowić się nad wycieczką, dzięki której odpoczniemy od codziennych obowiązków. Jeżeli szukasz więc odpoczynku nad jeziorem, oto wszystko, co musisz wiedzieć.

 • Beskidy. Co warto odwiedzić o tym paśmie górskim? Najwyższe szczyty i najłatwiejsze szlaki

  Beskidy. Co warto odwiedzić o tym paśmie górskim? Najwyższe szczyty i najłatwiejsze szlaki

  Beskidy to idealne miejsce dla wszystkich wielbicieli wycieczek górskich. Dzięki pięknym krajobrazom i wielu rozrywkom można się w nich zatracić i odciąć od codziennej rzeczywistości. Jako iż pogoda sprzyja organizowaniu wycieczek, a sezon urlopowy trwa w najlepsze, warto się wybrać na spacer w tych okolicach. Jeżeli więc szukasz miejsca, gdzie można odpocząć i się zresetować, oto co należy wiedzieć o Beskidach.

 • Gozo. Co zobaczyć na tej maltańskiej wyspie? [atrakcje, pogoda, ważne informacje, koszt]

  Gozo. Co zobaczyć na tej maltańskiej wyspie? [atrakcje, pogoda, ważne informacje, koszt]

  Gozo to coraz chętniej wybierany kierunek wakacyjny wśród turystów. Szczególnie przyciąga swoimi magicznymi krajobrazami, klimatycznymi zakątkami oraz lokalną atmosferą. Jako że sezon urlopowy trwa pełną parą, miło jest wyjechać i odpocząć od codziennych obowiązków. Jeżeli więc potrzebujesz chwili wypoczynku i rozważasz taką podróż, oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej pięknej maltańskiej wyspie.

 • Szczyty w Tatrach. Najwyższy znajduje się na wysokości 2655 metrów n.p.m.

  Szczyty w Tatrach. Najwyższy znajduje się na wysokości 2655 metrów n.p.m.

  Tatry to najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat, znajdujące się na terytorium Polski i Słowacji. Co roku Tatry przyciągają tysiące turystów ze względu na swoją atrakcyjność i piękne krajobrazy w ich okolicach. Jeżeli więc planujesz zdobywanie najwyższych szczytów Tatr lub jesteś ich po prostu ciekaw, oto co musisz wiedzieć.

 • Największe parki rozrywki w USA. Walt Disney World niekwestionowanym liderem rankingu

  Największe parki rozrywki w USA. Walt Disney World niekwestionowanym liderem rankingu

  Największe parki rozrywki w USA to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić, będąc na wycieczce w Stanach Zjednoczonych. Wielu osobom mogłoby się wydawać, że są to miejsca przeznaczone głównie dla młodszych ludzi, jednak nic bardziej mylnego, gdyż dorośli też znajdą tam wiele rzeczy dla siebie. Przedstawiamy największe parki rozrywki w USA.

 • Największe parki rozrywki w Europie. Energylandia poza podium

  Największe parki rozrywki w Europie. Energylandia poza podium

  Największe parki rozrywki w Europie to świetne miejsca na rodzinną, wakacyjną wycieczkę. Nie tylko znakomicie odnajdą się tam młodsze osoby, ale starsi też na pewno znajdą coś dla siebie. Jeżeli więc zastanawiasz się nad wycieczką do parku rozrywki, oto co największego ma do zaoferowania Europa w tej kwestii.

 • Wakacje na Bali. To miejsce trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu

  Wakacje na Bali. To miejsce trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu

  Wakacje na Bali to dość egzotyczny, lecz w ostatnich latach coraz popularniejszy kierunek urlopowy. Jako że sezon wakacyjny trwa w najlepsze, miło byłoby wyjechać i odciąć się od codziennych obowiązków w pracy czy szkole. Jeżeli więc rozważasz rajskie wakacje i zastanawiasz się nad ich kierunkiem, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wycieczce na Bali.

 • Podróż poślubna. Gdzie jechać w podróż poślubną? Mamy 3 ciekawe propozycje na każdą kieszeń

  Podróż poślubna. Gdzie jechać w podróż poślubną? Mamy 3 ciekawe propozycje na każdą kieszeń

  Podróż poślubna to czas, który chcielibyśmy zapamiętać do końca naszych dni. Oczywiście najważniejsze w takiej wycieczce jest spędzenie czasu z drugą połówką, nacieszenie się sobą i pielęgnowanie uczucia. Warto jednak, aby wybrane miejsce, zapewniło odpowiednie do tego warunki. Jeżeli więc planujesz podróż poślubną, oto kilka naszych propozycji, gdzie spędzić miesiąc miodowy.

 • Wakacje: Albania zaprasza na tanie wczasy. Wszystko, co musisz wiedzieć o wakacjach w tym pięknym kraju

  Wakacje: Albania zaprasza na tanie wczasy. Wszystko, co musisz wiedzieć o wakacjach w tym pięknym kraju

  Wakacje w Albanii to coraz chętniej wybierana opcja urlopowa przez polskich turystów. Chociaż trzeba było parę lat poczekać zanim Albania na dobre pojawiała się na turystycznej mapie Europy, teraz można śmiało powiedzieć, że dzięki nowej infrastrukturze stała się jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Jeżeli więc szukasz miejsca na odpoczynek i rozważasz wycieczkę do Albanii, oto wszystko, co musisz wiedzieć.

 • Największe aquaparki w Polsce. Suntago największy nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie
 • Jakie są największe wodospady w USA? Ranking, który warto poznać!

  Jakie są największe wodospady w USA? Ranking, który warto poznać!

  Największe wodospady w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. Choć nie każdy wodospad jest łatwo dostępny dla turystów, to warto wiedzieć o istnieniu tych miejsc zapierających dech w pierasiach. Jakie są największe wodospady w USA? Ranking.

 • Najpiękniejsze wyspy na Morzu Śródziemnym, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu

  Najpiękniejsze wyspy na Morzu Śródziemnym, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu

  Wyspy na Morzu Śródziemnym to miejsca pełne pięknych widoków i wielu atrakcje. Co roku wiele osób wybiera je jako kierunek wakacyjny, a biorąc pod uwagę, że jest ponad 200 wysp, leżących na Morzu Śródziemnym to jest z czego wybierać. Jeżeli więc planujesz odpoczynek i wycieczkę w okolice Morza Śródziemnego, oto najpiękniejsze wyspy w tamtym rejonie świata.

 • Wyspy Afryki. Zanzibar to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić

  Wyspy Afryki. Zanzibar to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić

  Wyspy Afryki to miejsca kojarzące się z gorącym klimatem, kurortami wakacyjnymi i dziką przyrodą. Jednak na turystów czeka również pełno pięknych zabytków kultury czy unikalne historie każdej z wysp. Sprawdź, które z wysp są najciekawsze i warte odwiedzenia.

 • Wyspy na Morzu Karaibskim. Jakie są najciekawsze wyspy na Karaibach? Nie tylko Kuba
 • Wyspy na Oceanie Indyjskim. Które z nich warto odwiedzić? Nie tylko Malediwy
 • Wyspy na Oceanie Atlantyckim. Które są warte odwiedzenia? Nie tylko Teneryfa i Gran Canaria
 • Wyspy na Oceanie Spokojnym. Które z nich warto zobaczyć? Nie tylko Hawaje
 • Hotel czterogwiazdkowy. Jaki jest standard? Co powinno na nas czekać?
 • Hotel trzygwiazdkowy. Jaki jest standard? Czego możemy się spodziewać?