Temperatura w Beskidzie Śląskim - październik to idealny czas na wycieczkę [najwyższa, najniższa i średnia temperatura]

Zobacz, jak wygląda temperatura w Beskidzie Śląskim. Październik to doskonały czas na podróżowanie, jednak przed wyruszeniem w trasę warto upewnić się, czy jest się dobrze przygotowanym na warunki pogodowe.

Najwyższa temperatura w Beskidzie Śląskim – październik

Interesuje Cię, jaka jest najwyższa temperatura w Beskidzie Śląskim? Październik należy do chłodniejszych miesięcy, jednak nie oznacza to, że w tym czasie trzeba zrezygnować z podróżowania. Wręcz przeciwnie. Jesień okazuje się doskonałym czasem na odbywanie rozmaitych wypraw, gdyż właśnie wtedy można uniknąć tłumów turystów, które latem mogą utrudniać wędrówki po popularnych szlakach.

Szlaki na Skrzyczne wiodą ze Szczyrku, ale także z innych, mniejszych miejscowości w okolicy.Szlaki na Skrzyczne wiodą ze Szczyrku, ale także z innych, mniejszych miejscowości w okolicy. zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Decydując się wyjechać do Beskidu Śląskiego, warto najpierw sprawdzić, jakiej pogody należy spodziewać się tam w październiku, by dobrze przygotować się do wyprawy. Fani aktywnego wypoczynku, chcący wyruszyć w pełną przygód wyprawę w czasie złotej jesieni, mogą spodziewać się maksymalnej temperatury w ciągu dnia, sięgającej nawet 22°C. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tak wysokie temperatury w październiku występują raczej sporadycznie.

Najniższa temperatura w Beskidzie Śląskim – październik            

Jaka jest najniższa temperatura w Beskidzie Śląskim? Październik to miesiąc, w którym pogoda bywa kapryśna. Planując wypoczynek w Karpatach, trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży. W Beskidzie Śląskim w październiku noce mogą być naprawdę chłodne. Temperatura powietrza spada nawet do 3 stopni na minusie.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Beskidzie Śląskim – październik

Zobacz, jaka jest średnia temperatura w Beskidzie Śląskim. Październik to czas, w którym można jeszcze liczyć na kilka słonecznych godzin w ciągu dnia. Maksymalna średnia temperatura dobowa w Beskidzie Śląskim osiąga 13°C, natomiast minimalna średnia temperatura dobowa wynosi w tym czasie 4°C. Patrząc na średnią temperaturę w Beskidzie Śląskim można śmiało stwierdzić, że pogoda nie stanowi w tym czasie większych przeszkód do spacerowania czy zwiedzania.

Barania GóraBarania Góra zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Jaka jest temperatura w Beskidzie Śląskim – październik      

Jaka jest temperatura w Beskidzie Śląskim w październiku? Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku i liczysz na odpowiednie warunki do spacerowania, to na pewno nie będziesz żałować, udając się do Beskidu Śląskiego właśnie w październiku. W tym miesiącu możesz spodziewać się 10 słonecznych godzin w ciągu dnia. Co więcej, słonecznych dni występuje w tym miesiącu około 8, natomiast przez ponad 11 dni można spodziewać się częściowego zachmurzenia. Bardziej pochmurnych dni w październiku występuje około 15, podobnie, jak w przypadku dni z opadami deszczu

Zobacz też: Najwyżej położona stacja kolejowa w Polsce? Wcale nie chodzi o Zakopane

Więcej o: