Największe aquaparki w Polsce. Suntago największy nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie

Największy aquapark w Polsce to nie lada tytuł do osiągnięcia. Z racji, iż co roku pojawiają się nowe obiekty, a chętnych do odwiedzenia parków wodnych nie brakuje, warto wiedzieć, gdzie się udać dla najlepszej rozrywki. Jeżeli więc doskwierają ci letnie upały i marzysz o wskoczeniu do chłodnej wody, oto lista największych aquaparków w Polsce.
Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Jaki jest największy aquapark w Polsce? Park of Poland - Suntago Wodny Świat

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest największy aquapark w Polsce, to bezwzględnym zwycięzcą tego tytułu jest Suntago Wodny Świat. Park wodny Suntago to niepodważalnie wyjątkowe miejsce na nie tylko polskiej mapie parków wodnych, ale i całej Europy. Park of Poland - Suntago Wodny Świat jest bowiem największym zadaszonym Aquaparkiem w całej Europie. Obiekty ten zajmuje powierzchnię 67000 m2, z czego baseny stanowią aż 3500 m2, a warto dodać, że tych jest w parku, aż 18. Znajdziemy tam między innymi basen z falami, sztuczne rzeki, baseny termalne czy solankowe. Młodszych gości na pewno ucieszy bogata kolekcja zjeżdżalni, których jest aż 30 o łącznej długości 3 km.

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Warto wiedzieć, że Suntago Wodny Świat jest podzielone na trzy strefy - Jamango, Relax i Sauntaria. Pierwsza to obszar, w której można skorzystać z różnych atrakcji basenowych, druga to strefa nastawiona na relaks i odpoczynek w otoczeniu 700 naturalnych palm sprowadzanych między innymi z Florydy czy Malezji. Strefa Saunatria to miejsce, gdzie można skorzystać z ośmiu różnych łaźni i saun.  Park of Poland Suntago to stosunkowo nowe miejsce, gdyż zostało otwarte w lutym 2020 roku i znajduje się około 40 km od Warszawy w miejscowości Wręcza.

Ranking: największe aquaparki w Polsce. Termy Maltańskie w Poznaniu

W rankingu na największe aquaparki w Polsce nie może zabraknąć Term Maltańskich. Zatem z okolic Warszawy przenosimy się do Wielkopolski, a konkretnie do centrum Poznania. Tam nad malowniczym brzegiem jeziora Maltańskiego w 2011 roku stworzony został drugi co do wielkości obecnie park wodny w Polsce. Jest to obiekt sportowo-rekreacyjny wykorzystujący naturalne wody geotermalne. Powierzchnia luster wody basenów rekreacyjnych zajmuje około 3000 m2, a sportowych ponad 2000 m2. Oprócz takich basenów jak basen solankowy, basen kaskadowy czy 50-metrowy basen olimpijski, odwiedzający mogą skorzystać z 11 zjeżdżalni, bogatej kolekcji saun oraz spa oferującego wiele zabiegów upiększających, leczniczych czy odprężających.

Termy Maltańskie w PoznaniuTermy Maltańskie w Poznaniu ŁUKASZ CYNALEWSKI

Największe aquaparki w Polsce: lista, na której muszą znaleźć się Chochołowskie Termy

Podróż po liście największych aquaparków w Polsce zabiera nas tym razem w góry pod samą granicę ze Słowacją. Około 40 km od zimowej stolicy Polski, czyli Zakopanego znajduje się miejscowość Chochołów, która może nas zachwycić nie tylko pięknymi widokami, ale również trzecim co do wielkości parkiem wodnym w Polsce. Ten największy na Podhalu kompleks basenów termalnych ma do zaoferowania prawie 3000 m2 powierzchni luster wody oraz 30 niecek basenowych. Jest to świetne miejsce dla wszystkich osób, które chcą wypocząć i zregenerować swoje baterie. Zdecydowanie pomogą w tym bogate w wiele mikroskładników wody termalne umieszczone w basenach. Oprócz basenów ośrodek ma również do zaoferowania strefy lecznicze.

Termy ChochołowskieTermy Chochołowskie Fot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz też: Najdłuższa rzeka Włoch. Jakie są wielkie rzeki Italii? Najdłuższa ma tylko 653 km

Więcej o: