Najpiękniejsze wyspy na Morzu Śródziemnym, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu

Wyspy na Morzu Śródziemnym to miejsca pełne pięknych widoków i wielu atrakcje. Co roku wiele osób wybiera je jako kierunek wakacyjny, a biorąc pod uwagę, że jest ponad 200 wysp, leżących na Morzu Śródziemnym to jest z czego wybierać. Jeżeli więc planujesz odpoczynek i wycieczkę w okolice Morza Śródziemnego, oto najpiękniejsze wyspy w tamtym rejonie świata.

Największe wyspy Morza Śródziemnego - Majorka

Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów znajdującego się na Morzu Śródziemnym. Jeżeli jesteś sobie w stanie wyobrazić krystalicznie turkusową wodę, złocisty plaże, bujną zieleń, góry, klimatyczne wioski i tętniącą życiem stolicę, to oczyma wyobraźni widzisz właśnie Majorkę. Dużą zaletą tej wyspy jest jej uniwersalność i fakt, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Są tu luksusowe hotele i wille, lokalne winiarnie, knajpy z miejscowymi przysmakami, ale również wykwintne restauracje. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek na Majorce jest mnóstwo miejsc do uprawiania sportów wodnych, ciekawych miejsc historycznych czy zaułków Palmy, które czekają na odkrycie. Dla tych, którzy jednak cenią sobie bardziej statyczny wypoczynek, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się do przyplażowego klubu czy poleżeć na leżaku. 

Playa de Muro Beach, Majorka, HiszpaniaPlaya de Muro Beach, Majorka, Hiszpania Balate Dorin / shutterstock

Jakie są wyspy na Morzu Śródziemnym? Sardynia

Jakie jeszcze są wyspy na Morzu Śródziemnym? Sardynia to duża włoska wyspa leżąca na zachód od kontynentalnej części Włoch. Wyspa ta charakteryzuje się górzystymi terenami w centralnej części i piękną linią brzegową otoczoną krystaliczną wodą ze złocistymi plażami, które co roku przyciągają rzesze wczasowiczów. Wyspa stanowi region Włoch, a jej regionalną stolicą jest Cagliari, miasto znajdujące na południowym wybrzeżu. Ze względu na strategiczne położenie wyspa była i jest częścią wielu szlaków handlowych. Z uwagi na fakt, iż Sardynia była kolonizowana i podbijana przez Rzymian, Fenicjan, Bizantyjczyków czy nawet w pewnym momencie Hiszpanów może się ona pochwalić bogatą i różnorodną kulturą. Na wyspie można zobaczyć wiele zabytków, które zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dalej zastanawiasz się, które wyspy na Morzu Śródziemnym są warte odwiedzenia? Sardynia jest zdecydowanie na czele takiej listy. 

SardyniaSardynia shutterstock/Gabriele Maltinti

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Wyspy na Morzu Śródziemnym. Ranking, gdzie musi się znaleźć miejsce dla Ibizy

Ranking na najbardziej rozrywkowe wyspy na Morzu Śródziemnym nie może istnieć bez Ibizy. Jeżeli ktoś jest fanem głośnych imprez i bogatego życia nocnego to ciężko znaleźć wyspę lepszą w tym względzie i to nie tylko w obrębie Morza Śródziemnego, ale i na całym świecie. Jest to hiszpańska wyspa położona około 80 kilometrów na południowy-zachód od Majorki. Oczywiście głównym powodem, dla którego ludzie odwiedzają Ibizę, są kluby nocne. Nie tylko ich wybór jest bardzo szeroki, ale warto też wiedzieć, że grają w nich codziennie najlepsi DJ-e na świecie. Oprócz klubów Ibiza ma również do zaoferowania bogatą sieć barów i restauracji. Szczególnie warto sprawdzić te znajdujące się na starym mieście. Miejscem, które również przyciąga wiele osób jest plaża Playa d’en Bossa. Ale nie samymi imprezami człowiek żyje. Na Ibizie można również doświadczyć pięknych krajobrazów, turkusowej wody czy niesamowitych zachodów słońca.

Dalt Vila, czyli stare miasto na IbizieDalt Vila, czyli stare miasto na Ibizie Shutterstock

Wyspy na Morzu Śródziemnym - lista

Oto lista zawierająca wyspy na Morzu Śródziemnym:

Zobacz też: Wyspy na Oceanie Spokojnym. Które z nich warto zobaczyć? Nie tylko Hawaje

Więcej o: