Temperatura w Beskidzie Żywieckim. Październik to dobry moment na piesze wędrówki

Temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku kształtuje się na poziomie, który pozwala na planowanie krótkich wypadów. Turyści preferujący turystykę pieszą powinni być zadowoleni. Już teraz zaplanuj wyjazd w góry, a nie pożałujesz.

Temperatura w Beskidzie Żywieckim - październik

Temperatura w Beskidzie Żywieckim. Październik to bez wątpienia miesiąc jesienny, który charakteryzuje się często duża zmiennością jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Analizując pogodę długoterminową i temperaturę w Beskidzie Żywieckim jaka panuje tam w październiku, warto wziąć pod uwagę krótki wyjazd na odpoczynek. Jeśli zatem lubisz podziwiać górzyste krajobrazy to zdecydowanie polecamy wyjazd w Beskidy.

Jaka jest najwyższa temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku?

Jaka jest zatem najwyższa temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku? Warto korzystać ze słonecznych dni, które jeszcze przewidują prognozy pogody. W Beskidzie Żywieckim takich słonecznych dni przypada aż 20, więc całkiem sporo. Beskid Żywiecki należy do terenów, w których panuje klimat umiarkowany górski, a co za tym idzie nagła zmiana pogody może często zaskoczyć. Najwyższa temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku osiąga maksymalnie 9°C. Przy takiej temperaturze i słonecznym dniu spacery to sama przyjemność. Warto jednak pamiętać o odpowiednim ubraniu i obuwiu (w tym także o czapce, szaliku i rękawiczkach), które zapewnią nam komfort termiczny.

bieskidy, beskid żywiecki, polskabieskidy, beskid żywiecki, polska Fot. Shutterstock

Najniższa temperatura w Beskidzie Żywieckim: październik i przymrozki?

Wartość najniższej temperatury w Beskidzie Żywieckim w październiku oscyluje wokół 0°C. Wieczory i noce w tym miesiącu należą raczej do tych chłodniejszych. Minimalna temperatura w październiku to tylko 2°C, ale przy ładniejszych i słonecznych dniach, których według meteorologów ma być w październiku całkiem sporo, wartość temperatury może wzrosnąć nawet do 7°C.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Ile stopni wynosi średnia temperatura w Beskidzie Żywieckim - październik

Jaka jest zatem średnia temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku? Pogoda bywa dość kapryśna i może nas zaskoczyć nie tylko w październiku. Wpływ na temperatury w Beskidzie Żywieckim ma przede wszystkim jego położenie geograficzne.

bieskidy, beskid żywiecki, polska

W środowisku górskim temperatura jest zazwyczaj niższa niż w innych regionach kraju. Według meteorologów średnia temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku wynosi około 9°C.

Jaka będzie temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku? Sprawdź pogodę długoterminową

Sprawdzenie pogody długoterminowej to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się jaka będzie temperatura w Beskidzie Żywieckim w październiku. Warto zrobić to planując wyjazd, by mieć świadomość czego możemy się spodziewać. Według meteorologów pogoda w Beskidzie Żywieckim w najbliższych tygodniach wygląda całkiem zachęcająco. Mimo, że raczej słońca w najbliższych dniach nie zobaczymy w tym rejonie, to temperatura może nawet osiągnąć 17 °C w ciągu dnia. Temperatura w nocy może nas zaskoczyć dopiero pod koniec miesiąca, kiedy spadnie delikatnie poniżej zera. Pojawić się także mogą opady pierwszego śniegu.

Zobacz też: "Żywy skansen" na Podhalu. W malowniczym Chochołowie zatrzymano czas

Więcej o: