Sylwester w górach - gdzie najtaniej? W tych miejscach nowy rok przywitasz w dobrej cenie

Koniec 2022 roku zbliża się wielkimi krokami, co za tym idzie, rozpatrywane są pierwsze plany na przywitanie nowego roku. Ten magiczny czas warto wcześniej zaplanować, by świętować w pięknym i malowniczym miejscu. Sylwester w górach - gdzie najtaniej? Te miejscowości kuszą turystów widokami i atrakcyjnymi cenami.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sylwester to dla wielu osób uroczyste rozpoczęcie nowego roku, a także pożegnania starego etapu w swoim życiu. Tę wyjątkową noc niemal każdy chce przywitać z uśmiechem na twarzy, w gronie najbliższych osób. Świetnym pomysłem jest wypad w góry - to gwarantuje nam nie tylko wspomnienia i malownicze widoki, ale też niepowtarzalny klimat

Sylwester w górach - te miejscowości są uwielbiane przez turystów

Jedną z najpopularniejszych opcji na przywitanie nowego roku jest wyjazd w góry. Taki wybór gwarantuje piękne wspomnienia, możliwość ucztowania w dużym gronie czy zabawę do rana, ale także piękne widoki i całą masę atrakcji. Kierunkiem najchętniej wybieranym przez Polaków jest Podhale. To właśnie tam w sezonie zimowym większość turystów zmierza na stoki, termy i górskie wycieczki. Sylwester także jest atrakcją, która kusi przyjezdnych. 

Sylwester w Zakopanem to dla jednych klasyka, dla innych zaś koszmar. Faktem jest jednak, że flagowe miasto polskich gór przeżywa w tym okresie prawdziwe oblężenie. Turyści na ostatnią noc w roku rezerwują nocleg już nawet w czerwcu czy lipcu. Ceny są zależne od jakości czy lokalizacji. Warto jednak rozważyć pobyt w sąsiadujących wsiach i miasteczkach - dzięki temu będziemy mieli większą swobodę oraz zapłacimy mniej. Przykładowo w miejscowości Ząb, z której rozpościerają się piękne górskie widoki, oferta sylwestrowa obejmuje nocleg, bal noworoczny, kulig, poczęstunek, termy i animacje dla dzieci. Koszt za osobę wynosi od 450 zł jednak w cenie biletu mamy dosłownie wszystkie możliwe atrakcje. Znacznie taniej wypada oferta z ogniskiem, kuligiem, noclegiem i wyżywieniem - ceny zaczynają się już od 150 zł.

Warto rozważyć także wynajem prywatnego domku na Podhalu - organizacja własnej imprezy będzie równie ciekawa, a koszty mogą być o wiele niższe, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyjazd kilkuosobowy. Ceny w sąsiedztwie Tatr zaczynają się od 500 zł za dobę. 

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester w górach - gdzie najtaniej?

Jeśli do Podhala nam za daleko warto rozważyć także inne opcje. Bieszczady są równie atrakcyjne i malownicze, ceny zaś znacznie niższe. Przykładowo w miejscowości Istebna pakiet sylwestrowy zawierający nocleg, śniadanie, bal, drinki, pokaz sztucznych ogni, nielimitowany dostęp do spa i jacuzzi oraz zniżkę na pobliski stok wynosi 420 zł od osoby. Oczywiście ofertę można powiększyć i rozszerzyć o dodatkowe atrakcje. 

Wynajem domków w Beskidzie Śląskim wiąże się z wydatkiem około 500 zł za noc. Kwatery i apartamenty wypadają znacznie taniej - ceny zaczynają się od 189 zł za dobę. Z kolei do jednych z najatrakcyjniejszych należą oferty wynajmu i atrakcji w Wiśle. Znajdziemy tam wiele pięknych widoków, atrakcje turystyczne, trasy narciarskie i nie tylko. Urocze domki z udogodnieniami takimi jak gorąca bala to koszt około 200 zł za dobę. Pokoje i kwatery wypadają znacznie taniej - od 70 zł za nocleg. Warto zatem rozważyć tę okolicę na świętowanie nowego roku. 

Więcej o: