Święta i sylwester za granicą. To ostatni dzwonek, by zarezerwować wycieczkę i spędzić magiczne chwile

Święta i sylwester za granicą to opcja, którą coraz częściej wybierają Polacy. Do tego okresu pozostało już niewiele czasu, więc to ostatni dzwonek, by zarezerwować wymarzoną wycieczkę. Które kierunki warto rozważyć? Podpowiadamy.

Spędzanie świąt i sylwestra poza granicami kraju staje się coraz bardziej modne. Dzięki dniom ustawowo wolnym od pracy możemy zarezerwować dość długi wypoczynek w rajskim miejscu. Jeśli jednak zdecydujemy się na jakiś bliższy kierunek, również możemy spędzić magiczne chwile.

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Święta i sylwester za granicą. Europejskie miasta polecają się na wielkie świętowanie

Połowa listopada to ostatni dzwonek na rezerwację wycieczki, która obejmować będzie Boże Narodzenie i sylwestra. Ci, którzy nie chcą podróżować daleko, powinni wybrać jedno z europejskich miast.

W okresie świąteczno-sylwestrowym doskonale sprawdzi się Bratysława. To kierunek idealny dla rodzin z dziećmi, ponieważ Słowacja oferuje ogrom atrakcji dla osób w każdym wieku. Odwiedzając średniowieczne Stare Miasto w sylwestra, z pewnością trafimy na ogromną imprezę o rodzinnym charakterze, z tańcami i śpiewem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sylwester w Grecji to również doskonała propozycja. W oczekiwaniu na Nowy Rok można całkowicie poświęcić się zabytkom, regionalnej kuchni i poznawaniu kultury. Z kolei ta jedna noc zapewnia ogrom atrakcji - z zabawą do samego rana.

Okres świąteczno-sylwestrowy za granicą. Rajskie wakacje w okresie zimowym

Rajskie wakacje to doskonała opcja o każdej porze roku. Warto choćby na kilka dni uciec od niskich temperatur panujących w Polsce, by móc cieszyć się nawet 30 stopniami na termometrze. W tym celu warto wybrać dalsze kierunki.

Na urlop w okresie świąteczno-sylwestrowym doskonale sprawdzi się m.in. Tajlandia, która kusi pięknymi krajobrazami, aromatycznym jedzeniem oraz interesującą kulturą. Zimą doskonale sprawdzi się też Dominikana, gdzie podobnie jak w Tajlandii, termometry wskazują w grudniu około 30 stopni.

Jeśli zależy nam na krótszym locie i o wiele tańszej wycieczce, warto rozważyć Egipt. Temperatura powietrza w grudniu od 19 do 24 stopni, więc jest idealna dla tych osób, którym zależy głównie na zwiedzaniu.

Więcej o: