Najlepsze restauracje w Porto: pięć lokali, które warto odwiedzić podczas pobytu Portugalii. Studio Euskalduna otwiera listę

Przekonaj się, które najlepsze restauracje w Porto warto odwiedzić. Poznaj smaki śródziemnomorskich potraw i odkrywaj najlepsze dania ze słonecznej Portugalii. Zamień swój urlop w kulinarną przygodę, kosztując wyjątkowych dań tradycyjnych, jak i tych z kuchni nowoczesnej.

Najlepsza restauracja w Porto: Studio Euskalduna zaprasza na kulinarną przygodę

Interesuje Cię najlepsza restauracja w Porto? W takim razie koniecznie zarezerwuj stolik w Studio Euskalduna. Klimatyczny lokal uwiedzie wszystkich poszukiwaczy najznakomitszych smaków i fanów nowoczesnej kuchni. Tradycyjne dania w ciekawej, uaktualnionej odsłonie serwowane są tam przy marmurowej ladzie w stylu japońskim. Proponowane w restauracji potrawy odznaczają się dużą kreatywnością, a ich spożywanie przemienia się w fantastyczną przygodę pełną smaków i aromatów. 

 

Studio Euskalduna znajduje się na Rua Santo Ildefonso 404. Chcąc odwiedzić to miejsce, trzeba pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu stolika.

Lista najlepszych restauracji w porto: Gruta – smakowe doznania dla każdego

Lista najlepszych restauracji w Porto? Gruta to lokal, który zdecydowanie warto na nią wpisać. Klimatyczne miejsce zlokalizowane pod adresem Rua De Santa Catarina 447 kusi wspaniałymi aromatami dań z ryb i owoców morza. Zaletą tego miejsca jest to, że można tam zjeść naprawdę wyborne dania, których cena nie jest jeszcze bardzo wygórowana. Przytulna restauracja wyróżnia się nowoczesną kuchnią, zaskakującą świeżymi smakami. Miłośnicy odkrywania ciekawych dań na pewno znajdą tu coś dla siebie.

 

Szefem kuchni w restauracji Gruta jest pochodząca z Brazylii Rafaela Louzada, która stara się łączyć smaki ze swoich rodzinnych stron z kuchnią portugalską. Tworzone przez nią potrawy charakteryzują się znakomitą prezencją, a co najważniejsze – znakomicie smakują!    

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Ranking najlepszych restauracji w Porto: DOP – bogactwo tradycyjnych smaków

Ranking najlepszych restauracji w Porto musi objąć także wyjątkowy lokal, znajdujący się w samym centrum miasta. Przeżyj niezapomnianą ucztę kulinarną i odkryj nietuzinkowe smaki, którymi zaskoczy Cię sam szef kuchni, Rui Paula. Wśród proponowanych przez niego potraw będziesz mieć okazję skosztować znakomicie przygotowanej koźliny, dorsza, ośmiornicy czy cielęciny. W karcie dań odnajdziesz też specjały z wielu ryb i owoców morza. Kuchnia w restauracji DOP czerpie z klasycznych smaków dań portugalskich, w których można dostrzec prawdziwe bogactwo smaków prosto z Porto

 

Restaurację DOP  można odnaleźć pod adresem Largo de São Domingos 18. Lokal znajduje się w zabytkowym budynku, a dania serwowane są gościom na dwóch piętrach. Przechadzając się po historycznym centrum Porto, warto skusić się na wizytę w tym lokalu, by spróbować prawdziwych specjałów, przygotowywanych przez Rui Paula.

Gdzie są najlepsze restauracje w Porto: O Paparico – prawdziwa sztuka na Twoim talerzu

Jeśli zastanawiasz się, gdzie są najlepsze restauracje w Porto, udaj się pod adres Rua de Costa Cabral 2343. Odnajdziesz tam O Paparico, interesujący lokal z jadalniami urządzonymi w stylu rustykalnym. Szefem kuchni w tym miejscu jest pochodzący z Porto Rúben Santos, który proponuje nowoczesne dania, zaskakujące sposobem serwowania i znakomitym smakiem.

 

Potrawy podawane gościom w restauracji O Paparico przygotowywane są z najwyższej jakości produktów, kuszących świeżością i aromatem.   

Jakie są najlepsze restauracje w Porto? Antiqvvm – lokal, wyróżniony gwiazdką Michelin

Jesteś ciekaw, jakie są najlepsze restauracje w Porto? Odwiedź Antiqvvm, wyjątkowy lokal wyróżniony gwiazdką Michelin, znajdujący się pod adresem Rua de Entre Quintas 220. Zarezerwuj stolik w restauracji, która jest zlokalizowana w parku, nieopodal Museu Romântico da Quinta da Macieirinha. W tym miejscu skosztujesz wyjątkowych dań, przygotowywanych przez szefa kuchni, dbającego o doskonałą harmonijność smaków na talerzu.

 

Zobacz też: Najlepsze restauracje w Rzymie? Lokale z gwiazdką Michelina i nie tylko. La Pergola na czele rankingu

Więcej o: