Sylwester w Krakowie 2021/22: jak można powitać Nowy Rok w stolicy Małopolski?

Sylwester w Krakowie 2021/22, choć bez miejskiej imprezy na Rynku Głównym, przedstawia się dość interesująco. Sprawdzamy, gdzie można się bawić w grodzie Kraka w ten ostatni wieczór 2021 roku.

Sylwester w Krakowie 2021/22: atrakcje

Jak będzie wyglądał Sylwester w Krakowie 2021/22? Atrakcje mieszkańcom i gościom zapewnią instytucje kultury oraz inne podmioty, takie jak kluby, hotele czy restauracje. Władze miasta nie zdecydowały się na zorganizowanie tradycyjnego Sylwestra na Rynku Głównym w Krakowie, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z oferty instytucji kulturalnych i wybierać się na spektakl czy koncert, czy też bawić się na imprezach organizowanych w najróżniejszych punktach miasta. Można na przykład wybrać się na bal sylwestrowy do klimatycznych piwnic C. K. Browaru, do Restauracji VIDOK, albo do Ukrytego Pałacyku w Hotelu Europejskim. Atrakcyjnie przedstawia się też zaproszenie baru Salute! oraz propozycja Bistro Piast zatytułowana ''Sylwester Polskie Wesele''.

KrakówKraków Kraków, Polska / fot. Shutterstock

Jak spędzać Sylwestra w Krakowie 2021/22?

Zastanawiającym się, jak spędzać Sylwestra 2021/22 w Krakowie, podpowiadamy: przy dobrej muzyce. Można wybrać się chociażby na koncert sylwestrowy do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, gdzie orkiestra i chór zapraszają na spotkanie z twórczością rodziny Straussów. Jak co roku na sylwestrowy koncert zapraszają także artyści Opery Krakowskiej. Na program tegorocznego koncertu pod nazwą ''Jeszcze mi wina nalej!'' złożą się słynne operowe pieśni-toasty, ale także wyjątki z takich dzieł, jak ''Cyrulik Sewilski'', ''Kopciuszek'' czy ''Cyganeria''. Wielka Gala Sylwestrowa odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE. Podczas koncertu artyści zaprezentują światowe przeboje muzyki rozrywkowej, a gospodarzem gali będzie Krzysztof Respondek. Natomiast wielbiciele jazzu powinni powitać Nowy Rok w Jazz Clubie u Muniaka, gdzie zaplanowano koncert kwintetu Gosi Saraty.

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester w Krakowie 2021/22: co warto zobaczyć?

Świętując Sylwester 2021/22 w Krakowie, co warto zobaczyć? Na przykład spektakl ''Kora. Boska'', który zostanie pokazany podczas Sylwestra w Teatrze Nowym. Po spektaklu można liczyć na wspólny toast o północy oraz zabawę z artystami w Kawiarni Literackiej. Z kolei Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na sylwestrowy spektakl ''Pijacy''. Teatr Stu natomiast w sylwestrowy wieczór proponuje spektakl ''Kiedy sobie znowu umierała''. Zamiast do teatru można też wybrać się do Kina Pod Baranami, które oferuje widzom Sylwestrowy Wieczór Filmowy. W jego ramach zaprezentowany zostanie premierowy seans ''Licorice Pizza'' Paula Thomasa Andersona, a wraz z nim będzie można obejrzeć przedpremierowo ''Matki równoległe'' Pedro Almodovara lub ''C’mon C’mon'' Mike’a Millsa.

Kraków - panorama miasta z lotu ptakaKraków - panorama miasta z lotu ptaka Fot. DzidekLasek /pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Sylwester w Krakowie 2021/22: ciekawe miejsca [lista]

Oto lista ciekawych miejsc, w których można spędzić Sylwester 2021/22 w Krakowie:

 • klub Społem Deluxe – zabawa do białego rana przy muzyce z lat 60., 70., 80. i 90. ubiegłego stulecia,
 • pub & disco ZOO Klub – dla uczestników imprezy grać będzie DJ Toffie,
 • Teatro Cubano – sylwester w kubańskim stylu,
 • Nowy Kraftowy – jedzenie, napoje oraz muzyka i tańce do białego rana,
 • Alternatywy – podróż w czasie do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia,
 • Forum Przestrzenie – Domówka z dobrą muzyką,
 • Klub Kwadrat – zabawa przy muzyce disco gorących lat 70., 80. i 90.,
 • Alchemia – o muzykę zadbają czołowi disc jockeye krakowskiej sceny klubowej,
 • Shine Club – dwie sale muzyczne,
 • Hevre – trzy poziomy i dwa parkiety,
 • klub Forty Kleparz – sylwestrowa muzyczna podróż,
 • Club Papuga – drinki, muzyka i zabawa do białego rana,
 • Bubble Toast – bąbelkowy sylwester,
 • Szpitalna 1 – Sylwester z Jedynką,
 • Hype Park – Sylwestrowe Disco Inferno,
 • Hala Koszykówki Korona Kraków – Sylwester w Czeluściach,
 • Klub30 Kraków – Bal Sylwestrowy,
 • Le Scandale Garden – zabawa przy muzyce od lat 90. aż do współczesnych przebojów,
 • LOFToDANCE – LOFToSYLWESTER w szkole tańca,
 • Mozaika Resto Bar – kameralna kolacja sylwestrowa z muzyką na żywo.

Sylwester w Krakowie 2021/22 dla dwojga

A jak przedstawiają się propozycje Sylwestra 2021/22 w Krakowie dla dwojga? Można na przykład skorzystać z oferty Hotelu Vistula, który zaprasza na zabawę przy rytmach disco do białego rana. Osoby z dobrą kondycją mogą przetańczyć całą noc, jest jednak opcja wykupienia dodatkowo noclegu ze śniadaniem. Na Sylwestra w Jazzowym Klimacie zaprasza z kolei Hotel King Salomon, gdzie muzykę na żywo wykonywać będzie zespół Gentle Jazz Trio. Jeszcze ciekawiej zapowiada się latynoski Sylwester w Hotelu Swing, gdzie planowany jest kubański koncert, DJ-SET z Ameryki Łacińskiej czy pokaz samby brazylijskiej. Natomiast chcąc spędzić wieczór we dwoje w samym sercu Kazimierza, warto wybrać się do Plac Nowy 1. Dobrą zabawę gwarantuje też Nowohuckie Centrum Kultury, gdzie podczas balu sylwestrowego muzykę na żywo wykonywał będzie zespół ''Czakram'', a jedna z par będzie miała szansę wylosować ''Kolację dla dwojga'' w centrum Krakowa.

Zobacz też: Sylwester w Sopocie 2021/22. Jak spędzić ostatnią noc roku nad morzem?

Więcej o: