Na południu Polski od lat działa farma dyniowa. Kraków, a konkretniej niewielka miejscowość Wawrzeńczyce w jego okolicach, może poszczycić się gospodarstwem rolnym o wdzięcznej nazwie JEdynie. Do Wawrzeńczyc można bez problemu dojechać transportem publicznym, albo własnym samochodem (przy farmie znajduje się bezpłatny parking). Właściciele niewielkiej farmy specjalizują się w uprawie dyni jadalnych i ozdobnych. Obecnie mają w ofercie ponad 100 odmian dyń z całego świata, które sprzedawane są w sklepiku przy gospodarstwie, czynnym zwykle od września do grudnia. W gospodarstwie uprawiane są także inne gatunki warzyw, również tych zapomnianych, jak choćby głąbik krakowski, nazywany też sałatą szparagową. Oferta z roku na rok poszerzana jest systematycznie o kolejne gatunki i odmiany. Warzywa z gospodarstwa JEdynie można też kupić w Krakowie, na Targu Pietruszkowym, czynnym w każdą środę i sobotę. Do Wawrzeńczyc warto się jednak wybrać nie tylko na zakupy. Wizyta na farmie dyniowej to okazja do obejrzenia, jak rosną dynie (ale też np. jarmuż czy pomidory), podziwiania zielonych tuneli ze zwisającymi tykwami czy poszukiwania wyjścia z labiryntu z kukurydzą. Można zrobić sobie sesję zdjęciową na tle drewnianych dekoracji z sianem, dyniowej szachownicy, wozów ze słomą czy przy słomianych belach.
Pod Krakowem otwarła się niedawno kolejna farma dyniowa. Szyce pozazdrościły Wawrzeńczycom i 17 września 2022 roku odbyło się wielkie otwarcie Farmy Dyniowej Szyce. Dojechać tam można własnym samochodem (obok farmy mieści się sporych rozmiarów parking) lub autobusem MPK linii 310. Wstęp na farmę kosztuje zaledwie 5 złotych. Czynna jest codziennie w godzinach popołudniowych, otwarta będzie do 6 listopada. Można tu kupić różne odmiany dyń z ekologicznej uprawy (co ciekawe: dynię można zerwać własnoręcznie). Właściciele zadbali też o doskonałą aranżację miejsc do sesji fotograficznych. Miejsce jest atrakcyjne dla dzieci: przygotowano grę terenową dla najmłodszych, a także możliwość zagrania w dyniowe kółko i krzyżyk czy w dyniowe kręgle. W weekendy zaś pojawiają się tu stoiska lokalnych wystawców z warzywami, owocami, przetworami czy miodami. Co ważne, można się tu wybrać nie tylko z dziećmi, ale również z psem.
W podwarszawskim Powsinie mieści się kolejna farma dyniowa. Pumpkin Farm Warsaw jest jednym z najpopularniejszych tego typu miejsc w Polsce. Podobnie jak na innych farmach, można tu kupić dynię, a także wykonać piękne zdjęcia w malowniczej scenerii farmy. Czynna jest przez dwa miesiące w roku, codziennie, aż do końca października. Dla dzieci przygotowano tu możliwość zabawy w słomianym labiryncie czy odwiedzenia mini ZOO, które zamieszkują gęsi, kury, kaczki, króliki, alpaki i inne zwierzęta. Na farmie organizowane są również przyjęcia urodzinowe oraz warsztaty dla dzieci, podczas których można nauczyć się uprawy warzyw. W weekendy działa tu strefa bitew Nerf.
Choć Pumpkin Farm Warsaw to jedyna, jak na razie, działająca w Warszawie farma dyniowa, Powsin nie jest na szczęście jedynym miejscem, w którym mieszkańcy stolicy mogą podziwiać dynie. Galeria Północna kolejny już rok z rzędu zaprasza do "Dyniowego Ogrodu". Działa on do ostatniej niedzieli października na dachu galerii. Wstęp do strefy wypełnionej różnej wielkości dyniami oraz słomą jest bezpłatny. Na odwiedzających czekają takie atrakcje, jak:
Chętni mogą oczywiście wykonać piękne zdjęcia w malowniczej scenerii, a także kupić różnego rodzaju dynie. A na prawdziwy Festiwal Dyni warto udać się w dniach od 24 września do 30 października do kawiarni przy ul. Sytej 139. W lokalu o nazwie "Ogród małych przyjemności" na gości czeka dyniowe menu, jesienno-dyniowe dekoracje, warsztaty, przestrzeń do zabawy dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji.
W stosunkowo niewielkim oddaleniu od Warszawy, nad brzegami Zalewu Zegrzyńskiego, mieści się inna farma dyniowa. Wieliszew, wieś i gmina w Kotlinie Warszawskiej, zaprasza do Dyniolandu. W soboty i niedziele jest on otwarty dla klientów indywidualnych, głównie jednak organizowane są tu wycieczki edukacyjne dla grup zorganizowanych, a także urodziny. Działalność Dyniolandu ma na celu kształtowanie świadomości żywieniowej dzieci, zapewnienie im radości poprzez obcowanie z naturą oraz otwarcie ich na nowe doznania kulinarne. Wśród atrakcji Dyniolandu wymienić można dynie z całego świata, w tym dynie-giganty, mini ZOO, naturalne labirynty, rekreację na świeżym powietrzu oraz domową gastronomię dyniową.
Na dyniowe atrakcje w południowo-wschodniej Polsce z kolei zaprasza Radawa. Farma Dyniowa mieści się na terenie Hotelu Bacówka Radawa & SPA, niecałe 40 km od Przemyśla. Działa wyłącznie jesienią i jest przemyślaną, doskonale zaaranżowaną przestrzenią do kreatywnego spędzania czasu i wykonywania niepowtarzalnych sesji zdjęciowych. Wśród atrakcji czekających na najmłodszych wymienić można: dyniowy fortepian, rzut piłką do wiklinowego kosza, kukurydzianą piaskownicę, dyniowe ZOO, dyniowe szachy oraz kółko i krzyżyk, dyniowe kręgle, domek w kukurydzy, a także weekendowe warsztaty dla dzieci.
Inne farmy dyniowe, które warto odwiedzić, to: