Aga Kozak

Dziennikarka, współzałożycielka Festiwalu Kręgi, ekspertka w zakresie wellbeing. Oprócz tego, że pisze (m.in. do Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i Gazety.pl) jest coacherką, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką oddychania, mentorką.

Ekspertka w zakresie wellbeing. Studiowała lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem, pracę z energią i tantrę. Przez lata pracowała jako dziennikarka Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów oraz innych magazynów lifestylowych, kulinarnych i podróżniczych. Była Dyrektorka Programowa współwymyślonego przez nią Instytutu Dobrego Życia. Stworzyła ogólnopolski projekt konferencji Kobiety wiedzą, co robią. Aktualnie jest dyrektorką programową Festiwalu Kręgi. Jest stałą ekspertką m.in. Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing. Uczy #osiędbania, redukcji stresu, medytacji, mindfulness, przyjemności. Przez wiele lat związana ze światem kultury i sztuk wizualnych. Prowadziła programy kulinarne dla TVP oraz cykle wywiadów dla Wideo Wyborcza.pl. Jest specjalistką od pogłębionych wywiadów: w swojej karierze rozmawiała m.in. z Brene Brown, Stingiem, Gisele Bundchen czy z Anthonym Bourdainem.

Aga Kozak
 • Założycielka biura podróży: ktoś mnie kiedyś zapytał czy podróżowanie w pojedynkę to wstyd

  Założycielka biura podróży: ktoś mnie kiedyś zapytał czy podróżowanie w pojedynkę to wstyd

  - Kiedy decydujesz o wyjeździe, zazwyczaj zaczynasz od poszukiwania towarzyszy, potem wybieracie kierunek, termin, ustalacie wstępny program. Ale co w przypadku kiedy wasze oczekiwania się rozmijają? Kiedy nie dostało się urlopu w tym samym terminie? Kiedy macie inny budżet i inne oczekiwania, i plany? Odpowiedzią jest podróż solo, którą wybiera coraz więcej kobiet - mówi specjalistka od turystyki, prowadząca biuro podróży dla solistów.

 • Chodzi się tam po zdrowie, relaks i dobre jedzenie. A Węgrzy i na palinkę
 • Przemyśl. Miasto Szwejka, fortów i fajek. 'Zgubcie się w plątaninie uliczek'

  Przemyśl. Miasto Szwejka, fortów i fajek. "Zgubcie się w plątaninie uliczek"

  - Przemyśl jest mały - idealny do zwiedzania rowerem albo na piechotę - mówi szef kuchni Maciej Łabuński, który w Przemyślu prowadzi BOSKO - restaurację i delikatesy od razu obok Muzeum Dzwonów i Fajek. - A jego zwiedzanie można zacząć już przed Przemyślem, bo po pierwsze jest tam zajazd na Bolestraszyce, gdzie znajduje się wspaniałe Arboretum, ale jest też po prostu widok na Wzgórze Przemyskie, na przekaźnik, prowadzą nas do miasta serpentyny. Szczególnie malowniczo to wygląda, kiedy wjeżdża się rano i jeszcze unosi się mgła. - rozmarza się Maciej Łabuński, przemyślanin od urodzenia.

 • Jeziorany. Tam uczył się wizjoner lotów kosmicznych. Niespieszny klimat doceni każdy. 'To najlepsze, co może być na świecie'
 • Iława. W tym mieście John Malkovich czuł się jak w domu. 'Nie ma u nas tłumów, nie ma masowej turystyki'

  Iława. W tym mieście John Malkovich czuł się jak w domu. "Nie ma u nas tłumów, nie ma masowej turystyki"

  Właściwie wszystkim kojarzy się ze stacją kolejową. To bowiem "żelazna arteria" naszego kraju. Tym, którzy żeglują, z Jeziorakiem - najdłuższym i chyba jeszcze nie do końca odkrytym jeziorem w Polsce - oraz z ekskluzywną szkołą dla kapitanów i pilotów statków ukrytą w lesie pod miastem. Zaś tym, którzy kochają Pana Samochodzika - ze skarbami. Taka jest Iława. Brama do Warmii i Mazur, miasto, które jest na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Warszawy, Gdańska i Poznania. Choć wydaje się, że jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą.

 • Jak to jest być turystą we własnym kraju lub mieście? 'Nagle widzę architekturę Krakowa, w którym mieszkam 20 lat'

  Jak to jest być turystą we własnym kraju lub mieście? "Nagle widzę architekturę Krakowa, w którym mieszkam 20 lat"

  Określenie staycation powstało z połączenia dwóch angielskich słów - stay, które oznacza pobyt lub czasownik zostawać, oraz vacation, czyli wakacje. Najprościej mówiąc, oznacza zrobienie sobie wakacji tam, gdzie się znajdujecie - albo wyjeżdżając blisko i wracając do domu na noc, ale jednak przeżywając przygody, albo spędzając je domatorsko: nawet we własnym ogródku. Zgodnie z ostatnim, pandemicznym trendem - to też bycie turystą we własnym mieście, co tak pięknie promował Kraków.

 • Włodawa. Polskie miasto, o którym pisał 'New York Times'. Niektórym się wydaje, że mogli o nim nie słyszeć

  Włodawa. Polskie miasto, o którym pisał "New York Times". Niektórym się wydaje, że mogli o nim nie słyszeć

  Nawet jeśli się wam wydaje, że nigdy nie słyszeliście o Włodawie, to prawdopodobnie o niej słyszeliście. Jeśli nie jesteście wychowankami jedynie podcastów i Youtube, to być może gdzieś w autobusie lub u dziadków na herbatce usłyszeliście komunikat radiowej Jedynki, która codziennie podawała informację o stanie rzek - jedną z nich jest Bug, a pomiaru dokonuje się właśnie we Włodawie.

 • Gorajec. W tej wsi mieszka niespełna 40 osób. A to właśnie tam znajduje się prawdziwa perła Podkarpacia

  Gorajec. W tej wsi mieszka niespełna 40 osób. A to właśnie tam znajduje się prawdziwa perła Podkarpacia

  Żeby dojechać do Gorajca wystarczy - jadąc trasą z Cieszanowa lub Lubaczowa na Narol, bądź wybierając się zobaczyć słynne szumy na Tanwi - kierować się znakiem na Szlak Architektury Drewnianej i gorajecką cerkiew. Niektórzy twierdzą, że jest najpiękniejsza w Polsce. Żeby ją zwiedzić, trzeba zadzwonić lub zapukać do rodziny Piotrowskich, którzy, choć pochodzą spod Tomaszowa Lubelskiego i Estonii, na siedzibę wybrali sobie właśnie Gorajec i opiekują się świątynią.

 • Krajna. Przeciętny Polak nie zna tego regionu. 'To nic dziwnego wpaść do kogoś bez zapowiedzi i zostać na parę godzin'
 • Nowa Dęba. Ojczyzna kochanej przez Amerykanów polskiej bombki choinkowej jest na Podkarpaciu. Zamawiają je najsłynniejsi