Sylwester w aquaparku - spełnij zimowe marzenie o wakacjach!

Sylwester w aquaparku jest coraz częściej wybieranym sposobem na powitanie Nowego Roku. Ile kosztuje i jak wygląda taka sylwestrowa impreza?

Noc sylwestrowa w aquaparku - alternatywa dla tradycyjnej imprezy 

Sylwestrowy wieczór to uroczyste pożegnanie starego roku, z którym wiążemy wiele oczekiwań. Zabawa powinna być wyjątkowa, najlepiej do białego rana i w miłym towarzystwie. Niektórzy w Nowy Rok wchodzą tanecznym krokiem, inni wybierają klimatyczne domówki, część osób poszukuje też nietypowych wrażeń, na przykład w zimnym jeziorze lub na rajskiej wyspie. Marzy Ci się Sylwester w wakacyjnym klimacie? Noc sylwestrowa w aquaparku to okazja do zabawy i relaksu. Czego można oczekiwać na miejscu?

Sylwester w aquaparku - jak wygląda i czego można oczekiwać na miejscu? 

Jak wygląda Sylwester w aquaparku? Przeważająca większość tego typu imprez ma charakter "standing party", co oznacza, że nie ma możliwości rezerwacji stolika. Jednak w niektórych obiektach istnieje taka możliwość, co więcej warto zapytać o możliwość rezerwacji VIP roomu, gdzie obsługa przygotuje dla nas mini imprezę. Wróćmy jednak do opcji standard, w polskim aquaparku w cenie biletu możemy liczyć na:

  • imprezę z DJ'em,
  • Open bar wyposażony w ciepłe i zimne napoje,
  • Tradycyjną lampkę szampana o północy,
  • Bufet, który z reguły jest otwarty całą noc, a w nim zimne przekąski oraz dania na ciepło.

Czy Sylwester w aquaparku łączy się z szaloną imprezą w wodzie? Zdecydowanie nie w każdym obiekcie. Część organizatorów zaprasza gości tylko na teren wokół aquaparku, na przykład do restauracji, bez wstępu na basen. Jeszcze inni szeroko otwierają wrota swoich obiektów, zapewniając możliwość nieograniczonego korzystania ze wszystkich atrakcji hal basenowych oraz SPA. Każdy komu zależy na zabawie w strojach kąpielowych, powinien wcześniej dopytać o szczegóły. 

Sylwester w aquaparku - jak zorganizować? 

Jak zorganizować Sylwestra w aquaparku? Zanim przejdziemy do konkretów, na początku warto zebrać grupę znajomych, którzy tak jak my lubią aktywny wypoczynek lub zamiast typowego balu czy imprezy w klubie preferują tropikalne klimaty na miejscu lub za granicą. Z uwagi na serwowany alkohol raczej nie jest to propozycja dla rodzin z dziećmi, chyba że poszukamy dedykowanej imprezy lub odpowiednio wcześniej zarezerwujemy cały obiekt. W zagranicznych obiektach z imprezą dla całej rodziny raczej nie powinno być problemu. Rezerwacji biletów nie warto odkładać na ostatnią chwilę, ale trzeba też wziąć pod uwagę aktualne obostrzenia epidemiologiczne.

W Polsce od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity i obostrzenia: restauracje, bary, hotele, teatry oraz obiekty sportowe w tym aquaparki - limit do 30 proc. miejsc. Zwiększenie będzie możliwe tylko w przypadku osób zaszczepionych, co zweryfikuje personel. Trzeba się też liczyć z kontrolą Sanepidu. W przypadku wyjazdu za granicę należy sprawdzić aktualną sytuację w danym kraju i zabrać ze sobą certyfikat szczepienia. 

Sylwester w aquaparku - opinie na temat wyjazdów zagranicznych

Wśród tematów na forach internetowych można znaleźć też opinie na temat sylwestra w aquaparku za granicą. Są one w większości pozytywne. Bardzo popularnym kierunkiem jest Egipt (Hurghada słynie z najlepszych hoteli z aquaparkiem), ale osoby, które biorą udział w dyskusji, zwracają uwagę na typowo wiosenne temperatury. Każdy, kto marzy o zagranicznym sylwestrze w tropikalnym klimacie, może skorzystać też z obiektu typu zamknięta wyspa, forumowicze zwracają uwagę na możliwość noclegu i dużej ilości atrakcji dla dzieci, najbliżej sztuczne wyspy usytuowane są w Pradze i Berlinie.  

Sylwester w aquaparku: ceny - ile kosztuje tego typu rozrywka? 

Cena za Sylwestra w aquaparku uzależniona jest od miejsca oraz ilości atrakcji w ofercie. Standardowy bilet dla jednej osoby waha się w granicach od 250 do 300 zł.  Za bilet na zamkniętej wyspie trzeba zapłacić około 500 zł plus koszt dojazdu, ale w tej cenie raczej nie można spodziewać się bufetu - napoje rozliczane są w formie ryczałtu. Przykładowo koszt tygodniowego pobytu w Egipcie w okresie świąteczno-sylwestrowym to około 3 000 zł za osobę.

Zobacz też: Sylwester w Gdańsku 2021/22: gdzie można bawić się w tę wyjątkową noc?

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło
Więcej o: