Temperatura w Tatrach: październik to najlepszy moment na odpoczynek w polskich górach

Temperatura w Tatrach: październik. Piękna, złota jesień to wspaniały moment na wyjazd w góry, ponieważ temperatura w Tatrach w październiku ciagle jeszcze osiąga wartości dwucyfrowe. Październik to zdecydowanie najlepszy czas na podziwianie górskich krajobrazów.

Najwyższa temperatura w Tatrach - październik

Temperatura w Tatrach w październiku może zaskoczyć. I to zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Turyści bowiem mogą w tym okresie trafić na naprawdę ciepłą i słoneczną aurę, jak również na zimno i śnieg. Jakiej najwyższej temperatury w Tatrach można spodziewać się w październiku? Pogoda w Tatrach jest nieobliczalna i potrafi zmieniać się bardzo szybko. Październik to czas jesienny i właśnie w tym okresie w Tatrach jest najpiękniej.

Październik w Tatrach jest wyjątkowo malowniczy.Październik w Tatrach jest wyjątkowo malowniczy. zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Jeśli lubisz podziwiać wspaniałe widoki i krajobrazy to wyjazd na Podhale w tym okresie jest właśnie dla Ciebie. W październiku najwyższa temperatura w ciągu dnia waha się między 10 a 17 stopni Celsjusza. Pomimo to październik jest uznawany za najbardziej stabilny miesiąc, jeśli chodzi o pogodę w Tatrach.

Najniższa temperatura w Tatrach - październik. Czy może spaść śnieg?

Najniższa temperatura w Tatrach w październiku nie jest zbyt wysoka. Tatry to region, w którym zarówno dni jak i noce są zazwyczaj chłodniejsze niż w innych rejonach kraju. Noce potrafią być tam bardzo chłodne. Minimalna temperatura może spaść nawet poniżej 0° Celsjusza, co oczywiście nie jest zbyt wysokim wskaźnikiem. Wiele jest zależne od tego, jaka pogoda panowała w ciągu dnia. Wiadomo, że jeśli dzień był ciepły i słoneczny to i temperatura w nocy nie będzie bardzo niska.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Średnia temperatura w Tatrach - październik. Czego się spodziewać?

Jaka w takim razie jest średnia temperatura w Tatrach w październiku? Według meteorologów w Tatrach pogoda jest najbardziej stabilna właśnie w październiku. Na ten miesiąc przypada aż 20 słonecznych dni, a tylko 8 deszczowych.

Tatry jesienią polecają się na weekendowe wypady.Tatry jesienią polecają się na weekendowe wypady. zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Co za tym idzie? Można spokojnie zaplanować sobie wyjazd, by cieszyć się długimi spacerami wśród pięknych krajobrazów. Meteorolodzy wskazują, że średnia temperatura w Tatrach osiąga 13 stopni Celsjusza więc jest to temperatura w sam raz do pieszych wędrówek.

Jaka temperatura w Tatrach w październiku?

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć jaka temperatura będzie w Tatrach w październiku, warto sprawdzić pogody długoterminowe. Październik w Tatrach zapowiada się dość ciepły i ładny. Według przewidywań meteorologów maksymalna temperatura w ciągu dnia może osiągnąć nawet 19°C, natomiast najniższa jaka jest przewidywana nie powinna spaść poniżej 10°C. Zdecydowanie warto skorzystać z takich warunków. Najchłodniejsza noc przewidywana jest na ostatni tydzień października, gdzie słupek rtęci może wskazywać wtedy tylko 1 stopień powyżej zera.

Zobacz też: Tatry. "Przestraszeni turyści informują nas, że w całej dolinie ryczą niedźwiedzie"

Więcej o: