Polskie góry - miejsca, w których odpoczniesz od tłumów. Piękne krajobrazy z dala od zgiełku

Polskie góry są oblegane przez turystów. Jest jeszcze jednak kilka miejsc, które są wolne od turystycznego zgiełku. Gdzie wyjechać na wakacje w Polsce, by uniknąć tłumów na szlakach? Podpowiadamy.

Marzysz o urlopie w Polsce, ale z dala od tłumów? To trudne do zrealizowania, ale nie niemożliwe. Przedstawiamy mniej znane kierunki, które spełnią twoje oczekiwania.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Tatry bez tłumów? To możliwe!

Turyści, którzy kochają ciszę i spokój oraz chcą uniknąć zatłoczonych szlaków, zdecydowanie powinni wybrać się na wycieczkę tym szlakiem. Dolina Staników Żleb jest wcięta w wapienie między Małym i Hrubym Reglem. Z jej grzbietu można podziwiać malowniczy widok na Czerwone Wierchy, Dolinę Miętusia oraz Giewont. Wycieczka z doliny Staników żlebem na Przysłop Miętusi (1189 m n.p.m.) jest więc doskonałą propozycją dla miłośników spokojnych wędrówek i pięknych krajobrazów.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby uniknąć tłumów w Tatrach, polecamy wybrać się również na wędrówkę po dolinie Lejowej. Położona jest pomiędzy dolnymi częściami Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej. Do dziś można podziwiać tam pozostałości szałasów pasterskich. Nie lada gratką jest to, że na kilku dużych polanach można zaobserwować kulturowy wypas owiec.

Wypoczynek w samym sercu Sudetów? To malownicze miejsce poleca się na lato 2022 Wypoczynek w samym sercu Sudetów? To malownicze miejsce poleca się na lato 2022

Polskie góry - miejsca, w których odpoczniesz od tłumów. Wybierz się w mało znane góry Izerskie

Góry Izerskie to część Sudetów, ale nie znajdziemy tam strzelistych szczytów. Znajdują się tu raczej szlaki dla turystów, którzy chcą pospacerować dolinami, a nie wspinać się po łańcuchach itd. Najwyższym szczytem gór Izerskich jest Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.). Spędzając tam urlop, warto odwiedzić Izerski Park Ciemnego Nieba, gdzie nocne niebo zostało zachowane przed nadmiarem światła. To właśnie tam turyści mogą podziwiać gwiezdne konstelacje w całej okazałości. Jeśli więc planujesz urlop bez tłumów - to miejsce będzie idealne.

"A może by tak wyjechać w Bieszczady?" - nie pomyślało zbyt wielu

Hyrlata to piękna, bogata pod względem przyrodniczym i krajobrazowym trasa, która nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem turystów. Nawet w sezonie można nie spotkać tu żywej duszy. A zdecydowanie warto wybrać się na spacer.

Kolejka do kasy biletowej pod Kasprowym Wierchem (zdjęcie ilustracyjne) Rekordowe ceny za atrakcje w Polsce. "Więcej niż 500 plus"

Jeśli chcesz uniknąć turystów w Bieszczadach, możesz wybrać się również na bardzo wymagający szlak Komańcza-Cisna. To 30-kilometrowa trasa, której przejście zajmuje cały dzień. Najciekawszym punktem szlaku są Jeziorka Duszatyńskie. Po drodze zdobędziemy kilka szczytów: Hon, Wołosań, Pocak, Jaworne i Chryszczatą. Należy pamiętać, że wybór tej trasy wiąże się nawet z kilkugodzinnym spacerem w głębi lasu, więc lepiej się do tego dobrze przygotować.

Więcej o: