Najlepsze pizzerie w Neapolu. Gdzie warto spróbować pizzy? L'Antica Pizzeria da Michele wciąż najpopularniejsza

Jakie są najlepsze pizzerie w Neapolu? Wśród wielu lokali oferujących ten włoski specjał z pewnością warto stawiać na wyjątkowe lokalizacje. To w końcu w stolicy Kampanii powstały pierwsze na świecie lokale tego typu.

Najlepsza pizzeria w Neapolu? Z pewnością tradycyjna

Jaka jest najlepsza pizzeria w Neapolu? Z pewnością taka, która serwuje włoską pizzę w tradycyjnym wydaniu. Warto na wstępie zaznaczyć, że to Neapol uchodzi za kolebkę tego słynnego na cały świat dania. Chociaż bowiem placki z serem i ziołami wypiekano tu od niepamiętnych czasów, to kluczowe stały się pomidory przywiezione dopiero dzięki odkryciom geograficznym. Prawdziwe zaś pizzerie pojawiły się dopiero w XVIII w. właśnie w Neapolu

Najlepsze pizzerie w Neapolu. Zdjęcie ilustracyjneNajlepsze pizzerie w Neapolu. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Warto jednak wiedzieć, że pizza neapolitańska różni się znacznie od innych tego typu dań. Można spotkać też liczne głosy, że to właśnie ona jest najlepsza. Pizza Napoletana to przede wszystkim pomidory, mozzarella, bazylia i charakterystyczne ciasto. Powinno być lekko wyrośnięte na obrzeżach i ciągnąć się w środku właśnie dzięki dodatkowi włoskiego sera. Sama pizza jest raczej niezbyt gruba. Przed wizytą w Neapolu, ale i innych włoskich miastach, warto pamiętać: na pizzy nie umieszcza się ananasa i nie podaje jej z ketchupem. 

Lista najlepszych pizzerii w Neapolu. Jak ją stworzyć?

Jak powinna prezentować się lista najlepszych pizzerii w Neapolu? Takie zestawienie zawsze ma charakter subiektywny i warto brać to pod uwagę. Dodatkową trudność przy jego tworzeniu powoduje fakt, że akurat pizzerii absolutnie nie brakuje w stolicy Kampanii.

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych pizzerii w Neapolu.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Ranking najlepszych pizzerii w Neapolu

Jak więc powinien przedstawiać się ranking najlepszych pizzerii w Neapolu? Z pewnością powinny się w nim znaleźć lokale takie, jak choćby:

  • L’Antica Pizzeria da Michele;
  • Pizzeria Di Matteo;
  • Pizzeria Brandi;
  • Pizzeria Gino e Toto Sorbillo;
  • Trianon da Ciro;
  • Del Presidente;
  • Antica Pizzeria Port’Alba;
  • Starita a Materde.

Gdzie są najlepsze pizzerie w Neapolu?

Gdzie są najlepsze pizzerie w Neapolu? Z pewnością można je znaleźć w tych miejscach, które związane są z długą kulinarną tradycją. Jedną z najbardziej znanych pizzerii w mieście jest L’Antica Pizzeria da Michele. Swoją sławę zawdzięcza już własnej historii, która sięga 150 lat wstecz. Dodatkowo związana jest z filmem - to w tym miejscu nagrano słynną scenę z filmu ''Jedz, módl się kochaj'', w której Julia Roberts zajadała się pizzą. 

Julia Roberts w filmie 'Jedz, módl się, kochaj' Julia Roberts w filmie 'Jedz, módl się, kochaj'  

Da Michele to jednak przede wszystkim doskonały smak margherity lub marinary, bo tylko te dwie pizze serwowane są w tym kultowym lokalu. Poza nimi w menu można znaleźć już tylko napoje. Niestety, ale praktycznie o każdej porze roku trzeba nieco czasu odczekać w kolejce na swoje miejsce. 

Jakie są najlepsze pizzerie w Neapolu?

Jakie są najlepsze pizzerie w Neapolu? Z pewnością wśród wielu miejsc wartych uwagi w szczególności trzeba odwiedzić jedno. Jest to Antica Pizzeria Port’Alba. Co wyróżnia to miejsce na tle innych? Okazuje się, że właśnie ten lokal został założony w 1738 r. i jest nie tylko najstarszą pizzerią w Italii, ale też na całym świecie. Właściwie najpierw był to tylko stragan z pizzą. Prawdziwy lokal zaczął funkcjonować później, bo w 1830 r. Pizzę można tu zjeść na miejscu lub zabrać na wynos. Również w przypadku najstarszej włoskiej pizzerii trzeba się przygotować na dłuższe oczekiwania w kolejne. Wybór pizzy jest tu nieco większy.

Zobacz też: Najlepsze restauracje w Lizbonie: gdzie zjeść w stolicy Portugalii? Belcanto na czele rankingu

Więcej o: