Sylwester 2022/23 nad morzem - to już ostatnia chwila na rezerwację. Wybieramy najciekawsze oferty

Sylwester nad morzem to doskonała propozycja powitania nowego, 2023 roku. Zamiast domówki czy imprezy w restauracji warto wybrać jedną z licznych sylwestrowych ofert, jakie mają do zaproponowania ośrodki wczasowe mieszczące się nad morzem. Sprawdzamy, gdzie najlepiej powitać Nowy Rok wśród szumu fal.

Sylwester nad morzem 2022

Gdzie warto spędzić Sylwester nad morzem? 2022 rok przynosi wiele interesujących ofert dla osób, które chcą powitać Nowy Rok z dala od domu. W tym roku Sylwester wypada w sobotę, a Nowy Rok w niedzielę, dlatego wiele hoteli i ośrodków wczasowych zaprasza na ten wyjątkowy weekend w swoje progi. Większość z nich oferuje specjalną, uroczystą kolację sylwestrową przy muzyce, niektóre zapewniają DJ-a, a nawet organizują bale sylwestrowe. Na kolację sylwestrową przy muzyce mechanicznej zaprasza np. Biuro Turystyczne Bratniak, które w Ośrodku Szkoleniowym Temida w Świnoujściu zapewnia doskonałą zabawę do białego rana. Sylwestra z DJ-em można spędzić nocując w luksusowych apartamentach Baltic Cliff w Niechorzu, w Hotelu Plaza w Darłowie albo w ośrodku Amber Park SPA w Niechorzu. Można też skorzystać z oferty restauracji "Cała Naprzód" w Gdańsku, która zaprasza na sylwestrową kolację degustacyjną. Wyszukane jedzenie i widok na Stare Miasto roztaczający się z okien restauracji usytuowanej na czwartym piętrze budynku sąsiadującego z Żurawiem z pewnością uczynią powitanie Nowego Roku niezapomnianym.

Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Domki do wynajęcia nad morzem

Domki do wynajęcia nad morzem to również doskonała opcja na sylwestrowy weekend. Ofertę pobytu sylwestrowego w całorocznych domkach nad morzem mają do zaoferowania między innymi Domki Fantazja w Dębkach. Pobyt w domku z podgrzewanym basenem, sauną i jacuzzi oraz przygotowanym przez obsługę szampanem na powitanie Nowego Roku może być świetnym pomysłem na świętowanie Sylwestra. Ciekawym miejscem do witania Nowego Roku mogą okazać się także całoroczne domki nad morzem "Cudny Zakątek" w Chłapowie, nieopodal Władysławowa. Wynajem na co najmniej trzy doby da nam możliwość skorzystania z konkurencyjnej oferty cenowej. Do przywitania Nowego Roku w domkach nad morzem zachęcają też Domki Apartamentowe MEWA w Jastrzębiej Górze.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Bal sylwestrowy nad morzem

A gdyby tak wybrać się na bal sylwestrowy nad morzem? Okazuje się, że wiele hoteli i ośrodków wczasowych przygotowuje bale sylwestrowe specjalnie dla swoich gości, niektóre obiekty zaś organizują bale sylwestrowe, w których mogą uczestniczyć również osoby, które nie skorzystały z oferty noclegowej danego ośrodka. Na bal sylwestrowy można udać się na przykład do Domu Bursztynowego w Jantarze. Zabawa sylwestrowa odbywać się będzie przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Osoby, które zdecydują się na pobyt w ośrodku od 30 grudnia 2022 roku do 2 stycznia 2023 roku, możliwość uczestnictwa w balu mają wliczoną w cenę pobytu. Podobną ofertę prezentuje Hotel Okulski Grand w Rozewiu, gdzie można wybrać się na sam bal sylwestrowy, bądź też skorzystać z pakietu sylwestrowego, gdzie w cenę pobytu wliczone jest uczestnictwo w zabawie sylwestrowej. Bal sylwestrowy z DJ-em i animacjami organizowany jest też w Willi Rawia 2 w Rozewiu. Samo uczestnictwo w balu to koszt 699 zł od osoby, dlatego warto rozważyć skorzystanie z pakietów sylwestrowych, w których cenę wliczono noclegi, wyżywienie i udział w balu sylwestrowym, a także możliwość skorzystania z sauny, basenu czy jacuzzi. Na bal sylwestrowy zapraszają także: ośrodek Arkadia w Jarosławcu, ośrodek wypoczynkowy Tasarz w Rewalu czy ośrodek Jantar w Darłowie.

Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Pakiety sylwestrowe nad morzem

Pakiety sylwestrowe nad morzem mogą okazać się niezwykle korzystne. Obejmują zwykle od trzech do pięciu noclegów (ale w niektórych ośrodkach możliwe jest wydłużenie pobytu), a w cenę pakietu wliczone są najczęściej: noclegi, dwa lub trzy posiłki dziennie (z czego śniadania z reguły w formie bufetu) oraz udział w sylwestrowej kolacji albo zabawie tanecznej przy muzyce. Niektóre ośrodki proponują dodatkowe atrakcje, takiej jak np. ognisko noworoczne. Interesujące pakiety sylwestrowe mają do zaoferowania między innymi:

  • hotel Grand Lubicz w Ustce – gdzie wśród atrakcji można znaleźć koncert muzyki na żywo w hotelowym lobby, bal sylwestrowy dla dzieci, bal sylwestrowy "White Circus" z DJ-em lub zespołem dla dorosłych, seanse relaksacyjne w grocie solnej czy możliwość skorzystania z Centrum Wellness;
  • Dolina Charlotty Resort & SPA – gdzie wieczór poprzedzający Sylwester można spędzić przy muzyce na żywo, zabawa sylwestrowa zostanie zorganizowana osobno dla dzieci, a osobno dla dorosłych, zaś dodatkowo można skorzystać z licznych atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych;
  • Hotel Plaza w Darłówku – gdzie w ramach pakietów można skorzystać nie tylko z noclegów i wyżywienia oraz szampańskiej zabawy przy największych przebojach muzyki rozrywkowej, ale również wybranych zabiegów oraz nieodpłatnego wstępu do strefy Wellness & Spa.

Zobacz też: Wraki statków w Bałtyku. Skąd się wzięły i dla kogo są atrakcją?

Więcej o: