Kazimierz Dolny: atrakcje, które na długo zapadną w pamięć

Kazimierz Dolny i atrakcje, które można odnaleźć w tym mieście, potrafią oczarować każdego. Odwiedź jedno z najpiękniejszych polskich miast i poznaj jego tajemnice.

Planując niezapomniany urlop, nie musisz jechać za granicę, by cieszyć się możliwością podziwiania wspaniałych miejsc, które na długo zapadną Ci w pamięć. Obierz kurs w stronę województwa lubelskiego, a zyskasz szansę spędzenia wakacji w czarującym niepowtarzalnym klimatem mieście, jakim jest Kazimierz Dolny. Atrakcje, oferowane w tym urokliwym zakątku Polski, z całą pewnością wprawią Cię w wielki zachwyt. Przekonaj się, czego nie możesz przegapić.

Atrakcje: Kazimierz Dolny

Najlepsze atrakcje? Kazimierz Dolny to miasto, w którym ich nie zabraknie. Wybierz się na niezapomniane wakacje i skorzystaj z okazji do odwiedzin wyjątkowych miejsc, do których zaprasza Cię miasto, nazywane perłą polskiego renesansu.

Wspinaczka na Górę Trzech Krzyży

Góra Trzech Krzyży to jedno z najsłynniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym. Kiedy pokonasz kamienne schody, prowadzące na jej szczyt, zyskasz niepowtarzalną okazję, by zobaczyć miasto z góry. Znajdujące się na górze trzy wysokie krzyże, zostały ustawione w 1708 roku ku pamięci osób, zmarłych przez panującą tam niegdyś zarazę cholery.

Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu DolnymGóra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Muzeum Sztuki Złotniczej

Lubisz błyskotki? Nie możesz ominąć Muzeum Sztuki Złotniczej, w którym odnajdziesz imponującą kolekcję wyrobów (około 1500 eksponatów) ze srebra i złota. Odwiedzając oddział muzealny, zlokalizowany w Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, zyskasz okazję podziwiania wyrobów złotniczych, pochodzących z dawnych lat i czasów współczesnych.  

Rejs po Wiśle

Jedną z atrakcji Kazimierza Dolnego, cieszącą się szczególnym zainteresowaniem wśród turystów, jest rejs statkiem po Wiśle. Zyskaj szansę na przeżycie wyjątkowej przygody, a przy tym ciesz się wspaniałymi widokami. Skuś się koniecznie na przeprawę do Janowca, by móc zobaczyć zabytkowe ruiny tamtejszego zamku – dawnej siedziby magnackich rodów.

Kazimierz Dolny – co zobaczyć?

Kazimierz Dolny – co zobaczyć podczas wizyty w tym pięknym mieście? Kilka wspaniałych zabytków, które zasługują na to, by przyjrzeć się im bliżej, odnajdziesz na Starym Rynku. Nie możesz też przeoczyć renesansowych Kamienic Przybyłów, które szczególnie efektownie prezentują się w nocy. Twoją uwagę przykuje również studnia, pochodząca z XIX wieku, zlokalizowana na środku małego rynku. Koniecznie zrób sobie przy niej pamiątkowe zdjęcie.

Kolejnym zabytkiem Kazimierza Dolnego jest Kościół Farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja. Renesansowa świątynia z pięknie zdobionym wnętrzem, zachwyci każdego miłośnika sztuki i architektury. Jeśli lubisz podziwiać dawne budowle, znajdź również chwilę, by odwiedzić Kościół szpitalny pw. św. Anny.

Poznaj też trochę historii i koniecznie zajrzyj do Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. Klimatyczne miejsce sprawi, że na chwilę cofniesz się w czasie i poczujesz ducha dawnych lat.

Zobacz wideo Spakuj się z pomysłem - biżuteria i kosmetyki

Kazimierz Dolny – atrakcje dla dzieci     

Zamierzasz wybrać się na urlop z najmłodszymi? Przekonaj się, co oferuje pociechom Kazimierz Dolny. Atrakcje dla dzieci sprawią radość całej rodzinie! Zobacz, które miejsca koniecznie odwiedzić podczas wizyty w Kazimierzu Dolnym z dziećmi.

Ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym

Podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym z pociechami, warto wyruszyć na poszukiwania przygód przy zespole fortyfikacji obronnych, pochodzących z XIII i XIV wieku. Zobaczysz tam Wieżę Łokietka, znaną również jako "Baszta", a także ruiny zamku dolnego, wzniesionego w latach 40. XIV wieku z polecenia Kazimierza Wielkiego.

Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu DolnymFot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Wąwóz Korzeniowy Dół

Jeśli chcesz poszukać jeszcze więcej przygód, zabierz dzieci do malowniczego, krętego wąwozu. Przemierzając jego ścieżki, będziesz podziwiać rozwiniętą sieć odsłoniętych korzeni oraz pnie starych drzew. Ten widok zapadnie w waszej pamięci na długi czas.

Kazimierskie Muzeum Klocków Lego

Twoja pociecha uwielbia klocki Lego? Zabierz ją do wyjątkowego muzeum, poświęconego tym kultowym zabawkom. Znajdziecie tam między innymi wspaniałą makietę Kazimierza Dolnego, zbudowaną z klocków Lego.

Magiczne Ogrody

Kazimierz Dolny potrafi zaskakiwać, a jednym z miejsc, które w szczególności spodoba się najmłodszym, są Magiczne Ogrody. Miejsce to przypomina krainę z baśni, pełną drzew i zachwycających kwiatów. Podczas wizyty w Magicznych Ogrodach spotkacie wiele niezwykłych istot. Liczne atrakcje, które czekają na zwiedzających, dadzą Twojej rodzinie okazję do niezapomnianej zabawy.

Zobacz też: Gdzie na spacer w Warszawie? 5 miejsc, do których musisz się wybrać

Więcej o: