Planujesz wakacje w Hiszpanii? Uważaj na odwołane loty i chaos na lotniskach. Trwa strajk w Ryanairze

Strajk pracowników znanych linii lotniczych Ryanair w Hiszpanii wystartował w poniedziałek i potrwa do czwartku. Obejmuje swoim zasięgiem 10 lotnisk w całym kraju. Tylko w poniedziałek odwołanych lub opóźnionych zostało 146 rejsów.

Chaos w związku ze strajkami panował na wielu lotniskach, a tegoroczne wakacje stały się dla wielu turystów koszmarem. Jeszcze do niedawna Ryanair był uznawany za najbardziej rzetelnego i wiarygodnego przewoźnika. Niestety, to zapewne się zmieni.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Chaos na hiszpańskich lotniskach. Strajk pracowników Ryanair

W poniedziałek wystartował strajk pracowników linii lotniczych Ryanair. Dotknął on 10 hiszpańskich lotnisk - w tym Madrytu, MalagiBarcelony, Alicante, Sewilli, Palmy, Walencji, Girony, Santiago de Compostela i Ibizy. Strajkujący domagają się m.in. zwiększenia liczby pracowników i kilkuprocentowych podwyżek płac.

Ryanair (zdjęcie ilustracyjne) Ryanair najbardziej wiarygodną i odpowiedzialną linią w Europie

Pracownicy linii lotniczych strajkują. Zapowiadają kolejną falę, jeśli nie będzie porozumienia

Jak podaje "The Sun", rzecznik Ryanair poinformował, że w strajkach bierze udział „niewielka liczba pracowników", a przewoźnik spodziewa się "minimalnych zakłóceń". Jednak tylko w poniedziałek odwołanych lub opóźnionych zostało 146 lotów.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedobory kontroli ruchu lotniczego (ATC) i personelu lotniskowego w całej Europie, które są poza kontrolą Ryanair, mogą jednak powodować niewielkie zakłócenia, a wszyscy pasażerowie, których loty zostały zakłócone przez braki personelu ATC, zostaną powiadomieni o przysługujących im uprawnieniach pocztą elektroniczną/SMS-em

- mówił rzecznik Ryanair, cytowany przez "The Sun".

PLL LOT, loty, bilety lotnicze, samoloty, samolot Zmiany w rezerwacjach PLL LOT. Skorzystają wybierający najtańszą opcję

Pracownicy zastrzegają, że jeśli protest nie przyniesie rezultatów, strajk zostanie wznowiony pomiędzy 25 a 28 lipca.

Więcej o: