Podróż poślubna. Gdzie jechać w podróż poślubną? Mamy 3 ciekawe propozycje na każdą kieszeń

Podróż poślubna to czas, który chcielibyśmy zapamiętać do końca naszych dni. Oczywiście najważniejsze w takiej wycieczce jest spędzenie czasu z drugą połówką, nacieszenie się sobą i pielęgnowanie uczucia. Warto jednak, aby wybrane miejsce, zapewniło odpowiednie do tego warunki. Jeżeli więc planujesz podróż poślubną, oto kilka naszych propozycji, gdzie spędzić miesiąc miodowy.
Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Podróż poślubna w Polsce - Zakopane o każdej porze roku

Interesuje cię podróż poślubna w Polsce? I słusznie. Nie trzeba od razu po ślubie pakować walizek i szukać luksusowych wakacji po drugiej stronie świata, kiedy w naszym kraju również są piękne i klimatyczne miejsca, w których można wartościowo spędzić czas we dwoje. Jednym z takich miejsc jest zdecydowanie Zakopane, czyli zimowa stolica Polski. Aczkolwiek w lecie to miasto też ma wiele do zaoferowania dla zakochanych. Wystarczy sobie wyobrazić romantyczny drewniany domek z widokiem na Tatry. Długie spacery po górach, piesza wycieczka nad Morskie Oko, odwiedzenie różnych restauracji i knajp na Krupówkach, a wieczorami relaks w spa – a to tylko parę pomysłów, które mogą umilić nam czas w Zakopanem. Jeżeli chcecie więc pojechać w podróż poślubną, a przy okazji nie wydać fortuny, Zakopane (najlepiej po sezonie) jest właściwym miejscem dla was.

Gubałówka (zdjęcie ilustracyjne)Gubałówka (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Gdzie na podróż poślubną? Santorini zaprasza nowożeńców

Gdzie wybrać się na podróż poślubną poza granice naszego kraju? Santorini nie przypadkiem jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży poślubnych w Europie. Nawet jeżeli ktoś nie słyszał nazwy, to chyba każdy kojarzy widok białych domów, przeplatających się z niebieskimi dachami kościołów. To właśnie tu na wulkanicznych skałach, na greckiej wyspie zakochanych czekają takie widoki. Podróż poślubna na Santorini to między innymi spacery wąskimi uliczkami, kolacje w klimatycznych restauracjach i jedne z najpiękniejszych na świecie zachodów słońca. Te szczególnie warto obserwować ze stolicy wyspy Firy oraz wioski artystów, Oia. Oprócz tego Santorini ma do zaoferowania, oczywiście również wszystkie atrakcje wakacyjnego kurortu, jak piękne plaże, luksusowe hotele czy zabytkowe obiekty, które czekają na lubiących aktywnie spędzać swoje urlopy turystów. Choć taka wycieczka na Santorini nie należy do tanich przyjemności, to kiedy, jak nie w podróż poślubną można zaszaleć.

SantoriniSantorini Zebra-Studio / shutterstock

Miejsca na podróż poślubną: rajskie Malediwy

Marzą ci się egzotyczne miejsca na podróż poślubną? Czas więc na najbardziej wymagającą opcję podróży poślubnej, ale za to na istnym raju na Ziemi.  Malediwy, czyli archipelag  położony na Oceanie Indyjskim, są dość klasycznym kierunkiem podróży poślubnych, ale trudno się dziwić skoro mają do zaoferowania zakochanym atrakcje, jakich ciężko doświadczyć gdziekolwiek indziej. Piękne plaże, śnieżnobiały piasek, krystalicznie turkusowa woda i domki na wodzie to okolice, w której niejedno świeże małżeństwo chciałoby spędzić czas. A kiedy już znudzi się podziwianie tych pięknych krajobrazów, o ile to w ogóle możliwe, można skorzystać z takich atrakcji, jak nurkowanie, zabiegi w spa czy przejażdżki rowerowe. 

MalediwyMalediwy pexels.com

Zobacz też: Latarnie morskie na świecie: najwyższe, najstarsze i najpiękniejsze. Rekordzistka ma aż 133 m

Więcej o: