Sylwester dla singli - prezentujemy najciekawsze propozycje na świętowanie. Solo nie znaczy w samotności

Sylwester dla singli w formie kameralnej wycieczki lub imprezy w basenie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego balu dla par. Bez względu na to, czy zależy Ci tylko na dobrej zabawie, czy szukasz swojej drugiej połówki, sprawdź z nami przegląd najciekawszych pomysłów na Nowy Rok.

Sylwester - impreza dla singla. Dlaczego warto? 

Współcześnie status singla oznacza wiele korzyści, organizatorzy sylwestrowych nocy coraz częściej przygotowują oferty w wersji solo. Sylwester dla singli to fantastyczna okazja do tego, aby oderwać się od rzeczywistości i poznać nowych ludzi. Nie ważne czy na statku, w teatrze czy w ramach zagranicznej wycieczki, opcja solo nie jest już synonimem samotności tylko nowych możliwości. 

Sylwester w górach to idealny sposób na spędzenie ostatniego dnia w roku. Nie dajmy się jednak oszukaćSylwester w górach to idealny sposób na spędzenie ostatniego dnia w roku. Nie dajmy się jednak oszukać Patryk Kosmider /Shutterstock

Wyjazdy sylwestrowe - gdzie szukać kameralnych propozycji? 

Osoby zainteresowane kameralną imprezą na terenie Polski powinny przejrzeć dedykowane grupy w mediach społecznościowych, na przykład: wyjazdy dla singli 30+. Znajdziemy tam propozycje od osób prywatnych, które organizują ciekawe wyjazdy sylwestrowe na przykład na Mazury, czy do Kazimierza Dolnego. Jak w praktyce wygląda takie spotkanie? Z góry określona pula miejsc zakłada taką samą liczbę kobiet i mężczyzn. Impreza sylwestrowa dla singli organizowana jest najczęściej w malowniczo położonym pensjonacie, który grupa wynajmuje w całości. Pensjonat może być tylko bazą noclegową lub także miejscem imprezy, wszystko to kwestia organizacji. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest możliwość wcześniejszego poznania uczestników planowanej imprezy, chociaż nie można wykluczyć niespodziewanych gości, którzy dołączą na ostatnią chwilę. Koszt takiego spotkania zależy od miejsca oraz bazy, za dwudniową imprezę zapłacimy około 1000 zł bez kosztów dojazdu. 

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Wycieczki na sylwestra - oferty biur podróży 

Ofertę skrojoną na potrzeby singli oferują dedykowane biura podróży. Czego można oczekiwać po profesjonalnie zorganizowanym wyjeździe? Wycieczki sylwestrowe organizowane są zarówno w kraju, jak i za granicę. Najczęstszy kierunki to Alpy, Wilno, Wiedeń, Paryż, Berlin czy Praga. Zabawę w tropikach należy rezerwować nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Na terenie kraju popularne są tematyczne spotkania w hotelach, na przykład gangsterski sylwester w górach. Cena wyjazdu uzależniona jest od dni pobytu, kierunku oraz atrakcji. Lokalna impreza to koszt od 500 zł do 1000 zł bez dojazdu. Wyjazd zagraniczny to wydatek od 2000 do 5000 zł (w tym koszt transportu). Na tego typu wyprawach organizowana jest integracja, zwiedzanie, zajęcia sportowe oraz impreza sylwestrowa. 

Zobacz też: Livigno - trasy narciarskie i nie tylko. Co warto tu zwiedzić? 

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie. Alpy, Szwajcaria. Zdjęcie ilustracyjneNajdłuższe trasy narciarskie w Europie. Alpy, Szwajcaria. Zdjęcie ilustracyjne Vaclav P3k/shutterstock

Sylwester - termy, czyli impreza w wakacyjnym klimacie 

Koncert w strojach kąpielowych w samym środku zimy? Sylwester w termach oznacza całonocną zabawę w basenie przy dźwiękach muzyki. O północy tradycyjnie serwowany jest kieliszek szampana oraz pokaz sztucznych ogni. Oprócz koncertu można spodziewać się też konkursów z nagrodami. Koszt udziału w tego typu imprezie to około 250 zł bez noclegu i dojazdu. 

budapeszt, termybudapeszt, termy Fot. Shutterstock

Sylwester na statku - rejs po Bałtyku 

Miłośnicy morskiej bryzy mogą wybrać się na trzydniową imprezę w formie rejsu po Bałtyku. Czy sylwester na statku to dobry pomysł dla singla? Na małej powierzchni łatwiej o integrację, ale warto wybrać się w kilka osób z uwagi na możliwość noclegu w kilkuosobowej kajucie. W programie tego typu imprez można liczyć na tańce, pokaz sztucznych ogni oraz zabawę do białego rana. Za trzydniowy sylwester na statku zapłacimy około 1500 zł. 

Sylwester w teatrze - opcja na ostatnią chwilę 

To niezobowiązująca propozycja dla singli o introwertycznej naturze, miłośników teatru oraz ponadczasowej elegancji. Jak przebiega sylwester w teatrze? Oprócz spektaklu o północy można liczyć na życzenia noworoczne od aktorów oraz lampkę szampana. To tradycyjna opcja, jednak coraz więcej teatrów wychodzi widzom naprzeciw i oprócz przedstawienia organizowana jest całonocna impreza. Wspólnym mianownikiem jest oczywiście strój wieczorowy. 

Zobacz też: Sylwester 2022/23 w górach. Ceny już poszybowały w górę, nie zwlekaj do ostatniej chwili. Zobacz przykładowe oferty

Więcej o: