Pracownicy lotniska zapowiadają wielkanocne strajki. Duże utrudnienia i setki odwołanych lotów

Pracownicy londyńskiego portu lotniczego Heathrow będą strajkować. Zgodnie z zapowiedzią personel ma zamiar wykorzystać Wielkanoc, czyli jeden z najgorętszych okresów. Utrudnień i odwołanych lotów należy spodziewać się od piątku 31 marca.

Strajki pracownicze objęły nie tylko Wielką Brytanię. Na całym świecie pracownicy lotnisk strajkują. W ostatnim czasie utrudnienia spowodowane protestami objęły również lotniska w Niemczech i Francji.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Wielkanoc 2023. Pracownicy Heathrow zapowiadają strajki

Jak podaje "The Guardian", pracownicy londyńskiego lotniska Heathrow zapowiadają strajki w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Choć przeprowadzano rozmowy na ten temat, nie udało się osiągnąć kompromisu. Pracownicy nie otrzymają podwyżek, o które walczyli, więc rozpoczną protest 31 marca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pospiesz się, jeśli chcesz zaoszczędzić na wakacjach (zdjęcie ilustracyjne) Chcesz zaoszczędzić na wakacjach? Możesz zaoszczędzić kilkaset złotych

Utrudnienia na lotnisku Heathrow. Ponad 300 lotów zostało odwołanych

W strajku wezmą udział pracownicy, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo na pasach ruchu lotniczego. W związku z tym zaapelowano, by przewoźnicy ograniczyli sprzedaż biletów na najbliższe rejsy. Jak informuje "The Guardian", na największe utrudnienia powinni przygotować się pasażerowie British Airways.

Filipiny (zdjęcie ilustracyjne) Kupili bilety lotnicze na Booking.com. Nie mogą odzyskać pieniędzy

Od 31 marca do 9 kwietnia odwołanych zostanie około 300 lotów, czyli pięć procent wszystkich rejsów. Ci, którzy wykupili bilety, nie pozostaną pozostawieni sami sobie. Istnieje możliwość anulacji lotów lub zmiany terminu podróży i uzyskania 100 proc. zwrotu kosztów.

Zgodnie z żądaniem Heathrow, abyśmy zmniejszyli liczbę pasażerów podróżujących w okresie proponowanej przez pracowników akcji strajkowej, niestety musieliśmy wprowadzić niewielką liczbę poprawek w rozkładzie. Nasze zespoły nadal ściśle współpracują z Heathrow, aby zapewnić płynność podróży naszym klientom

- powiedział rzecznik British Airways rozmowie z "The Guardian".

Nie pozwolimy, aby te niepotrzebne strajki wpłynęły na ciężko zarobione wakacje naszych pasażerów. Nasze plany awaryjne zapewnią normalne funkcjonowanie lotniska przez cały czas. Zatrudniamy 1000 dodatkowych współpracowników i cały zespół zarządzający, którzy będą w terminalach, udzielając pomocy pasażerom podczas ruchliwego wyjazdu wielkanocnego

- powiedział z kolei rzecznik Heathrow.

Więcej o: