Co można zabrać do samolotu? Sprawdź, jakich przedmiotów lepiej nie mieć na lotnisku

Co można zabrać do samolotu? Regulaminy linii lotniczych jasno określają zasady przewozu bagażu podręcznego pasażerów. Dowiedz się, jakie przedmioty możesz wnieść na pokład samolotu, a jakie znajdą się na cenzurowanym kontrolerów podczas odprawy na terminalu lotniczym.

Bagaż podręczny do samolotu: wymiary

Co można zabrać do samolotu? Wbrew pozorom ta kwestia jest restrykcyjnie regulowana przez linie lotnicze. Przewoźnicy wymagają od podróżnych nie, tylko aby zawartość bagażu była określona, ale także by on sam miał konkretne wymiary. Bagaż podręczny do samolotu, zgodnie z nowymi regulacjami popularnych linii lotniczych (m.in. Ryanair, Wizzair), powinien mieć takie wymiary, aby bez problemu zmieścił się pod fotelem pasażera zajmującego miejsce przed nami. Każda linia lotnicza ustala indywidualnie dokładne wymiary bagażu podręcznego, ale z reguły mieszczą się one w granicach 40x30x20 cm. Dotyczy to oczywiście bagażu, który pasażerowie mogą wziąć ze sobą na pokład w cenie biletu. Kolejne sztuki bagażu są dodatkowo płatne.

Co można mieć w bagażu podręcznym?

Co można mieć w bagażu podręcznym? Regulaminy wewnętrzne przewoźników odnoszą się nie tylko do wymiarów bagażu, ale także do zawartości walizek i toreb. Wszelkie ograniczenia wynikają z konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas lotu. Przewoźnicy wprost określają, jakie przedmioty są dozwolone, jakie zakazane, w jakich ilościach można przewozić ciecze, czy jaki jest sposób przewożenia np. sprzętu elektronicznego. Przed podróżą warto zapoznać się z wytycznymi, aby uniknąć przykrej niespodzianki na lotnisku.

Wizzair bagaż podręczny: co można zabrać, a jakie przedmioty są zakazane?

Wizzair: bagaż podręczny. Co można zabrać na pokład samolotu linii Wizzair, a co jest zakazane? Lista przedmiotów, których pasażerowie nie mogą mieć przy sobie podczas lotu, przeważnie jest taka sama dla wszystkich przewoźników. Zakazane są przede wszystkim przedmioty, które mogą wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo podróży i pasażerów, a także mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia. Wśród przedmiotów zakazanych znajdują się m.in.:

 • broń palna, w tym myśliwska lub sportowa
 • amunicja
 • materiały wybuchowe
 • substancje palne (z drobnymi wyjątkami, np. lakiery do włosów)
 • substancje trujące i żrące
 • kleje i farby
 • materiały radioaktywne
 • płyny i ciecze w pojemnikach o pojemności powyżej 100 ml
Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Bagaż podręczny Ryanair. Co można zabrać?

Bagaż podręczny Ryanair. Co można zabrać na pokład samolotu? Przed wylotem warto zapoznać się z zasadami przewozu płynów i cieczy, do których zaliczają się kosmetyki, w tym m.in. szampony, perfumy, żele pod prysznic. Ryanair, podobnie jak inne linie lotnicze, stosuje ograniczenia w odniesieniu do płynów, jakie pasażer może przewozić w bagażu podręcznym. Zasadą jest, że płyny powinny być przewożone w pojemnikach o objętości nieprzekraczającej 100 ml, zaś łączna ich ilość nie może przekraczać 1 litra na osobę. Zaleca się przewożenie kosmetyków w przezroczystej torebce, aby kontrolerzy mieli zapewniony łatwy podgląd produktów w czasie odprawy.

Co można przewozić w bagażu podręcznym: zasady przewożenia sprzętu elektronicznego

Chcesz wziąć ze sobą w podróż sprzęt elektroniczny i zastanawiasz się, co można przewozić w bagażu podręcznym? Laptopy, powerbanki, tablety, telefony komórkowe i inne urządzenia — są to sprzęty, które możesz wnieść na pokład samolotu i mieć je przy sobie podczas całego lotu. Obowiązkiem pasażera jest korzystanie z urządzeń w taki sposób, aby odbywało się to w myśl zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z regulaminami przewoźników, w trakcie kołowania, a także startu i lądowania, pasażerowie nie mogą korzystać ze sprzętów elektronicznych i w tym czasie powinny być one wyłączone, aby nie zakłócać pracy samolotu. Dozwolone jest natomiast korzystanie z powyższych sprzętów w trakcie samego lotu. Telefony oraz inne urządzenia, w trakcie całej podróży powinny być przełączone w tryb samolotowy.

Bagaż podręczny — co można zabrać, jeżeli podróżujesz z dzieckiem?

Podróż z dzieckiem wymaga większego przygotowania, jeśli chodzi o bagaż podręczny. Co można zabrać do samolotu podczas podróży z dzieckiem? Linie lotnicze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dbają, aby podróż z dzieckiem przebiegała w komfortowych warunkach. Produkty do karmienia niemowląt tj. mleko, mleko w proszku, woda oraz pokarm dla dzieci, są wyłączone z limitów ilościowych właściwych dla cieczy. Oznacza to, że można je mieć w bagażu podręcznym w ilościach przekraczających dozwolone normy. Jakie rzeczy przydadzą się podczas podróży z małym dzieckiem? Poniżej lista przedmiotów, które są zalecane do spakowania w bagażu podręcznym, jeżeli pasażerem jest niemowlę:

 • pieluszki 
 • ubranie na zmianę
 • smoczek (przyda się podczas startu i lądowania, aby maluchowi nie zatykały się uszy)
 • chusteczki nawilżane
 • małe zabawki/książeczki dla umilenia czasu podróży

Zobacz też: Miała za duży plecak. Ten jeden trik sprawi, że unikniesz opłaty za nadbagaż! "Robię to samo z bielizną"

Więcej o: