Najlepsze restauracje w Wiedniu. Gdzie dobrze zjeść w stolicy Austrii? Nie tylko Zum Schwarzen Kameel

Najlepsze restauracje w Wiedniu? Stolica Austrii słynie nie tylko z pięknych zabytków, ale i z uciech podniebienia. Słynne stały się tutejsze wyroby cukiernicze, ale nie tylko one powinny przyciągać uwagę.

Jakie są najlepsze restauracje w Wiedniu?

Jakie są najlepsze restauracje w Wiedniu i co warto zjeść w stolicy Austrii? Niewątpliwie jest to miasto o niebywale bogatej historii, które przyciąga turystów z Europy i nie tylko. Poza poznaniem tutejszych zabytków i kultury warto zwrócić uwagę także na kulinaria. Stolica Austrii przynajmniej od XIX w. słynie ze stylowych kawiarni i kuchni, która łączy tradycje różnych zakątków dawnego imperium Habsburgów. Dodatkowo Wiedeń jest dziś miastem wielu kultur. Oprócz sznycla po wiedeńsku, kiełbasek z żółtym serem i tortu Sachera można więc spróbować tu także kuchni z różnych krańców świata.

Lista najlepszych restauracji w Wiedniu

W jaki sposób sporządzić listę najlepszych restauracji w Wiedniu? Każdy ranking będzie w tym przypadku subiektywny. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy samemu było się w stolicy Austrii i posiada się przywiezione stamtąd ciekawe wspomnienia kulinarne. Z pewnością warto jednak zwracać uwagę na te lokale, które zostały wyróżnione w szczególny sposób - choćby gwiazdkami Michelina. Warto wymienić tutaj:

 • Steirereck;
 • Zum Schwarzen Kameel;
 • Cafe Sperl;
 • Joseph Brot;
 • Zum Gschupftn Ferdl;
 • Palmenhaus.
 
Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Ranking najlepszych restauracji w Wiedniu. Ciekawe pomysły

Jakimi jeszcze lokalami warto dopełnić ranking najlepszych restauracji w Wiedniu? Okazuje się, że jest to nie tylko miasto z restauracjami polecanymi przez Michelina, stylizowanymi gospodami lub cukierniami, ale także mniej typowymi punktami gastronomicznymi. Nie zabraknie tu lokali serwujących wyłącznie znakomitej jakości dania wegańskie, ciekawych miejsc z daniami świata lub pizzerii. Często można spotkać się z poleceniem takich lokali, jak choćby:

 • The LaLa;
 • Seven North;
 • Neni;
 • Ulrich;
 • Veganista Ice Cream;
 • Pizza Mari;
 • Ra’mien.
 

Gdzie są najlepsze restauracje w Wiedniu? 

Gdzie są najlepsze restauracje w Wiedniu? Z pewnością do najlepszych smaków zdążyli przywyknąć klienci Czarnego Wielbłąda, czyli Zum Schwarzen Kameel. To restauracja z tradycyjną kuchnią, która swoją historią sięga nawet 400 lat wstecz. Miał się tu pojawiać nawet sam wielki Ludwig van Beethoven.  Ponieważ restauracja łączy się tu z cukiernią i barem, to w menu można znaleźć także tańsze przekąski, które warto połączyć z kieliszkiem wina. W menu restauracyjnym obok tradycyjnych dań można sięgnąć po jeden z 350 gatunków wina.

Najlepsza restauracja w Wiedniu? Michelin się nie myli

Jaka jest najlepsza restauracja w Wiedniu? Trudno oczywiście o wskazanie jednego modelu. Nie jest to łatwe nawet dla osób, które bardzo dobrze znają stolicę Austrii także od strony kulinarnej. Z pewnością ciekawym pomysłem będzie postawienie na rekomendację, którą dają słynne gwiazdki od francuskiego przewodnika Michelin. Restauracja Steirereck otrzymała dwie takie gwiazdki i określana jest jako jedna z najlepszych na świecie. 

Położona w jednym z wiedeńskich parków restauracja jest nastawiona na serwowanie progresywnej kuchni austriackiej. Doskonałej jakości produkty pochodzą przede wszystkim ze Styrii. Z chęcią przyrządza się tu produkty sezonowe, niekiedy wręcz na oczach gości tak, jak choćby słynnego pstrąga gotowanego z użyciem wosku. 

Zobacz też: Najlepsze restauracje w Lizbonie: gdzie zjeść w stolicy Portugalii? Belcanto na czele rankingu

Więcej o: