Najlepsze restauracje w Amsterdamie. Z gwiazdką Michelina i nie tylko. Ciel Bleu otwiera ranking

Najlepsze restauracje w Amsterdamie? Stolica Holandii to jedno z najbardziej popularnych miast turystycznych Europy. Nie dziwi więc, że kusi także ciekawą ofertą kulinarną. Klimatycznych miejsc tu nie brakuje.

Najlepsza restauracja w Amsterdamie? Trudny wybór

Jaka jest najlepsza restauracja w Amsterdamie? Warto pamiętać, że jest to jedno z czołowych europejskich centrów turystycznych. W takiej lokalizacji wręcz musi się dobrze rozwijać gastronomia. Przy tym trudno jest wskazać najlepsze miejsce tak, aby werdykt nie budził żadnych wątpliwości. Nic dziwnego, bo przecież gust kulinarny jest zawsze rzeczą subiektywną. Nie wszystkie osoby lubią też ekskluzywne lokale. Dla niektórych prawdziwe uczty w miejscach turystycznych związane są raczej z odwiedzaniem niewielkich knajpek lub wręcz street foodów. 

Gdzie są najlepsze restauracje w Amsterdamie?

Wybór nie jest łatwy, ale mimo to warto pokusić się o jakieś rozstrzygnięcia. Gdzie są najlepsze restauracje w Amsterdamie? Z pewnością warto rozważyć udanie się do tych lokali, które oznaczone zostały jedną lub dwiema gwiazdkami Michelina. Oczywiście należy się tu spodziewać wyjątkowo wysokich cen i tego, że wymagana będzie wcześniejsza rezerwacja.

Jeśli jednak nie jest to kłopotem, to z pewnością dobrym wyborem może być restauracja Ciel Bleu, która u Michelina uzyskała aż dwie gwiazdki. Lokal zlokalizowany jest na 23 piętrze hotelu Okura. Uroki międzynarodowej kuchni łączą się tu więc z możliwością podziwiania wyjątkowej panoramy miasta. Menu zmienia się sezonowo. Za kolację można zapłacić nawet 200 euro.

 

Innym przykładem lokalu nagrodzonego przez Michelina będzie restauracja Vinkeles. Jest to hotelowa restauracja, która serwuje nowoczesną kuchnię francuską. Posmakować można tu w tak wykwintnych daniach, jak dorsz z białymi truflami. Degustacji towarzyszą piękne widoki.

 
Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Jakie są najlepsze restauracje w Amsterdamie? Nietypowa kuchnia

Jakie są najlepsze restauracje w Amsterdamie? Warto pamiętać o tym, że Amsterdam jest miastem, gdzie ceni się nietypowe podejście do kulinariów. Właśnie takie prezentowane jest w The Avocado Show. Jak sama nazwa wskazuje - jednym z najważniejszych składników w poszczególnych zdaniach jest awokado. Lokal serwujący np. burgery z owocem tego drzewa to miejsce zarówno dla fanów awokado, jak i osób ciekawych nietypowych kulinarnych rozwiązań. 

 

Popularna lista najlepszych restauracji w Amsterdamie

Jak powinna prezentować się lista najlepszych restauracji w Amsterdamie? Jej stworzenie nie jest łatwe, ale pewnie powinny się tu znaleźć np.:

  • Seasons. Jeden z modnych lokali w centrum miasta. Jada się tu dania sezonowe z najwyższej jakości składników. 
  • De Kas. Restauracja funkcjonująca w dawnej szklarni. W menu można znaleźć dania ze świeżych sezonowych warzyw. 
  • La Rive. W przypadku tego lokalu przyciąga nie tylko kuchnia, ale i piękne wnętrza w klasycznym stylu. Dostępny jest też piękny widok na rzekę Amstel. W menu kuchnia francuska i śródziemnomorska. 
  • D’Vijf Vlieghen. W lokalu można spróbować tradycyjnej kuchni holenderskiej i popić ją wódką jałowcową.

Ranking najlepszych restauracji w Amsterdamie. Co jeszcze powinno się w nim znaleźć?

Co jeszcze powinno się znaleźć w rankingu najlepszych restauracji w Amsterdamie? Warto pamiętać o tym, że Amsterdam jest miejscem krzyżowania się różnych tradycji kulinarnych. Z pewnością warto więc odwiedzić miejsca takie, jak:

  • Vegan Junk Food Bar. Rodzaj wegańskiego fast food dla osób, które będąc na diecie bezmięsnej chcą czasami pozwolić sobie na ciekawe i niekoniecznie bardzo zdrowe dania. 
  • Indian Sky. Lokal serwujący dania kuchni indyjskiej według oryginalnych receptur z północnej części kraju. W menu duży wybór dań z drobiu, jagnięciny i warzyw. 
  • The Seafood Bar. Będąc w Holandii koniecznie trzeba spróbować ryb i owoców morza. Najlepiej, aby były one niedawno złowione. Właśnie w daniach z takich produktów specjalizuje się Seafood Bar.
  • Reypenaer Cheese. Miejsce, w którym można degustować holenderskie sery i wino. 

Zobacz też: 10 najbardziej niedocenianych miast w Hiszpanii - zobacz, czy znasz je wszystkie! Merida na czele rankingu [ZDJĘCIA]

Więcej o: