Założyła na siebie ponad 6 kg dodatkowych ubrań. Nie spodziewała się takiej reakcji personelu lotniska

Linie lotnicze słyną z restrykcyjnych limitów bagażowych, za których przekroczenie grożą wysokie opłaty. Pasażerowie starają się unikać ich za wszelką cenę za pomocą licznych kreatywnych trików. Jednak jak przekonała się pewna 19-letnia Australijka - te nie zawsze działają.

Pod koniec marca Adriana Ocampo podróżowała z koleżanką linią Jetstar z Melbourne do ich rodzinnego miasta - Adelaide. Nastolatka zdawała sobie sprawę, że na lotnisku mogą ją czekać problemy, już po tym, jak ledwo domknęła walizkę w pokoju hotelowym. Mimo to postanowiła zaryzykować z nadzieją, że pracownicy będą skłonni przymknąć oko. Jednak ci nie mieli litości. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ich bagaże były za ciężkie. Zastosowały popularny trik

Jak donosi "The Mirror", walizka 19-latki ważyła 12,5 kg, czyli o 5,5 kg więcej niż dopuszczalny limit. Dziewczyna miała nadzieję, że uda jej się uniknąć opłat... do czasu aż zauważyła na lotnisku personel ważący bagaże pasażerów. Wówczas (wraz z koleżanką, która miała podobny problem) desperacko próbowała uniknąć dodatkowych opłat, za pomocą popularnej sztuczki.   

Pomyślałyśmy, że jedynym sposobem na odciążenie naszych toreb jest założenie rzeczy na siebie, więc zaczęłyśmy zakładać kurtki i płaszcze

- mówiła Adriana cytowana przez "The Mirror". Pasażerki zakładały na siebie kolejne warstwy nie tylko ubrań, ale i wypychały spodnie innymi rzeczami, m.in. tabletem. Na filmie, który trafił do internetu, widać, jak Adriana chichocze i zanosi się ze śmiechu z efektu końcowego. Jednak przy bramce nie było jej już tak wesoło.

Nastolatki ukarane na lotnisku 

Okazało się, że torba 19-latki wciąż przekraczała limit o kilogram, mimo że założyła na siebie aż... ponad sześć kilograma ubrań. Pracownicy wyjaśnili im, że będą musiały uiścić opłatę w wysokości 65 dolarów (około 271 zł), a także zdjąć z siebie nadmiar rzeczy. 

Wszyscy w kolejce patrzyli na nas i śmiali się z nas, to było trochę krępujące. Ludzie byli zirytowani, że wstrzymujemy samolot

- przyznała Adriana. Głos w sprawie zajął także rzecznik linii Jetstar. Wytłumaczył, że choć z pewnością cała historia była dość zabawna, to pasażerowie nie powinni zapominać o pewnych ograniczeniach. "Śledzenie ilości bagażu wnoszonego przez pasażerów na pokład oznacza, że "każdy ma miejsce na swoje rzeczy i spełniamy wymogi bezpieczeństwa" - wyjaśnił. 

Więcej o: