strajk

Więcej o:

strajk

Wypowiedzi na forum o:

strajk

 • Kolejna fala strajków w GB

  Kolejna fala strajków na wyspach jakoś niezauważalnie na forum przeszła? W wielkim Londynie kursowały jedynie 3 linie metra, strajkowali też kierowcy autobusów. Ogółem obsługiwane było tylko 20% połaczeń

 • Strajk nauczycieli we wrześniu?

  Naprawdę życzę nauczycielom tych podwyżek, nie mam nic przeciwko ich długim wakacjom i wiem, że pracują nie tylko przy tablicy. Jednak, jak usłyszałam o tym strajku to się wkurzyłam. Serio? Teraz, po zdalnej, gdy tyle dzieci ma problemy?

 • strajki w PL

  Dlaczego siedzimy cicho? strajki w UK bo 10% inflacja? A w PL? Ludzie 1970 wyszli na ulice, 1980 wyszli, wychodzili nasi rodzice i sama się łapałam w latach 90/ Czy jesteśmy już tak obojętni na to co funduje nam rząd? Czy zostaliśmy uśpieni? a może wcale nie jest tak żle? Kto mi to wytłumaczy?

 • Do nauczycielek, strajk 2019 r.

  Czy za czas strajku w 2019 r. potrącano (właściwie nie płacono) tylko wynagrodzenie zasadnicze? A co z dodatkami? kojarzycie wyroki sądu dotyczące zwrotu utraconych dodatków (motywacyjnego, wysługa, wychowawstwo) za czas strajku?

 • Busy w Krk - strajk vs. porzucenie pracy

  a wiec zaganiacz tu czy schwepsio tu gadali o tym jaka to jest zajebista sprawa - strajk na zachodzie, lub porzucenie pracy. Kraków. MPK obcina kursy autobusów, powodem brak kierowców. "Tutaj jest horror komunikacyjny" teraz pytanie za 100 punktow - jaka jest roznica? ja wiem o jednej

 • Re: strajki w PL

  Poza tym to są strajki i duże braki kadrowe w wielu branżach. Metoda zdaje sie nie przynosić szybkich rezultatow. Np. PRL upadł w 1989 r a bezpośrednio strajki poskutkowały stanem wojennym. Nie jesteśmy obojętni tylko bezradni, zupełnie zresztą jak autorka wątku.

 • Re: Strajk nauczycieli we wrześniu?

  Żadnego strajku nie będzie. Przeprowadzenie strajku wymaga procedury wejścia w spór z pracodawcą, a żadne procedury nie ruszyły. Nawet gdyby rozpoczęły się we wrześniu to strajk mógłby być ... w styczniu. Sezon ogórkowy Takie strachy na lachy tylko ośmieszają znp.

 • Re: Strajk nauczycieli we wrześniu?

  Oflagowanie szkół i przypinki to nie strajk.Możesz sobie chodzić z flagą i przypinką nawet teraz. Prezydium zbiera się za tydzień bodajże. Były przecież wcześniej konsultacje,badające nastroje wśród nauczycieli,dot. strajku. Strajk tak,ale nie w takiej formie jak był.

 • Re: Strajk nauczycieli we wrześniu?

  Update: doczytałam, że łódzki strajk skończył się niczym. Pracownicy dostali nakaz powrotu do pracy. I tak nie mieli pieniędzy od 3 miesięcy, a rachunki trzeba płacić.

 • Re: Strajk nauczycieli we wrześniu?

  asia_i_p napisała: > Strajk we wrześniu to jest mocno musztarda po obiedzie. Akurat we wrześniu rząd > ma na ewentualny strajk wywalone i może spokojnie poczekać, żeby wziąć go głod > em. Strajk teraz nauczycieli licealnych - w sensie nie kończą rekrutacji - byłb > y odczuwalny, bo wkurzyłaby się