Najlepsze restauracje w Mediolanie - niezapomniane wrażenia kulinarne. Enrico Bartolini al Mudec na czele rankingu

Poznaj najlepsze restauracje w Mediolanie. Podczas pobytu we Włoszech nie możesz przegapić okazji, by skosztować wybornych dań, przygotowywanych przez znakomitych szefów kuchni. Które lokale musisz odwiedzić? Poznaj pięć restauracji, wyróżnionych gwiazdkami Michelin.

Najlepsza restauracja w Mediolanie: Enrico Bartolini al Mudec

Masz w planach podróż do Włoch i chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza restauracja w Mediolanie? Światowa stolica mody, zachwycająca licznymi zabytkami, skutecznie przyciąga turystów, chcących zobaczyć na własne oczy to wyjątkowe miasto. Mediolan oferuje jednak jeszcze więcej, niż wspaniałe budowle i najmodniejsze ubrania. W stolicy Lombardii, a także drugim największym mieście we Włoszech, odnajdziesz też wiele znakomitych restauracji. Jeśli chcesz odbyć prawdziwą kulinarną podróż, rozpocznij swoją przygodę od odwiedzin lokalu Enrico Bartolini al Mudec, mieszczącego się pod adresem Via Tortona 56.

 

Restauracja pochodzącego z Toskanii szefa kuchni, Enrico Bartoliniego, znajduje się w sercu dzielnicy Zona Tortona. Aby dostać się do jej eleganckiego wnętrza, należy udać się na trzecie piętro Museo delle Culture, jednak trzeba koniecznie pamiętać, by wcześniej zarezerwować stolik. Mediolańska restauracja Enrico Bartolini al Mudec została wyróżniona aż trzema gwiazdkami Michelin, co świadczy o najwyższym poziomie serwowanych tam potraw i gwarantuje wyjątkowe doznania kulinarne. 

Lista najlepszych restauracji w Mediolanie: odwiedź L'Alchimia

Lista najlepszych restauracji w Mediolanie? Nie może zabraknąć na niej lokalu L'Alchimia, serwującego swoim klientom prawdziwe cuda na talerzu. Miłośnicy minimalistycznej kuchni, którzy udadzą się pod adres viale Premuda 34, zyskają okazję do odkrywania nowych, zaskakujących smaków. Przed odwiedzeniem restauracji nie należy jednak zapomnieć o dokonaniu rezerwacji stolika.

L'Alchimia urzeka nowoczesnym i szykownym wnętrzem, które dodaje klimatu podczas romantycznych kolacji. Szefem kuchni tego wyjątkowego miejsca jest Giuseppe Postorino, stawiający na kreatywne rozwiązania i najlepszej jakości składniki. Prowadzona przez niego restauracja serwuje swoim gościom doskonałe dania. Najlepiej świadczy o tym gwiazdka Michelin, przyznana temu mediolańskiemu lokalowi.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Ranking najlepszych restauracji w Mediolanie: wpadnij do restauracji Sadler

Ranking najlepszych restauracji w Mediolanie musi również objąć miejsce, w którym goście mogą próbować nowoczesnych dań, czerpiących z kuchni tradycyjnej. W lokalu Sadler, zlokalizowanym pod adresem via Ascanio Sforza 77, klienci otrzymują na talerzach niezwykle kreatywne potrawy, tworzone przez Claudio Sadlera. W menu restauracji znajdują się dania z ryb i owoców morza, jak i inne potrawy, serwowane w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

 

Nowoczesna kuchnia Claudio Sadlera sprawiła, że mediolańska restauracja została wyróżniona jedną gwiazdką Michelin. Jeśli szukasz miejsca, w którym odkryjesz nowe smaki, zapewniając sobie niepowtarzalne, kulinarne doznania, koniecznie zarezerwuj stolik w tym klimatycznym miejscu.

Gdzie są najlepsze restauracje w Mediolanie: zarezerwuj stolik w Seta by Antonio Guida

Jeśli nie wiesz, gdzie są najlepsze restauracje w Mediolanie, zarezerwuj stolik w Seta by Antonio Guida, by przekonać się, że ten lokal z całą pewnością zasługuje na to, by jeszcze do niego powrócić. Lokal wyróżniony dwiema gwiazdkami Michelin oferuje w swoim menu luksusowe dania, czerpiące z kuchni klasycznej. Autor znakomitych dań, Antonio Guida, proponuje swoim gościom wyborne potrawy mięsne oraz rybne, będące połączeniem smaków z północy i południa Włoch.  

Elegancka restauracja Seta, będąca jednym z najpopularniejszych punktów gastronomicznych w Mediolanie, mieści się pod adresem via Monte di Pietà 18.

Jakie są najlepsze restauracje w Mediolanie: nie omiń lokalu Il Luogo di Aimo e Nadia

Jakie są najlepsze restauracje w Mediolanie? Lokal przy Via Montecuccoli 6, wyróżniony dwiema gwiazdkami Michelin, to miejsce, które zwraca uwagę miłośników poszukiwań niepowtarzalnych smaków. Podczas pobytu w północnej części Włoch znajdź chwilę, by spróbować specjałów, tworzonych przez wyśmienitych szefów kuchni z Il Luogo di Aimo e Nadia. Zachwycisz się tu wspaniałymi aromatami i odnajdziesz najlepsze włoskie smaki, serwowane w wyjątkowo ciekawej odsłonie.

Zobacz też: Najlepsze atrakcje? Turcja zaprasza turystów, spragnionych wrażeń i wyjątkowej egzotyki. Wyspy Książęce wysoko na liście

Więcej o: