Największe zoo w Europie. Zoo Tierpark Berlin na czele rankingu

Największe zoo w Europie jest to nie lada tytuł do zdobycia. Na Starym Kontynencie bowiem funkcjonuje aż około 500 instytucji, które definiuje się jako zoo. Przedstawiamy zatem trzy pierwsze miejsca w rankingu na największe zoo Europy.
Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Jakie jest największe zoo w Europie? Tierpark Berlin, Niemcy

Zastanawiasz się, jakie jest największe zoo w Europie? Zoo Tierpark Berlin to największy oraz jeden z najpopularniejszych ogrodów zoologiczny w Europie. Zajmuje on powierzchnię 160 hektarów i leży w sercu dawnego Berlina Wschodniego. Obecnie Zoo Tierpark Berlin może pochwalić się kolekcją około 1500 gatunków i 20 tysiącami zwierząt, co jest jednym z najlepszych wyników na świecie. Oprócz tego berlińskie zoo jest znane ze świetnego programu ratowania zagrożonych gatunków oraz wybiegów stworzonych w taki sposób, aby w jak największym stopniu oddawały naturalne środowisko danego zwierzaka. Oprócz zwierząt samych w sobie na terenie zoo znajdują się także inne atrakcje jak parki zabaw, scena, sklepy turystyczne czy punkty gastronomiczne. Aby porządnie zwiedzić Tierpark Berlin, trzeba poświęcić przynajmniej cały dzień. Największymi skarbami w tym zoo są między innymi: Tygrys sumatrzański, niedźwiedź malajski oraz śnieżna pantera.

Zoo w Berlinie. Zdjęcie ilustracyjneZoo w Berlinie. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Ranking: największe zoo w Europie. Tiergarten Schönbrunn, Wiedeń, Austria

Kolejne miejsce w rankingu na największe zoo w Europie? Tiergarten Schönbrunn to najstarsze zoo świata, które swoją działalność rozpoczęło już w 1752 roku. Oprócz swojej bogatej i długiej historii ten ogród zoologiczny może pochwalić się chociażby wieloma nagrodami za najlepsze europejskie zoo. Mieszczą się tu nowoczesne wybiegi, stworzone z podobną myślą jak w Berlinie, aby oddawały jak najlepiej naturalne środowisko. Obszar 17 hektarów jest domem dla około 700 gatunków zwierząt. Te wiedeńskie zoo jest również znane z pierwszego urodzenia słonia w niewoli oraz pierwszego naturalnego porodu pandy wielkiej w Europie. Oprócz tych rzadkich zwierząt można tam zobaczyć także inne interesujące gatunki jak tygrysy syberyjskie, niedźwiedzie polarne czy misie koala. Wstęp do Tiergarten Schönbrunn w Austrii to koszt 22 euro lub 11 w przypadku biletu ulgowego. Zoo, oprócz samych wejściówek oferuje również trasy i programy zwiedzania nastawione na bardziej  edukacyjne podejście.

Tiergarten Schönbrunn, Wiedeń, Austria. Zdjęcie ilustracyjneTiergarten Schönbrunn, Wiedeń, Austria. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

 Największe zoo w Europie. Lista nie obejdzie się bez Edinburgh Zoo w Szkocji

Czas przenieść się do kolejnego przystanku na liście największych zoo w Europie, wyruszamy zatem na wyspy, a konkretnie do stolicy Szkocji. Znajdziemy tam zoo o powierzchni 33 hektarów, zamieszkane przez 200 różnych gatunków zwierząt. Edynburskie zoo zostało założone w 1913 roku i średnio jest odwiedzane przez ponad 600 tysięcy ludzi rocznie. Ten ogród zoologiczny słynie z tego, iż był pierwszą instytucją, w której trzymano i hodowano pingwiny. Do dziś ich kolekcja jest jedną z największych atrakcji tego zoo. Oprócz tego zoo w Edynburgu może się szczycić posiadaniem australijskich koali i pand wielkich jako jedyne zoo na Wyspach Brytyjskich. Można tam również zobaczyć takie zwierzęta jak malajski tapir, panda czerwona czy mandryl równikowy. Ciekawostką może również być, że do edynburskiego zoo trafił niedźwiedź Wojtek, po tym jak skończył służyć w 2 Korpusie Polskim.  

Edynburg Zoo. Zdjęcie ilustracyjneEdynburg Zoo. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Wakacje: Albania zaprasza na tanie wczasy. Wszystko, co musisz wiedzieć o wakacjach w tym pięknym kraju

Więcej o: