Największe parki rozrywki w USA. Walt Disney World niekwestionowanym liderem rankingu

Największe parki rozrywki w USA to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić, będąc na wycieczce w Stanach Zjednoczonych. Wielu osobom mogłoby się wydawać, że są to miejsca przeznaczone głównie dla młodszych ludzi, jednak nic bardziej mylnego, gdyż dorośli też znajdą tam wiele rzeczy dla siebie. Przedstawiamy największe parki rozrywki w USA.
Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Jaki jest największy park rozrywki w USA? Walt Disney World

Warto wiedzieć, jaki jest największy park rozrywki w USA. Naszą podróż zatem zaczynamy na słonecznej Florydzie. Tam około 30 km od centrum Orlando znajduje się największe królestwo Disney’a na świecie. Jak to bywa w USA, wszystko musi być z rozmachem więc i ich największy park rozrywki musi być ogromny. Na powierzchni 110 km2, które obejmuje teren Walt Disney World, znajdziemy między innymi cztery parki tematyczne, dwa parki wodne, 37 hoteli, kilka pól golfowych, galerię handlową i wiele, wiele innych.  Przejdziemy jednak do tego co najważniejsze, czyli parków tematycznych. Są to:

  • Magic Kingdom
  • Epcot
  • Disney's Hollywood Studios
  • Animal Kingdom
 

Warto wiedzieć, że Magic Kingdom to najważniejsza strefa poświęcona produkcją Disney’a i jego postaciom. To właśnie tu znajdziemy wszystko, co kojarzy nam się z filmami i bajkami. Można tu skorzystać z takich atrakcji, jak: Pociąg Kopalniany Siedmiu Krasnoludków, karuzela Magicznych Dywanów Aladyna czy Zamek Kopciuszka. Następna strefa w parku to Epcot. Jest to obszar, gdzie podziwiać można największe technologiczne osiągnięcia ludzkości. Dodatkowo istnieje możliwość zapoznania się z ciekawymi kulturami. Następnie przechodzimy do kolejnego przystanku, czyli Disney's Hollywood Studios, gdzie od zaplecza można zapoznać się ze światem Hollywood, produkcji filmowych czy show-biznesu. Ostatnia strefa to Animal Kingdom, a jej tematem przewodnim jest świat zwierząt i dzikiej natury.  

Ranking - największe parki rozrywki w USA. Miejsce drugie zajmuje Disneyland

Podążając dalej za rankingiem na największe parki rozrywki w USA zostajemy w klimatach Disney’a, jednak ze słonecznej Florydy przenosimy się do równie gorącej Kalifornii. Tutaj w miejscowości Anaheim znajdziemy założony w 1955 roku Disneyland Park. Choć powierzchnią nie może się równać do swojego kuzyna z okolic Orlando, gdyż zajmuje tylko 12,7 km2, liczba odwiedzających robi spore wrażenie. Rocznie ten kalifornijski Disneyland odwiedza około 18 milionów osób, co jest drugim wynikiem na świecie. Tak jak w przypadku poprzedniego parku można tu zobaczyć wiele atrakcji nawiązujących do produkcji Disneya, ale również filmów studia Pixar czy Marvela. W parku można zobaczyć takie miejsca, jak obóz Avengersów, park tematyczny nawiązujący do filmu Auta czy obszar odwołujący się do Los Angeles z lat 20. ubiegłego wieku.

 

Największe parki rozrywki w USA. Lista nie obejdzie się bez Six Flags Great Adventure

Kolejne miejsce na liście największych parków rozrywki w USA? Six Flags Great Adventure to park znajdujący się w stanie New Jersey w miejscowości Jackson. Zajmuje on powierzchnię 2,1 km2 i słynie ze swojej bogatej oferty kolejek górskich. Obecnie w parku funkcjonują 54 kolejki górskich i różnego rodzaju karuzele. W parku Six Flags Great Adventure odwiedzający mogą skorzystać z takich stref atrakcji, jak: las fantazji, aleja przygód czy strefa safari. Podobnie jak w poprzednich parkach w tym też możemy spotkać swoich ulubionych bohaterów kreskówek, gdyż maskotkami parku są przedstawiciele Looney Tunes, czyli na przykład Królik Bugs czy Struś Pędziwiatr.

 

Zobacz też: Co jest potrzebne na wyjazd do USA? Jak się przygotować? Gotówka, dokumenty, niezbędne rzeczy

Więcej o: