Temperatura w Górach Izerskich. Październik to dobry czas na wędrówkę. Najważniejsze informacje dla miłośników podróży

Sprawdź, jaka jest temperatura w Górach Izerskich. Październik to dobry czas na podróże, jednak jesienią pogoda może zaskakiwać. Zobacz, na co możesz liczyć, wybierając się na urlop w tym okresie i dobrze przygotuj się do wyprawy.

Najwyższa temperatura w Górach Izerskich (październik)

Masz w planach jesienny wyjazd? Zobacz, jaka jest najwyższa temperatura w Górach Izerskich. Październik może okazać się doskonałym czasem na odwiedzenie tego miejsca, dlatego sprawdź, na jakie warunki atmosferyczne trzeba się nastawić.

Góry IzerskieGóry Izerskie Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Wyborcza.pl

Góry Izerskie (czes. Jizerské hory) są pasmem górskim, położonym w Sudetach Zachodnich, które rozciąga się na terenie Czech i Polski. Odnajdziesz tam wiele ciekawych szlaków turystycznych, a także zyskasz możliwość wejścia na najwyższy szczyt Gór Izerskich – Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.). Jakie jednak temperatury panują w Górach Izerskich w październiku? Przy sprzyjających warunkach możesz mieć okazję do spacerów przy temperaturze, sięgającej nawet 19 stopni Celsjusza. Musisz jednak pamiętać, że w tym okresie tak ciepłych dni nie będzie wiele.

Najniższa temperatura w Górach Izerskich (październik)

Jaka jest najniższa temperatura w Górach Izerskich? Październik potrafi zaskakiwać! Planując udany urlop, musisz być przygotowanym na różne sytuacje. Musisz mieć na uwadze, że w sezonie jesiennym temperatury mogą mocno spadać, szczególnie w nocy. Wybierając się w Góry Izerskie w tym okresie, przygotuj się na to, że temperatury mogą być już na minusie. Podczas najzimniejszych nocy w październiku termometry mogą pokazywać nawet minus 7 stopni Celsjusza.  

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Górach Izerskich (październik)

Sprawdź, jaka jest średnia temperatura w Górach Izerskich. Październik okazuje się sprzyjać wędrówkom po szlakach i zwiedzaniu najpiękniejszych zakątków pasma górskiego, rozciągającego się w Sudetach Zachodnich. Jeśli chcesz wybrać się w Góry Izerskie i masz nadzieję, że unikniesz tłumów turystów, to jesień może być doskonałym czasem na wymarzony wyjazd. Musisz jednak liczyć się z tym, że w październiku pogoda często lubi zaskakiwać.

Góry IzerskieGóry Izerskie istock

Musisz wiedzieć, że maksymalna średnia temperatura w Górach Izerskich w październiku utrzymuje się w granicach 10 stopni Celsjusza. Minimalna średnia temperatura w tym okresie wynosi natomiast 1 stopień Celsjusza.

Jaka jest temperatura w Górach Izerskich (październik)?

Jaka jest temperatura w Górach Izerskich? Październik jest dość chłodnym miesiącem dla tego regionu, jednak nie oznacza to, że w tym czasie trzeba zrezygnować z podróży.

Góry IzerskieGóry Izerskie Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Wyborcza.pl

W październiku odnotowuje się około 7 słonecznych dni, a przez niemal 12 dni można spodziewać się częściowego zachmurzenia. Takie warunki okazują się sprzyjać spacerom, jak i zwiedzaniu. Jeśli chodzi o gorszą pogodę, przez około 12 dni w październiku w Górach Izerskich odnotowuje się większe zachmurzenie, podobnie jest w przypadku dni z opadami deszczu

Zobacz też: Temperatura w Beskidzie Śląskim - październik to idealny czas na wycieczkę [najwyższa, najniższa i średnia temperatura]

Więcej o: