Zdradzili, jak uniknąć kosztownych opłat na lotnisku. Te proste triki pozwolą wam zaoszczędzić

Restrykcyjne limity bagażowe potrafią spędzić sen z powiek miłośników podróżowania. Szczególnie surowo do tej kwestii podchodzą tanie linie lotnicze, które naliczają wysokie opłaty za przekroczenie dopuszczalnej wagi. Jak uniknąć problemów na lotnisku? Z pomocą przychodzą eksperci.

Spakowanie na wyjazd to niemałe wyzwanie, szczególnie jeśli nie mamy do dyspozycji zbyt wiele miejsca. Pasażerowie głowią się, jak zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, równocześnie nie przepłacając. Eksperci do spraw podróży z firmy Panache Cruises postanowili podzielić się z czytelnikami "The Sun" najlepszymi sposobami na uniknięcie kosztów za nadbagaż. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak uniknąć opłat za nadbagaż? 

Eksperci przypomnieli, by na samym początku sprawdzić, czy nasza walizka lub plecak zgadza się z wymiarami danej linii lotniczej. To bardzo ważne, ponieważ te różnią się w zależności od przewoźnika.

Podczas pakowania starajmy się myśleć z wyprzedzeniem. Zamierzamy przywieźć ze sobą pamiątki? Warto wcześniej przewidzieć przestrzeń na dodatkowe rzeczy... lub po prostu zakupić upominki na lotnisku. To doskonałe rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że torby ze sklepu wolnocłowego nie liczą się jako bagaż podręczny. Dzięki temu możemy schować do nich nadmiar rzeczy, nie martwiąc się o wagę walizki. 

Sposoby na zwiększenie miejsca w bagażu

W poradniku znalazły się także popularne metody na przechytrzenie linii lotniczych. Pasażerowie często zakładają na siebie wiele warstw ubrań oraz ciężkich rzeczy, takich jak bluzy z kapturem, kurtki czy większe buty. W ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca w bagażu

Eksperci zalecają także ukrycie nadmiaru ubrań w poszewkach na poduszki lub zaopatrzenie się w specjalnie kamizelki turystyczne. Te wyposażone są w liczne kieszenie, do których możemy włożyć niezbędne w podróży gadżety bez konieczności noszenia torebki.

Więcej o: