Temperatura w Beskidzie Wyspowym - październik jest dobrym czasem na podróż [najwyższa, najniższa i średnia temperatura]

Jaka jest temperatura w Beskidzie Wyspowym? Październik to czas, kiedy można jeszcze skorzystać z dobrej pogody, zyskując przy tym okazję do udanego wypoczynku. Przekonaj się, jakich warunków pogodowych trzeba spodziewać się podczas październikowego wyjazdu w góry.

Najwyższa temperatura w Beskidzie Wyspowym – październik

Jaka może być najwyższa temperatura w Beskidzie Wyspowym? Październik to miesiąc, w którym można jeszcze liczyć na trochę słońca, jednak trzeba pamiętać, że dni w tym czasie stają się coraz chłodniejsze. Mimo wszystko pogoda okazuje się jeszcze sprzyjać spacerom i zwiedzaniu, tym bardziej, że w tym okresie można uniknąć tłumów turystów. Każdy, kto chce odwiedzić urokliwy Beskid Wyspowy, by nacieszyć oczy pięknymi widokami i skorzystać z okazji do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, powinien najpierw przyjrzeć się warunkom pogodowym, charakterystycznym dla tego miejsca w październiku.

Mogielnica. Zdjęcie ilustracyjneMogielnica. Zdjęcie ilustracyjne JaroslavZ / Shutterstock

Beskid Wyspowy, zlokalizowany między Kotliną Sądecką a doliną Raby w Małopolsce, jest niezwykłym regionem, który warto odwiedzić. Charakterystyczne pasmo górskie oferuje wiele pięknych widoków i ciekawych tras. Miłośnicy zdobywania nowych szczytów nie pominą okazji do wejścia na Mogielicę, a także inne góry, takie, jak: Jaworz, Łopień, Ćwilin, Lubogoszcz czy Śnieżnicę. Górskie wędrówki ułatwia jednak dobra pogoda, dlatego, chcąc przemierzać Beskid Wyspowy w październiku, warto mieć rozeznanie w warunkach atmosferycznych. Przy sprzyjających okolicznościach w Beskidzie Wyspowym można liczyć nawet na 23°C, jednak o tej porze roku trzeba mieć sporo szczęścia, by trafić na tak ciepłe dni.

 Najniższa temperatura w Beskidzie Wyspowym – październik

Jaka jest najniższa temperatura w Beskidzie Wyspowym? Październik to już chłodniejszy miesiąc, dlatego podczas pobytu w górach o tej porze roku musisz pamiętać, że raczej nie unikniesz gorszej pogody. Najzimniej jest jednak nocą. Temperatura w Beskidzie Wyspowym może wtedy spadać nawet do trzech stopni na minusie.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Beskidzie Wyspowym – październik       

Sprawdź, jak prezentuje się średnia temperatura w Beskidzie Wyspowym. Październik to miesiąc, w którym można jeszcze korzystać z dobrej pogody podczas spacerów, ciesząc się mniejszą liczbą ludzi na szlakach. Jeśli planujesz wyruszyć w góry jesienią, możesz spodziewać się maksymalnej średniej temperatury dobowej, wynoszącej 14°C. Minimalna średnia temperatura dobowa w październiku wynosi natomiast 4°C.   

Jaka jest temperatura w Beskidzie Wyspowym – październik             

Jaka temperatura w Beskidzie Wyspowym jest charakterystyczna dla października? W tym jesiennym miesiącu można jeszcze pospacerować w słońcu, jednak trzeba przygotować się również na dni z dużym zachmurzeniem, a nawet opadami deszczu.

Beskid Wyspowy. Zdjęcie ilustracyjneBeskid Wyspowy. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1464285

Jaka jest średnia słonecznych dni w Beskidzie Wyspowym w październiku? W tym miesiącu możesz liczyć na około 9 takich dni. Dobre warunki do spacerowania będziesz mieć jednak również przy częściowym zachmurzeniu – takich dni w październiku jest około 12. Nieco gorsze warunki do wycieczek czy zwiedzania będą jednak przy dużym zachmurzeniu (około 10 dni). Dni z opadami w październiku występuje natomiast około 12.        

Zobacz też: Temperatura w Pieninach: październik może być dobrym miesiącem na wypoczynek w górach

Więcej o: