Sylwester w Alpach: jak zorganizować i dlaczego warto? [loty, ceny]

Sylwester w Alpach? Zdecydowanie jest to dobra opcja dla osób, które kochają białe szaleństwo. Wyjazd do Szwajcarii, Francji, Austrii lub Włoch może być sposobem na aktywne i bardzo ciekawe przywitanie 2022 r.

Sylwester w Alpach: czy warto?

Czy Sylwester w Alpach spełni nasze oczekiwania? Powinien się spodobać tym osobom, które uwielbiają połączenie aktywnego wypoczynku na stoku z wieczorami spędzonymi w klimatycznych pubach i knajpach. Jednocześnie mamy okazję do poznania regionalnych kultur, które manifestują się choćby w ciekawej i smacznej kuchni. Rozrywki dostarczają też liczne dyskoteki, gdzie czas można spędzić nie tylko w sylwestrową noc. 

W Alpach Francuskich istnieje wiele kurortów, na które warto zwrócić uwagę przy planowaniu Sylwestra z nartami. Dobrą sławę ma kurort Chamrousse, który oferuje trasy zjazdowe na różnych wysokościach. Dobre warunki dla białego szaleństwa panują tu przez bardzo długi czas. Miejscowości znajdujące się w masywie Belledonne słyną też z ciekawej drewnianej architektury, która tworzy urok tego miejsca.

Sezon narciarski w DolomitachSezon narciarski w Dolomitach COLOMBO NICOLA / shutterstock

Alpy Włoskie również kuszą turystów, którzy pragną posmakować zimowego szaleństwa także w Sylwestra. W Dolomitach świetne warunki daje zwłaszcza zespół wyciągów Dolomiti Superski - oferuje się tam aż 1220 km tras o różnym stopniu trudności. Niezależnie od pogody mamy pewność, że trasy będą przygotowane - większość z nich jest sztucznie naśnieżana. Alternatywą jest wyjazd do Austrii lub Szwajcarii. Liczne ośrodki wypoczynkowe wyposażone są w atrakcje takie, jak SPA baseny czy bilard. 

Sylwester w Alpach - loty z Polski

Jak wybrać się na Sylwestra w Alpach? Loty z Polski są dobrym sposobem na to, żeby skrócić czas dojazdu na miejsce. Oczywiście musimy wybrać lot do któregoś z większych europejskich miast, stamtąd zaś przetransferować się na miejsce docelowe. W każdym przypadku podróż znacząco się skraca - w niektórych przypadkach wyjazd w Alpy Francuskie autokarem lub własnym samochodem mógłby trwać nawet ponad 20 h. Loty do Nicei, Genewy lub Turynu pozwalają bardzo ograniczyć ten czas. Transfer wraz z akcesoriami narciarskimi nie stanowi problemu.   

Sylwester w Alpach - ceny

Jak dużym wydatkiem będzie dla nas Sylwester w Alpach? Ceny takiej wyprawy nie są bardzo wygórowane. Za ok. 3 tys. zł możemy już wybrać się na kilkudniową wycieczkę do Francji. Oczywiście można postawić na droższe opcje. Alternatywą jest poszukiwanie możliwości wypoczynku samemu. Można wtedy skorzystać z ofert, które uwzględniają samodzielne dotarcie na miejsce, ewentualnie ze zorganizowanym transferem z lotniska. Warto jednak loty rezerwować z wyprzedzeniem, co pozwoli nam zaoszczędzić.  

AlpyAlpy Shuttertock

Sylwester w Alpach - pogoda. Na co się nastawiać?

Na co nastawić się jeśli chodzi o Sylwestra w Alpach? Pogoda zdecydowanie nie powinna nas zawodzić. Grudzień jest jednym z najzimniejszych miesięcy w roku i powinniśmy się przygotować nie tylko na zaśnieżone stoki, w czym może pomóc sztuczne naśnieżanie, ale i niebywale piękną zimową scenerię. To doskonały czas na spędzenie czasu w urokliwych alpejskich miejscowościach, które są jeszcze w tym okresie pięknie przybrane.   

Alpy SzwajcarskieAlpy Szwajcarskie Fot. Shutterstock

Sylwester w Alpach - jak zorganizować?

Co jeszcze powinien wiedzieć każdy, kto planuje Sylwestra w Alpach? Jak zorganizować niezapomniany wypad właśnie w te góry? Bardzo ważnym elementem jest śledzenie komunikatów dotyczących zmieniających się w dość szybkim tempie obostrzeń. Najbezpieczniejszą opcją jest przejście wymaganego cyklu szczepień na koronawirusa. Wówczas ryzyko problemów w trakcie przekraczania granicy staje się niewielkie.  

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii

Zobacz też: Zima w Karkonoszach. Co warto zobaczyć w Karkonoszach? [szlaki, atrakcje]

Więcej o: