Najlepsze restauracje w Paryżu. Gdzie warto wstąpić, będąc w stolicy Francji? L'Arpege otwiera listę

Najlepsze restauracje w Paryżu? Stolica Francji kojarzy się przede wszystkim jako miasto romantycznych kawiarni, kultury i sztuki. Nie brakuje tu jednak również doskonałej oferty gastronomicznej.

Najlepsza restauracja w Paryżu? Wybór jest trudny...

Najlepsza restauracja w Paryżu? Wskazanie jednego adresu jest niezwykle trudne i wprost nie może nie spotkać się z głosami krytyki. Stolica Francji jest przecież znana z tradycji kulinarnych słynących na cały świat. Dodatkowo krzyżują się tu szlaki wpływów różnych narodowych kuchni, których można w tym mieście spróbować w oryginalnej wersji. 

Problemem w wyznaczeniu najlepszej restauracji w Paryżu jest też fakt, że każdy turysta odkrywa tu własne ulubione smaki i jego zdaniem doskonałe punkty gastronomiczne. Chociaż trudno jest wskazać jeden adres, to warto pokusić się o wymienienie kilku lokali, które mają opinie wyjątkowych. 

Gdzie są najlepsze restauracje w Paryżu? To zależy od oczekiwań!

Gdzie są najlepsze restauracje w Paryżu? Kluczowym zagadnieniem jest tu wskazanie kryteriów: co powinno decydować o jakości restauracji? Oczywiście będą to w pierwszej mierze smaczne dania, ale na nich lista ważnych czynników się nie kończy. Chodzi też przecież o jakość produktów, pomysłowość technik kulinarnych, ale także sposób podania czy widok za oknem.  

Zobacz wideo Na desce, na nartach, na rowerze - nawet w sierpniu! Do tego raju dojedziesz z Polski samochodem [TRIP WE DWOJE]

Jakie są najlepsze restauracje w Paryżu? Sprawdzamy!

Jakie są najlepsze restauracje w Paryżu? Z pewnością pewnym wyznacznikiem jakości lokalu będą gwiazdki przyznawane przez Michelina. Najlepsze restauracje w Paryżu to najpewniej te, które obdarza się dużą liczbą gwiazdek.  Oczywiście ceny w takim lokalu również będą wysokie, rezerwacja zaś najpewniej obowiązkowa. W stolicy Francji działają m.in. lokale posiadające po trzy gwiazdki. Będą to choćby:

  • L’Arpège. Restauracja Alaina Passarda posiada trzy gwiazdki od połowy lat 90. Świetność zdobyła po tym, gdy jako jedna z pierwszych zrezygnowała z mięsa, stawiając na nowatorskie sposoby podawania warzyw. 
 
  • Pierre Gagnaire. W tym przypadku również lokal posiada trzy gwiazdki od 1993 r. Sam Pierre Gagnaire to utytułowany szef kuchni, który w 2015 r. został uznany za najlepszego we Francji. Serwowane tu dania to przede wszystkim sezonowe potrawy kuchni francuskiej. 
 
  • Le Cinq. Hotelowa restauracja umiejscowiona w pobliżu Pól Elizejskich. Ceni się zwłaszcza przyrządzane tutaj owoce morza takie, jak langustynki bretońskie czy okonie morskie.
 

Lista najlepszych restauracji w Paryżu: klimatyczne lokale

W jaki jeszcze sposób może być stworzona lista najlepszych restauracji w Paryżu? Z pewnością warto pamiętać, że kulinarnie stolica Francji to nie tylko doskonałe smaki, ale i oryginalne wnętrza. Stąd ciekawym pomysłem będzie stworzenie listy miejsc bardzo klimatycznych. Z pewnością mogą się na niej znaleźć:

  • Le Clarence. Restauracja nagrodzona dwiema gwiazdkami Michelina. Znajduje się w rezydencji rodem z XIX w. Stylowe wnętrza i ukwiecony dziedziniec z fontanną idą tu w parze z doskonałymi doznaniami smakowymi.
  • Septime. Jedna z najbardziej popularnych paryskich restauracji, którą urządzono w stylu skandynawskim. Ciekawa alternatywa dla bardziej popularnych typów wystroju.
  • Maison Sota. Lokal inspirowany stylem domów japońskich. Najwyższy nacisk kładzie się tutaj na doskonałą jakość produktów.

Ranking najlepszych restauracji w Paryżu: popularne miejsca

W jaki jeszcze sposób można stworzyć ranking najlepszych restauracji w Paryżu? Z pewnością warto poznać te lokalizacje, które wskazywane są przez turystów i mieszkańców Paryża, Chodzi tu m.in. o:

  • Restauracje z grupy Big Mamma. To kilkanaście lokali w Paryżu, które serwują doskonałą kuchnię włoską. Restauracje cenione są nie tylko z uwagi na świeże i smaczne jedzenie, ale także z powodu pięknych wnętrz.
  • Bouillon Julien. W tym przypadku chodzi o typowe dania kuchni francuskiej. Zaletą jest tu fakt, że dobre jedzenie można zamówić w przystępnej cenie. 
  • Le Train Bleu. Lokal, który warto odwiedzić z powodu stylowego i niezwykle pięknego wnętrza. W bajkowej restauracji dominuje kuchnia francuska. 
  • Chez Marcel. Restauracja w typowo francuskim stylu i z dobrym jedzeniem w atrakcyjnej cenie. 

Zobacz też: Najpiękniejsze miejsca w Turcji. Lokalizacje, do których trzeba się udać przynajmniej raz w życiu. Gołębia Wyspa otwiera listę

Więcej o: