Wyspy na Oceanie Indyjskim. Które z nich warto odwiedzić? Nie tylko Malediwy

Wyspy na Oceanie Indyjskim to w ostatnich latach coraz popularniejsze miejsce wypraw wakacyjnych. Oferują one nie tylko piękną pogodę i niepowtarzalne widoki, ale również wiele atrakcji kulturowych. Które z nich są warte odwiedzenia? Sprawdzamy.

Wyspy na Oceanie Indyjskim warte odwiedzenia. Malediwy

Warte odwiedzenia wyspy na Oceanie Indyjskim? To zdecydowanie Malediwy, czyli państwo wyspiarskie położone na archipelagu składającym się z około 1200 wysp. Znajdują się one w północnej części Oceanu Indyjskiego, około 500 km od wybrzeży Indii. Przez wiele osób Malediwy są nazywane rajem na Ziemi. Panuje tu klimat równikowy, który zapewnia średnią roczną temperaturę na poziomie 27 stopni Celsjusza, można zobaczyć tu piękne zielone krajobrazy oraz złociste, piaszczyste plaże, a to wszystko otoczone turkusową, krystalicznie czystą wodą. Malediwy są również krajem z najniższym na świecie najwyższym punktem nad powierzchnią wody, który wynosi dwa metry. Są to wyspy jedyne w swoim rodzaju i warte ochrony, jednakowoż ze względu na ich niskie położenie i nieustanne pogarszanie się sytuacji dotyczącej globalnego ocieplenia szacuje się, że Malediwy w przeciągu 100 lat znikną z map. Dlatego jeżeli ktoś planuje odwiedzić to rajskie państwo lepiej to zrobić w niedalekiej przyszłości, póki nie będzie za późno.

malediwymalediwy shutterstock

Jakie są wyspy na Oceanie Indyjskim? Cejlon

Zastanawiasz się, jakie jeszcze są wyspy na Oceanie Indyjskim? Warto wiedzieć, że Cejlon to jedna z największych wysp Oceanu Indyjskiego o powierzchni 65 tysięcy km2. Znajduje się na północy tego akwenu i od Indii dzieli ją jedynie cieśnina Palk. Wielu osobom nazwa Cejlon może nic nie mówić, jednak kraj, jaki się na tej wyspie znajduje, już powinien nieco rozjaśnić sytuację. Mianowicie wyspa Cejlon jest po prostu terytorium Sri Lanki. A spośród wszystkich krajów, jakie można znaleźć na Ocenie Indyjskim, Sri Lanka jest jednym z ciekawszych do odwiedzenia. Jest to miejsce niezwykle wszechstronne, w którym coś dla siebie znajdą turyści ceniący sobie aktywny wypoczynek i ci, którzy oczekują jedynie pięknej plaży i słońca do opalania. Dla tych pierwszych Sri Lanka ma do zaoferowania wiele zabytków kulturowych. Można tu zobaczyć stare świątynie, np. jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń, jaką jest Świątynia Zęba w Kandy. Dla osób oczekujących wypoczynku w promieniach słońca świetnymi miejscami będą kurorty takie jak Bentota czy Negombo.

Wieloryby u wybrzeża Sri LankiWieloryby u wybrzeża Sri Lanki Fot. Shutterstock

 Wyspy na Oceanie Indyjskim - ranking. Seszele

Ranking na wyspy na Oceanie Indyjskim nie mógłby istnieć bez Seszeli. Przenosimy się zatem na zachód Oceanu Indyjskiego, gdzie około 1600 km od kontynentu afrykańskiego znajdują się jedne z najpiękniejszych wysp świata, jakimi są właśnie Seszele. Republika Seszeli znajduje się na archipelagu 115 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego, a każda z nich zachwyca naturalnym pięknem. To tutaj zielone, gęsto porośnięte wzgórza przeplatają się z cudownymi plażami, rafami koralowymi oraz luksusowymi hotelami. Na Seszelach znajduje się wiele rezerwatów przyrody, miejsc światowego dziedzictwa UNESCO czy parków narodowych. Szczególnie warto odwiedzić Park Narodowy Morne Seychellois, na największej wyspie Mahe, gdzie znajdziemy również stolicę Seszeli – Victorię. Ten region świata jest również świetny dla wszystkich amatorów sportów wodnych. Panują tu idealne warunki do nurkowania, snorkelingu czy wędkarstwa dalekomorskiego.

SeszeleSeszele goldisworld / shutterstock

Wyspy na Oceanie Indyjskim - lista

Jakie jeszcze ciekawe wyspy można spotkać na Oceanie Indyjskim? Oto lista:

  • Wyspy Phi Phi
  • Penang
  • Madagaskar
  • Wyspy Kokosowe
  • Lakszadiwy
  • Zanzibar
  • Wyspy Księcia Edwarda 

Zobacz też: Wyspy chorwackie. Jakie są najciekawsze wyspy chorwackie?

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów
Więcej o: