Sylwester w Gdańsku 2021/22: gdzie można bawić się w tę wyjątkową noc?

Sylwester w Gdańsku 2021/22 zapowiada się dość imponująco. Miasto organizuje dla mieszkańców Sylwestra pod chmurką, instytucje kulturalne kuszą atrakcyjnymi programami, zaś kluby i restauracje otwierają swoje podwoje na tę wyjątkową noc, oferując rozmaite atrakcje. Sprawdzamy, jak można spędzić Sylwestra 2021/22 w Gdańsku.

Sylwester w Gdańsku 2021/22: atrakcje zapewnione przez miasto

Zapowiadane na Sylwestra w Gdańsku 2021/22 atrakcje to przede wszystkim miejskie powitanie Nowego Roku. Prezydent miasta zaprasza jednak nie na jedną, dużą plenerową imprezę, ale aż na trzy koncerty w trzech dzielnicach Gdańska. Podyktowane jest to troską o bezpieczeństwo Gdańszczan. W ten sposób trzy koncerty, zorganizowane w Parku Oruńskim, na plaży w Brzeźnie i w Jarze Wilanowskim w dzielnicy Chełm, wystartują o godz. 22:00 w sylwestrowy wieczór. W Jarze Wilanowskim publiczność początkowo będzie zabawiał DJ Bez Ksywy, po nim zaś na scenie pojawi się Margaret. Osoby zgromadzone w amfiteatrze w Parku Oruńskim będą bawić się przy muzyce zespołu Golden Life, który powitaniem Nowego Roku w Gdańsku rozpocznie trasę koncertową z okazji 35-lecia swego istnienia. Na molo w Brzeźnie natomiast wystąpi DJ Adamus, któremu towarzyszyć będą zespół Wet Fingers i Ada Szulc. W tym wypadku publiczność będzie mogła podziwiać występujących z plaży po obu stronach mola.

Stara MotławaStara Motława shutterstock

Jak spędzać Sylwestra w Gdańsku 2021/22?

Zastanawiając się, jak spędzać Sylwestra 2021/22 w Gdańsku, należy rozważyć, na czym nam najbardziej zależy. Jeśli nie chcemy bawić się pod gołym niebem, możemy wybrać jedną z wielu ofert klubów, kawiarni i restauracji, które mimo obostrzeń w ten wyjątkowy wieczór będą mogły organizować zabawy i potańcówki. Być może warto odwiedzić klub muzyczny Sassy, gdzie przy daniach kuchni włoskiej będzie można posłuchać dobrej muzyki. Zabawę na parkiecie rozkręci DJ Define, po północy pojawi się również DJ Adamus. Wielbiciele muzyki elektro lub techno mogą pokusić się o wizytę w Klubie Ziemia, na zabawę w rytm rapu, funku i disco z kolei zaprasza 100cznia. Ci, którzy chcieliby cofnąć się w czasie i choć na chwilę powrócić do kolorowych lat 80., powinni natomiast odwiedzić Stary Maneż.

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester w Gdańsku 2021/22: co warto zobaczyć? Instytucje kulturalne mają kilka propozycji

Świętując Sylwester 2021/22 w Gdańsku co warto zobaczyć? Imponująco prezentuje się oferta instytucji kulturalnych Gdańska. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert sylwestrowy, na który złożą się najsłynniejsze uwertury i arie operowe. Na koncert sylwestrowy zaprasza również Opera Bałtycka - tu publiczność będzie mogła usłyszeć słynne walce w wykonaniu orkiestry, chóru i baletu Opery Bałtyckiej. Trzeci z koncertów sylwestrowych organizuje Oliwski Ratusz Kultury, proponując melomanom muzykę taneczną od walca do czardasza - w programie znajdą się arie i duety operowe oraz musicalowe. Osoby, które nie przepadają za muzyką mniej lub bardziej poważną, mogą wybrać się do Kina Kameralnego Cafe, gdzie sylwestrowy wieczór wypełnią dwa przedpremierowe pokazy: "Najgorszy człowiek na świecie" w reż. Joachima Triera oraz "C'mon C'mon" w reż. Mike'a Millsa. Na gości kina czeka ponadto degustacja win, poczęstunek oraz noworoczny toast pomiędzy seansami.

Zobacz też: Sylwester nad morzem 2021/22 - świętuj w najlepszym stylu w nadmorskich miejscowościach

Sylwester w Gdańsku 2021/22: ciekawe miejsca [lista]

Gdzie spędzić Sylwester 2021/22 w Gdańsku? Oto lista ciekawych miejsc:

 • Jar Wilanowski w dzielnicy Chełm - Sylwester miejski,
 • plaża w Brzeźnie - Sylwester miejski,
 • Amfiteatr Orana w Parku Oruńskim - Sylwester miejski,
 • Kino Kameralne Cafe,
 • Oliwski Ratusz Kultury - koncert sylwestrowy "Od walca do czardasza",
 • Opera Bałtycka - koncert sylwestrowy,
 • Polska Filharmonia Bałtycka - koncert sylwestrowy,
 • klub Sassy,
 • klub Ziemia,
 • klub 100cznia,
 • klub Crackhouse,
 • klub Jägspot - "Taki tam Sylwester",
 • Stary Maneż,
 • klub Wolność,
 • Sylwester Elektryków,
 • Tequila Bar El Mariachi,
 • Loopy's World - oferta dla dzieci.

GdańskGdańsk shutterstock

Sylwester w Gdańsku 2021/22 dla dwojga: kilka propozycji

Sprawdźmy jeszcze jak przedstawia się oferta na Sylwestra w Gdańsku 2021/22 dla dwojga. Ciekawą, szczególnie dla par, propozycję ma teatr Capitol, który w sylwestrowy wieczór zaprasza do gdańskiego Domu Techniki NOT na spektakl "Kiedy kota nie ma...". Farsa, z udziałem Violetty Arlak, Jacka Lenartowicza, Agaty Puterko, Marty Bryły, Jakuba Wieczorka oraz Cynthii Kaszyńskiej, będzie zaprezentowana tego wieczora dwukrotnie, przy czym po spektaklu, który wystawiony zostanie o godz. 21:30, widzowie wzniosą noworoczny toast wspólnie z aktorami. Ci, którzy nie przepadają za komediami, mogą wybrać się do restauracji "Cała Naprzód" na sylwestrową kolację degustacyjną. Widoczna z okien restauracji panorama Gdańska, imponujące menu oraz powitanie Nowego Roku na tarasie widokowym to niewątpliwie zalety tej oferty. Interesujące może także okazać się zaproszenie na Kapitański Bal Sylwestrowy, który odbędzie się na promie Nova Star. Zabawa do białego rana, połączona z rejsem po Zatoce Gdańskiej i wykwintnym menu sylwestrowym, serwowanym przez Szefa Kuchni, pozwoli rozpocząć Nowy Rok w niezapomniany sposób. Pary pragnące powitać Nowy Rok przy doskonałym jedzeniu i w luksusowych warunkach zaprasza z kolei w sylwestrowy wieczór Qubus Hotel Gdańsk.

Zobacz też: Sylwester w Zakopanem 2021/22 - szampańska zabawa z widokiem na góry

Więcej o: