Ryanair ma kłopoty. Odwoła ponad 100 lotów. "19 tys. osób jest przetrzymywanych jako zakładnicy"

Ryanair już w najbliższy weekend ma odwołać ponad 100 lotów. Pracownicy linii lotniczych w Belgii zamierzają zawalczyć o lepsze warunki pracy. Przełoży się to na odwołanie lotów i ogromne utrudnienia na belgijskich lotniskach.

Od piątku 30 grudnia pasażerowie podróżujący z lub do Belgii muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Strajk potrwa do 1 stycznia, a kolejny zapowiadany jest na weekend 7 i 8 stycznia.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Ryanair odwoła ponad 100 lotów. Pracownicy będą strajkować

30 grudnia rozpocznie się strajk personelu pokładowego linii Ryanair. Linie lotnicze będą zmuszone do odwołania ponad 100 lotów. Jak podaje hln.be, w najbliższych dniach mogą zostać odwołane loty z brukselskiego lotniska Charleroi, co oznacza, że nie polecą samoloty m.in. do Manchesteru, na Fuerteventurę, do Bukaresztu, Santander, Mediolanu, Wenecji, Aten, Ejlatu, Wadżdy i Palermo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Delegacja belgijskich pilotów przypomina Ryanairowi, że jeśli linia lotnicza spróbuje wykorzystać personel pokładowy spoza Belgii do lotów z Charleroi lub Brukseli, piloci zastrajkują razem z personelem pokładowym

 - poinformowano w oświadczeniu delegacji związku pilotów, cytowanym przez belgijski portal hln.be.

Nawiedzony zamek w Hollywood. Krążą pogłoski, że straszą tam niezbyt trzeźwe duchyNawiedzony zamek w Hollywood. Krążą pogłoski, że straszą tam niezbyt trzeźwe duchy

Ci, których lot miał odbyć się w weekend, zostaną poinformowani e-mailem i SMS-em o dostępnych opcjach. Linie lotnicze Ryanair oferują zmianę rezerwacji na następny dostępny lot, przeniesienie na lot alternatywny lub zwrot pieniędzy.

W wyniku tego strajku 19 000 osób jest przetrzymywanych jako zakładnicy

- powiedział Philippe Verdonck, dyrektor generalny lotniska Charleroi, w rozmowie z "La Dernière Heure".

Samolot (zdjęcie ilustracyjne)Moskwa. Na pokładzie samolotu zapalił się powerbank. "Pojawił się dym"

Strajk Ryanair w Belgii. Jakie są oczekiwania personelu?

Jak podaje hln.be, piloci linii lotniczych Ryanair, mają takie same wymagania, jak te  stawiane przez stewardów i stewardesy. Wszyscy pracownicy walczą o godne płace, przestrzeganie płacy minimalnej w Belgii oraz belgijskiego ustawodawstwa. Negatywnie wypowiadają się również o warunkach pracy oraz braku efektywności działu HR Ryanaira.

Więcej o: