Najlepsze restauracje w Rzymie? Lokale z gwiazdką Michelina i nie tylko. La Pergola na czele rankingu

Najlepsze restauracje w Rzymie? Stolica Włoch słynie nie tylko z zabytków, ale i doskonałej kuchni. Niektóre adresy na jej mapie są jednak wyjątkowe. Oto kilka propozycji, które wciąż przewijają się w popularnych rankingach.

Gdzie są najlepsze restauracje w Rzymie?

Gdzie są najlepsze restauracje w Rzymie? Tworzenie takiego rankingu nigdy nie będzie wolne od subiektywnych ocen i wartościowań. Nie w tym jednak problem, bo kwestia kulinarnego gustu zawsze pozostaje sprawą dyskusyjną. Rzym jest jednak jednym z centrów światowej turystyki. Nie dziwi więc fakt, że oferta gastronomiczna jest tu niezwykle bogata i zawsze jest spośród czego wybierać. 

Oczywiście może się przydarzyć, że w niewielkiej i pozornie niezbyt zachęcającej restauracji zjemy najlepszą pizzę w życiu. W Rzymie jest to dość prawdopodobne. Warto jednak znać także kilka miejsc, które w powszechnej opinii kojarzą się z serwowaniem doskonałego jedzenia. 

Najlepsza restauracja w Rzymie? La Pergola 

W jaki sposób może być wyłoniona najlepsza restauracja w Rzymie? Odpowiedzi na tak postawione pytanie będzie wiele. Z pewnością innych udzielą turyści, odmiennych zaś mieszkańcy stolicy Włoch. Praktycznym rozwiązaniem dylematu może być więc kierowanie się rekomendacjami Michelina. Słynny przewodnik wskazuje swoimi gwiazdkami wyjątkowe miejsca na kulinarnej mapie poszczególnych państw. 

 

Podobnie jest z Włochami i ich stolicą. Z tej perspektywy najlepszą restauracją w Rzymie może być La Pergola prowadzona przez słynnego niemieckiego szefa kuchni Heinza Becka. Jest to lokal trzygwiazdkowy. Słynie nie tylko z umiejętnego i kreatywnego podawania włoskich specjałów, ale także wyjątkowego wystroju, którego elementy pochodzą wręcz z XVIII w. Oczywiście konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, ceny zaś nie należą do niskich.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Jakie są najlepsze restauracje w Rzymie? Inne propozycje od Michelina

Jakie są najlepsze restauracje w Rzymie? Gdyby chcieć pozostać przy wskazaniach Michelina, to można uwzględnić jeszcze przynajmniej kilka lokali. Dwoma gwiazdkami została przez słynny przewodnik uhonorowana restauracja Il Pagliaccio zlokalizowana przy Via dei Banchi Vecchi. Elegancki lokal serwuje kuchnię włoską, ale nie ogranicza się tylko do niej.

 

Innymi restauracjami obdarzonymi jedną gwiazdką będą:

 • Aroma;
 • Marco Martini Restaurant;
 • Moma;
 • Idylio by Apreda;
 • La Terrazza;
 • Imàgo;
 • Glass Hostaria;
 • Il Convivio – Troiani;
 • Pipero Roma;
 • Per Me Giulio Terrinoni;
 • Acquolina;
 • All’Oro;
 • Enoteca la Torre;
 • Zia.

Lista najlepszych restauracji w Rzymie: popularne miejsca 

Jak jeszcze może prezentować się lista najlepszych restauracji w Rzymie? Można wskazać kilka miejsc polecanych w social mediach i przez blogerów, które jednak oferują posiłki w cenach niższych od tych, które mają u siebie lokale oznaczone przez Michelina. Chodzi np. o restauracje:

 • Trattoria Luzzi. Solidna i popularna restauracja oferująca kuchnię rzymską i to z widokiem np. na Koloseum. Dodatkowo popularna z powodu przyjaznej klientom atmosfery i przystępnych cen.
 • Tonarello. Lokal umiejscowiony na urokliwym Zatybrzu. Można tu spróbować tradycyjnych rzymskich smaków. Restauracja jest przy tym bardzo przestronna i dzięki temu łatwiej o miejsce. 
 • Pizzarium Bonci. Można tu zjeść doskonałą pizzę na specjalnie przygotowanym cieście. Dla uzyskania odpowiednich walorów przed pieczeniem leżakuje ono przez 48 godzin.
 • Sorbillo. Niekiedy podczas pobytu w Rzymie przychodzi ochota na inne włoskie smaki. Sorbillo wywodzi się z Neapolu. Owszem, w kolejce do lokalu trzeba będzie poczekać, ale z pewnością warto. Choćby po to, aby można było poznać różnice pomiędzy pizzą rzymską a neapolitańską. 

Ranking najlepszych restauracji w Rzymie: sieciówki i kawiarnie

Czym uzupełnić ranking najlepszych restauracji w Rzymie? Warto pamiętać o tym, że rzymskie kulinaria to nie tylko eleganckie restauracje, ale też klimatyczne knajpki, kawiarnie lub nawet typowe sieciówki. Z pewnością choćby na przystawkę warto spróbować czegoś z Mondo Arancina lub Supplì Roma. 

Obowiązkiem jest też udanie się do którejś z klimatycznych rzymskich kawiarni. Oczywiście najsłynniejsze jest tu Antico Caffè Greco. Jest to najstarszy z rzymskich lokali tego typu, który swoją historią sięga 1760 r. Bywali tu znani ludzie tacy, jak choćby Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy George Byron.  

Zobacz też: Największe jezioro Ameryki Południowej. Co warto wiedzieć o wielkich akwenach? Titicaca wciąż najpopularniejsza

Więcej o: