Stewardesa radzi jak się spakować na wypadek zagubienia bagażu. "Ja stosuję zasadę pół na pół"

Kto chociaż raz tego doskonale zna zawód i problemy które może sprawić zagubiony przez linie lotnicze bagaż. Zdaje się jednak, że jest na to sprytny patent. Stewardesa zdradza jak pakować dobytek, by nawet w momencie walizkowej wpadki poradzić sobie na wakacjach. "Nie da się przygotować na utratę bagażu, ale można przynajmniej zminimalizować tego skutki".

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podróż dla wiele osób wiąże się ze stresem i to na wielu płaszczyznach. Jedni martwią się lotem inni zaś zgubionym bagażem. Dotarcie na wakacje bez walizki może przerodzić się w prawdziwy koszmar i dodatkowe wydatki. Można temu jednak łatwo zapobiec - stewardesa ma na to sprawdzony sposób, a wystarczy pamiętać o jednej zasadzie. 

Zagubiony bagaż (zdjęcie ilustracyjne) Linia lotnicza się nie popisała. Samolot wylądował bez żadnego bagażu

Zagubiony bagaż? Stewardesa zdradza jak się na to przygotować

Szacuje się, że w skali roku na lotniskach ginie około 35 mln sztuk bagażu, co można przeliczyć na około 100 tys. walizek dziennie. Krytyczna sytuacja miała miejsce zaledwie rok temu, gdy Wizz Air zgubił wszystkie bagaże pasażerów lotu z Gruzji do Polski - 250 osób zostało bez swoich rzeczy. 

Do wakacyjnej walizki wkładamy niemal wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, zaczynając od elementów garderoby, kosmetyków, po drogocenne przedmioty, walutę czy drogi sprzęt. Dlatego kiedy po przylocie okazuje się, że straciliśmy bagaż, nogi uginają się pod nami z rozpaczy. Co prawda bagaże zazwyczaj da się odzyskać, jednak to trwa pewien czas, a zaplanowany urlop mija szybko. Stewardesa Magdalena Klein znana na Instagramie pod pseudonimem @latajaca_mama postanowiła podzielić się z podróżującymi swoim patentem, który pomoże w owej sytuacji. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Patent stewardessy na pakowanie walizki 

Stewardessa i jednocześnie mama dwójki dzieci ma swój sprawdzony patent na wypadek zagubionego bagażu. Kobieta radzi, by nie umieszczać wszystkich, ważnych przedmiotów w jednym bagażu. Warto rozłożyć elementy garderoby i inne niezbędne rzeczy na dwie walizki. Doświadczona stewardessa radzi na swoim Instagramie: 

Jeśli podróżujecie z więcej niż jedną walizką: wymieszajcie rzeczy. Trochę rzeczy dzieci do jednej walizki, trochę do drugiej. Ja stosuję zasadę »pół na pół«, wtedy mam pewność, że nawet jeśli dotrze tylko jedna walizka, to będę miała w niej wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Tylko będzie ich o połowę mniej.
 

Zagubiona walizka to nie koniec świata - pamiętaj by mieć rzeczy przy sobie

Nie ma nic gorszego niż zrujnowane wakacje przez zagubiony bagaż. Aby tego uniknąć, warto pamiętać też, by kilka potrzebnych rzeczy zapakować do bagażu podręcznego. Do pakownej torby czy niewielkich rozmiarów plecaka, które bez problemu wniesiemy na pokład, możemy włożyć laptop, aparat, mini kosmetyczkę (pamiętając o ograniczonej ilości płynów) czy ubranie na zmianę. Przedmioty wartościowe jaki biżuteria, walutę, zestaw dokumentów i drogi sprzęt także lepiej mieć przy sobie. Wtedy nie tylko się zabezpieczymy, ale i unikniemy uszkodzeń lub nawet kradzieży. 

Więcej o: