Sylwester z dziećmi - nad morzem czy w gospodarstwie agroturystycznym? Porównujemy dwie ciekawe oferty dla rodzin

Sylwester z dziećmi nad morzem w hotelu może być równie udany, jak wizyta w gospodarstwie agroturystycznym. Szukasz pomysłu na rodzinną zabawę? Sprawdź zimowe atrakcje i garść praktycznych porad.

Sylwester dla rodzin z dziećmi - kiedy jest odpowiedni moment? 

Większość rodziców niemowlaków odczuwa zmęczenie już na samą myśl o wakacjach z małymi dziećmi, nie mówiąc już o zimowej wyprawie. Jednak wraz z upływem czasu i coraz większą ilością kresek na framudze pojawia się tęsknota za tym, co było. Kiedy jest odpowiedni moment na rodzinną podróż w stronę Nowego Roku? Największą frajdę z wyjazdu będą miały dzieci na etapie szkoły podstawowej, które większość chorób wieku dziecięcego mają już prawie za sobą i są w stanie zająć się sobą zarówno podczas podróży, jak i na miejscu. 

Sylwester dla rodzin z dziećmi z pewnością nie będzie przypominał szampańskiej zabawy jak za dawnych lat, ale zimowy urlop na koniec grudnia może być równie ekscytujący. Oprócz wspólnych aktywności każdy może zaplanować też listę indywidualnych rozrywek. Poniżej kilka pomysłów oraz przykładowe destynacje. 

Sylwester z dziećmi w hotelu - co można robić nad morzem? 

Miłośnicy morskiej bryzy nie rezygnują z urlopu nawet zimą, co można robić na przełomie roku nad Bałtykiem? W tym okresie zdecydowanie warto kierować się w stronę Trójmiasta, gdzie na turystów czekają całoroczne restauracje oraz kultowe miejsca, na które w wakacje zawsze brakuje czasu. 

  • W Gdańsku na młodych naukowców czeka Centrum Nauki Eksperyment oraz Centrum Hevelianum (odpowiednik Centrum Kopernika). 
  • Miłośnicy wodnego szaleństwa powinni wybrać się do jednego z trójmiejskich aquaparków, na przykład w Sopocie lub Redzie. 
  • Jelitkowo zaprasza wszystkich odważnych morsów
  • Trójmiasto słynie też z ciekawych muzeów: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności,  Muzeum Bursztynu w gdańskim Wielkim Młynie,  Ośrodka Kultury Morskiej obok gdańskiego Żurawia oraz Akwarium w Gdyni. 

Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Do typowo zimowych rozrywek można zaliczyć: lodowisko przy molo w Sopocie, narty i sanki na Łysej Górze, czy spacer po gdańskiej starówce połączony z wizytą na świątecznym jarmarku. Po dniu pełnym atrakcji sylwester z dziećmi w hotelu oznacza możliwość relaksu w SPA oraz uroczystą kolację w hotelowej restauracji. 

Pobyt w hotelu nad morzem w dniach 30.12-02.01.23 z balem sylwestrowym kosztuje ok. 800 zł od osoby.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Sylwester z dziećmi - agroturystyka. Kameralna rozrywka blisko natury 

Czy ucieczka przed wielkomiejskim zgiełkiem oznacza nudę? Zdecydowanie nie, sylwester z dziećmi w gospodarstwie agroturystycznym także ma do zaoferowania wiele atrakcji. Gospodarze organizują kuligi, klimatyczne ogniska, naukę jazdy konnej, a w sylwestrową noc kameralną imprezę przy muzyce na żywo lub błogi spokój, wedle uznania. 

Koszt sylwestrowej zabawy w formie biesiady połączonej z kuligiem w gospodarstwie agroturystycznym to ok. 350 zł od osoby. W przypadku kilkudniowego pobytu sylwester oraz kulig często są wliczone w cenę.

fot. Shutterstock

Gdzie na sylwestra z dziećmi - lista miejscowości z bogatą bazą dla jeźdźców i miłośników zimowych wędrówek 

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, gdzie wybrać się na sylwestra z dziećmi, które chciałby spróbować swoich sił w siodle lub po prostu pobyć blisko natury warto prześledzić oferty w poniższych regionach: 

Kulig - Suwalszczyzna / fot. ShutterstockKulig - Suwalszczyzna / fot. Shutterstock Kulig - Suwalszczyzna / fot. Shutterstock

Zobacz też: Malownicze miejsca na zimę 2022 w Karkonoszach. Schronisko Samotnia otwiera listę

Więcej o: