Sylwester w Alpach: jak zorganizować i dlaczego warto? [loty, ceny]

Sylwester w Alpach? Zdecydowanie jest to dobra opcja dla osób, które kochają białe szaleństwo. Wyjazd do Szwajcarii, Francji, Austrii lub Włoch może być sposobem na aktywne i bardzo ciekawe przywitanie 2022 r.

Sylwester w Alpach: czy warto?

Czy Sylwester w Alpach spełni nasze oczekiwania? Powinien się spodobać tym osobom, które uwielbiają połączenie aktywnego wypoczynku na stoku z wieczorami spędzonymi w klimatycznych pubach i knajpach. Jednocześnie mamy okazję do poznania regionalnych kultur, które manifestują się choćby w ciekawej i smacznej kuchni. Rozrywki dostarczają też liczne dyskoteki, gdzie czas można spędzić nie tylko w sylwestrową noc. 

W Alpach Francuskich istnieje wiele kurortów, na które warto zwrócić uwagę przy planowaniu Sylwestra z nartami. Dobrą sławę ma kurort Chamrousse, który oferuje trasy zjazdowe na różnych wysokościach. Dobre warunki dla białego szaleństwa panują tu przez bardzo długi czas. Miejscowości znajdujące się w masywie Belledonne słyną też z ciekawej drewnianej architektury, która tworzy urok tego miejsca.

Sezon narciarski w DolomitachSezon narciarski w Dolomitach COLOMBO NICOLA / shutterstock

Alpy Włoskie również kuszą turystów, którzy pragną posmakować zimowego szaleństwa także w Sylwestra. W Dolomitach świetne warunki daje zwłaszcza zespół wyciągów Dolomiti Superski - oferuje się tam aż 1220 km tras o różnym stopniu trudności. Niezależnie od pogody mamy pewność, że trasy będą przygotowane - większość z nich jest sztucznie naśnieżana. Alternatywą jest wyjazd do Austrii lub Szwajcarii. Liczne ośrodki wypoczynkowe wyposażone są w atrakcje takie, jak SPA baseny czy bilard. 

Sylwester w Egipcie. Zdjęcie ilustracyjne Sylwester w Egipcie: jak zorganizować? Loty, ceny, przygotowania

Sylwester w Alpach - loty z Polski

Jak wybrać się na Sylwestra w Alpach? Loty z Polski są dobrym sposobem na to, żeby skrócić czas dojazdu na miejsce. Oczywiście musimy wybrać lot do któregoś z większych europejskich miast, stamtąd zaś przetransferować się na miejsce docelowe. W każdym przypadku podróż znacząco się skraca - w niektórych przypadkach wyjazd w Alpy Francuskie autokarem lub własnym samochodem mógłby trwać nawet ponad 20 h. Loty do Nicei, Genewy lub Turynu pozwalają bardzo ograniczyć ten czas. Transfer wraz z akcesoriami narciarskimi nie stanowi problemu.   

Sylwester w Alpach - ceny

Jak dużym wydatkiem będzie dla nas Sylwester w Alpach? Ceny takiej wyprawy nie są bardzo wygórowane. Za ok. 3 tys. zł możemy już wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Francji. Oczywiście można postawić na droższe opcje. Alternatywą jest poszukiwanie możliwości wypoczynku samemu. Można wtedy skorzystać z ofert, które uwzględniają samodzielne dotarcie na miejsce, ewentualnie ze zorganizowanym transferem z lotniska. Warto jednak loty rezerwować z wyprzedzeniem, co pozwoli nam zaoszczędzić.  

AlpyAlpy Shuttertock

Sylwester w Alpach - pogoda. Na co się nastawiać?

Na co nastawić się jeśli chodzi o Sylwestra w Alpach? Pogoda zdecydowanie nie powinna nas zawodzić. Grudzień jest jednym z najzimniejszych miesięcy w roku i powinniśmy się przygotować nie tylko na zaśnieżone stoki, w czym może pomóc sztuczne naśnieżanie, ale i niebywale piękną zimową scenerię. To doskonały czas na spędzenie czasu w urokliwych alpejskich miejscowościach, które są jeszcze w tym okresie pięknie przybrane.   

Alpy SzwajcarskieAlpy Szwajcarskie Fot. Shutterstock

Zimą warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Zima na Wyspach Kanaryjskich. Co można robić zimą na Teneryfie czy Fuerteventurze?

Sylwester w Alpach - jak zorganizować?

Co jeszcze powinien wiedzieć każdy, kto planuje Sylwestra w Alpach? Jak zorganizować niezapomniany wypad właśnie w te góry? Bardzo ważnym elementem jest śledzenie komunikatów dotyczących zmieniających się w dość szybkim tempie obostrzeń. Najbezpieczniejszą opcją jest przejście wymaganego cyklu szczepień na koronawirusa. Wówczas ryzyko problemów w trakcie przekraczania granicy staje się niewielkie.  

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Zobacz też: Zima w Karkonoszach. Co warto zobaczyć w Karkonoszach? [szlaki, atrakcje]

Więcej o: