Wakacje na Bali. To miejsce trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu

Wakacje na Bali to dość egzotyczny, lecz w ostatnich latach coraz popularniejszy kierunek urlopowy. Jako że sezon wakacyjny trwa w najlepsze, miło byłoby wyjechać i odciąć się od codziennych obowiązków w pracy czy szkole. Jeżeli więc rozważasz rajskie wakacje i zastanawiasz się nad ich kierunkiem, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wycieczce na Bali.
Zobacz wideo Warto wiedzieć

Marzą ci się rajskie wakacje? Bali zaprasza turystów na niezapomniany urlop!

Bali to indonezyjska wyspa należąca do archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Czymś, co wyróżnia Bali, a zarazem przyciąga turystów na wakacje, jest jej przepiękna flora. Tutaj bujna, tropikalna roślinność i szczyty wulkanów przeplatają się ze złocistymi, piaszczystych plażami i krystalicznie czystą wodą Oceanu Indyjskiego. Warto też odwiedzić miasta, gdzie można się wiele dowiedzieć o balijskiej kulturze. Główne miast na wyspie to stolica Denpasar, Singaraja i Klungkung. Oczywiście jak to bywa na tych szerokościach geograficznych, na Bali panuje piękna pogoda i wysoka temperatura, która wynosi około 28 stopni w porze suchej (od maja do września). W pozostałej części roku, kiedy trwa pora deszczowa, temperatura znacząco się nie zmienia, ale powinniśmy spodziewać się gwałtownych, lecz krótkich ulew oraz wilgotności sięgającej nawet 85 proc.

BaliBali chanchai duangdoosan / Shutterstock / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Domki na wodzie na Bali i nie tylko, czyli główne atrakcje wyspy 

Tym, co wielu turystów kocha w Bali, jest jej uniwersalność. Znajdą tu dla siebie coś ci, którzy lubią aktywnie spędzać urlop, zwiedzając i udając się na wycieczki, ale również ci, którzy chcą odpocząć przy basenie czy na plaży podziwiając piękne widoki. Dla tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać różne kultury dobrym miejscem do odwiedzenia będzie jeden z wulkanów na Bali, czyli Gunung Agung oraz świątynia Pura Besakih, która leży u jego podnóża. Mówiąc o świątyniach, należy wspomnieć, że jest ich na Bali bardzo dużo, a ludność zamieszkująca tę wyspę jest bardzo religijna i przywiązana do swoich tradycji. Aczkolwiek, mieszkańcy są także bardzo gościnni i sympatyczni. Kolejnym ciekawym miejscem na Bali jest świątynia Pura Ulun Danu Bratan, nazywana niekiedy przez turystów domkiem na wodzie.

Świątynia Pura Ulun Danu Bratan. Zdjęcie ilustracyjneŚwiątynia Pura Ulun Danu Bratan. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Ciekawą wycieczką jest również odwiedzenie małpiego rezerwatu przyrody Sacred Monkey Forest Sanctuary, gdzie w położonym w dżungli kompleksie świątynnym można podziwiać zamieszkujące tam makaki. Jeżeli chodzi zaś o najatrakcyjniejsze plaże, to trzeba wyróżnić Lovina Beach, gdzie możemy spotkać czarny wulkaniczny piasek oraz Kuta Beach, która jest znana ze swojej długiej, piaszczystej plaży i przybrzeżnych barów.

Bali, IndonezjaBali, Indonezja fot. CHRISHOWEY (istock)

Wycieczka - Bali. Ile kosztują wczasy na Bali?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wycieczka do tego rajskiego zakątku? Choć Bali samo w sobie nie jest szczególnie drogim miejscem i zazwyczaj produkty spożywcze czy jedzenie w restauracji kosztuje mniej niż w Polsce, tak wycieczki organizowane na tę wyspę przez biura podróży do najtańszych nie należą. Oczywiście wszystko zależy od wariantu wycieczki, czy wybieramy się z pakietem all inclusive, w sezonie czy poza nim, ilości dni, rodzaju hotelu itd. Średni koszt wycieczki waha się od 4000 do 7000 zł za osobę. 

wakacje na Baliwakacje na Bali fot. pixabay

Zobacz też: Największe parki rozrywki na świecie. Francuski Disneyland dopiero na trzecim miejscu

Więcej o: