Sylwester na promie - jak zorganizować? ABC morskiej wyprawy

Sylwester na promie może okazać się ciekawą odmianą dla osób, które odczuwają zmęczenie tradycyjnym balem. Jak wygląda taka impreza i czego można oczekiwać na pokładzie?

Noc sylwestrowa na promie - nie tylko dla romantyków 

Pożegnanie starego roku na morzu to magiczne doświadczenie, z jednej strony spokój i siła natury z drugiej moc atrakcji w kapitańskim stylu. Pływać można na przykład po Zatoce Gdańskiej lub wybrać się w rejs do Szwecji, czy Danii. Zastanawiasz się jaki przebieg ma noc sylwestrowa na promie? O szczegółach piszemy w dalszej części artykułu. 

Sylwester na promie - jak wygląda? Zaciszna kajuta i moc atrakcji 

W tak nietypowych okolicznościach odnajdą się zarówno dusze towarzystwa jak i introwertycy. Zastanawiasz się, jak wygląda sylwester na promie? Poniżej prezentujemy przykładową listę atrakcji w klimacie Titanica. 

  • Muzyka na żywo, 
  • zabawa w klubie, 
  • animacje, 
  • wybór królewskiej pary balu, 
  • tematyczne restauracje, 
  • duży wybór barów, 
  • zakupy bez cła. 

Oprócz szampańskiej zabawy znajdzie się też czas na wypoczynek oraz ładowanie baterii. Do dyspozycji gości są przytulne kajuty, wieczorem można wybrać się też na spacer w świetle księżyca. 

Sylwester na promie: ceny - ile kosztuje rejs i co jest wliczone w cenę? 

Za rejs po Zatoce Gdańskiej oraz zakwaterowanie w dwuosobowej kajucie trzeba zapłacić około 800 zł, cena za Sylwestra na promie wzrasta jeśli podczas rejsu chcemy podziwiać widoki z okna. Dodatkowe koszty to parking na samochód. W cenie rejsu oprócz kajuty wliczony jest też drink powitalny oraz kolacja. Do dyspozycji gości jest też najczęściej open bar oraz zimny i gorący bufet. 

Cena rejsu do Szwecji i z powrotem waha się w granicach około 150 zł, ale bilety wyprzedają się błyskawicznie. W koszt wycieczki wliczony jest nocleg w kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką. Do dyspozycji gości jest kilka restauracji oraz sklepy bezcłowe, największą atrakcję stanowią spacery po pokładzie. 

Ceny za Sylwestra na promie różnią się więc między sobą, zagraniczny rejs pozostawia gościom więcej swobody, jest to forma wycieczki z atrakcjami, które nie są wliczone w podstawową cenę. Natomiast rejs po Zatoce Gdańskiej to rodzaj balu all inclusive

Sylwester na promie - jak zorganizować. Kiedy kupić bilet? 

Jak zorganizować Sylwestra na promie? Wystarczy odpowiednio wcześnie kupić bilet, zagraniczne rejsy to bardzo popularna rozrywka. Pamiętaj, że w Polsce od 15 grudnia obowiązują nowe limity i obostrzenia. Restauracje, bary, hotele mają limit do 30 proc. miejsc. Zwiększenie będzie możliwe tylko w przypadku osób zaszczepionych, co zweryfikuje personel. Trzeba się liczyć z kontrolą sanepidu. O szczegóły i zasady sanitarne najlepiej będzie dopytać organizatora. 

Sylwester na promie: opinie - co na ten temat mówi internet? 

Zainteresowanie nie jest zbyt duże. Opinie na temat Sylwestra na promie interesują głównie osoby, które dopiero planują morską podróż. Pomiędzy pytaniami sporadycznie pojawiają się wypowiedzi osób, które uczestniczyły w tego typu imprezie. Generalnie oceny są pozytywne, z opisów wynika jednak, że jest to rozrywka raczej dla osób w przedziale wieku 30-60 lat i przed zakupem biletu trzeba mieć to na uwadze.  

Zobacz też: Sylwester w Warszawie 2021/22: jak spędzić ten wyjątkowy wieczór w stolicy?

Zobacz wideo Słupsk. Jedno z ciekawszych miast Pomorza. Co zobaczyć?
Więcej o: